בדק בית - כללי יסוד שחשוב לדעת

דירה או נכס נדל"ני אחר היא אחת הרכישות המורכבות ביותר שאדם עושה בחייו. מחירי הנדל"ן בארץ שרק מאמירים הופכים רכישת דירה לחלום רחוק עבור רבים. למרות המחירים היקרים, בדירות רבות מתגלים ליקויי בניה. פעמים רבות ליקויי הבניה מתגלים מאוחר מדי, לאחר שהדירה כבר נרכשה. ביצוע בדק בית ימנע רכישת חתול בשק.

בדיקת דירה שמתבצעת על ידי מהנדס בניין אשר מתמחה בבדקי בית מביאה לגילוי פגמים שלא בולטים על פני השטח ורק אדם בעל הידע והכלים המתאימים יכול לחשוף. לכן, היום ביצוע בדק בית הפך לחלק בלתי נפרד מתהליך חיפוש ורכישת דירה.

חשיבות  מיוחדת לבדק בית לפני התקנת פרקטים

מעבר לחשיבותם של שירותי בדק בית באופן כללי לפני רכישת דירה או אפילו במהלך המגורים בדירה, לפני שיפוץ או אחריו, ישנה חשיבות מיוחדת למהלך לפני התקנת פרקטים. אחד התחומים להם דוחות קונסטרוקטור מקדישים מקום רב הוא דוחות בדיקת נזילות שנכתבים על סמך בדיקה מקיפה של איתור נזילות בדירה. אם ישנה נזילה בדירה שיש בה פרקטים, אחד הסימנים הראשונים לנזילה יהיו עיוות צורת הפרקט והתנפחותו. גם פרקט למינציה עשוי משכבה פנימית של עץ גרוס כך שאמנם שכבתו החיצונית אינה רגישה לרטיבות אך שכבותיו הפנימיות כן. לכן, בין אם זו דירה חדשה ובין אם זו דירה שאתם מתגוררים בה כבר מספר שנים, לפני שתתקינו פרקטים מומלץ לעשות בדיקה שתאשר שאין נזילה בבית.

לגור במבנה יציב וללא חריגות

חלק אחר של בדק הבית כולל מתן אישור הנדסי למבנה. מדובר על בדיקה שהמבנה נבנה על פי חוק, שאין חריגות בניה ושזהו מבנה יציב. אחד מתפקידיו של מהנדס קונסטרוקציה הוא פיקוח על הקבלן בעת הבניה לכן, זהו האדם המתאים גם לבדוק את נתוני הדירה, האם נבנתה כפי שצריך מבחינה הנדסית ושהיא בטוחה לחלוטין למגורים. אם נמצאו ליקויים, יתריע על כך המהנדס ויוודא שהקבלן אכן מבצע כל תיקון נדרש. מהנדס בניין שעובד יחד עם מהנדס פרקטי יכולים לחשוף כל ליקויי בניה באמצעות הידע, כלי המדידה והכלים האחרים שברשותם.

חשיבותו של בדק בית לאחר שריפה

חלק נוסף שמבצע מומחה לבדק בית הוא הערכת נזק בעקבות שריפות. ביצוע בדק בית לאחר שריפה הוא הכרחי לפני שמתחילים בשיקום המבנה. אמנם נזקי שריפה רבים הם גלויים לעין, אך אלה לא הנזקים היחידים. ישנם גם נזקים סמויים הפוגעים בשלד המבנה, בבטון ומביאים להחלשת כלל האלמנטים של הבניה עד כדי סכנה בטיחותית. כך, גם אם הנזקים הגלויים לעין יתוקנו, המבנה יהיה עדיין מסוכן למגורים. לכן, חשיבות הבדיקה המעמיקה הבודקת את חלקי המבנה שאינם חשופים היא קריטית.

המאמר באדיבות - https://www.peles-group.co.il/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ עסקי