האם נקבל הלוואה מהבנק

לאט לאט הולכים ומצטמצמים הסקטורים אותם הבנקים או המערכת הבנקאית מחשיבה כמסוכנים.

לפני שאפרט אספר כי גם בחו"ל נמצאים הבנקים במצב של חובות מסוכנים אם לא סף של חובות אבודים, זו מן תחושה כי המערכת הבנקאית בחו"ל בולעת פנימה לתוך הבטן שלה "צפרדעים" קשים ולמעשה לא מציפה זאת כול כך מטעמים השמורים עימם שהרי גם בארצות הניכר יש פיקוח על בנקים והלימות ההון ותחזיות של ניפוח החובות שהולכים ונהיים מסוכנים מענף לענף יכולים לגרום שוב להפרשות גדולות לחובות אבודים מה שיקטין את המרווחים המחויבים של הבנקים.

כמי שעוסק ב ייעוץ עסקי ולרוב נפגש עם נציגי בנקים עולה התמונה כי הבנקים בישראל הולכים ומצמצמים את הסקטורים להם הם מוכנים להעניק אשראי או הלוואות מה שאומר שסקטורים רבים במערכת העסקית בישראל מנועים מלקבל מינוף או הלוואות מהבנק ללא בטחונות סבירים למימוש במקרה של אם וכאשר.

אם כן היכן יתפרנסו הבנקים

"החנות" שלהם מוכרת "כסף" ואם מסרבים למכור כסף למגזרים רחבים במשק אזי הבנק לא ירוויח מצד אחד ומהצד השני יזדקק להעביר חובות לסעיף חובות מסופקים מה שיעלה להם ביוקר משתי צדי המתרס  הווה אומר ההפסדים והקטנה של הרווחים תוך פגיעה בהלימות ההון וקנסות שיצטרכו לשלם לרגולטור.

כ יועץ עסקי אני חש כי הבנקים בפניקה!

הבנקים הגדולים קצת פחות אבל הבנקים הקטנים הרבה יותר.

האמת שיש הצדקה מסוימת במדיניות הבנקים לאי הענקת האשראי וזאת לאור טונות התוכניות העסקיות שהוגשו לבנקים רק ע"י עסקים וחברות שנזקקו לכסף לצורך הון חוזר או החזר חובות או תשלום ממסרים ומצאו את המזור בהלוואות בערבות מדינה או הלוואות בנקאיות וחוץ בנקאיות שלא מחזיקות מים ושולחות שוב את הבנקים ואת המדינה להכריז על חובות אלה "חובות מסופקים"

כ יועץ אסטרטגי הבעיה למרות שהיא כלל עולמית מכאיבה מיוחד כאן בישראל מאחר וכלל המשק נשען על הלוואות או מימון בנקאי והאנדרלמוסיה המתחוללת במגזר העסקי ובמערכת הבנקאית לא נראה שתשכך בשנים הקרובות.

אם כך למעשה אין כאן פתרון מהותי שניתן ליישם אותו במערכת הבנקאית או במערכת העסקי כי החובות כבר נוצרו, ההלוואות כבר נלקחו, ואילו עכשיו המאבק הופך להיות לעסקים מאבק הישרדות בלי יכולת לקבל אשראי נוסף ולבנקים זה יהיה הרבה פחות מכירה של כסף מה שיקטין את הרווחים וביחד עם החובות המסופקים לא ברור לאן פני הבנקים.

האמת שלא צריך להיבהל מהבנקים מאחר והבנקים בישראל די מבוססים וחזקים דיים, מרושתים בחברות אם, אחות, ובנות, שותפים בפרויקטים בארץ ובחו"ל, ואת כספם הם עושים גם מעיסוקים ועסקים המסונפים להם. זאת הרי למדנו ממה שקורה בבנקים בשנים האחרונות מול חברות הענק והטיקונים.

כמי שמעניק ייעוץ אסטרטגי  אני בטוח שכול איש עסקים במדינת ישראל צריך להתחיל ולסמוך פחות על הבנק או כמו שאנו נוהגים להגיד "מנהל הבנק חבר והוא ייתן לי". ויתחיל במהלכים של שיפור תוצאות העסקים שלו במגזר העסקי, עסקים מחויבים להטמיע כי הרגולטור והפסדי הבנקים לחובות מסופקים לא יאפשרו להעניק אשראי כזה או אחר לעסקים ברמת סיכון שנקבעה ע"י הבנקים.     

דורון עמית


יועץ עסקי


www.doronamit.co.il

אני מציע לכל מי שמעוניין לקבל הלוואות לחשבון הבנק שלו באופן מיידי, כדי לו לפנות לחברות פרטיות אמינות ולקבל מהם הצעת "החזר ריבית" על ההלוואה שהם מעוניינים לקבל.

טיפ,

תנסו לארגן את הלוואות שתקחו במקום אחד, כי ברגע שתגיעו למקום X שנותן לכם הלוואה עם סכום גבוה רוב הסיכויים שתקבלו גם הנחה משמעותית על החזר הריבית.

אל תיגעו בירושה שלכם מבלי להתייעץ עם עורך דין צוואות

בנקים רבים כבר סוגרים את האפשרות של הלוואות למספר רב של בעלי חשבון עם "סיכון"

לכן אין להם ברירה והם צריכים לפנות לחברות פרטיות.

אבל לא כל החברות הפרטיות לוקחות ריביות מטורפות יש גם חברות עם ריביות שמתחרות בבנקים הגדולים כמו חברת הלוואות ארבל

שמציעה מגוון הלוואות ובהחזרים נוחים

יש פער ריביות שהולך וגדל ככל שהבנק תופס את העסק בסיכון גדול יותר. זה נכון בעיקר לגבי עסקים. הבעיה היא שהרבה פעמים הבנק עושה הכללות, כלומר מגדיר את הסיכון של העסק לפי תחום פעילות לרמת סיכון "ממוצעת" ואז גם אם העסק טוב ורווחי, מבחינת הבנק הוא מסוכן ואז הריבית בהתאם. יש את הקרן לעסקים שנותנת הלוואה בערבות מדינה ושם הריביות נוחות ומכינים תוכנית עסקית אז הבנק מתייחס לעסק כעסק ולא כאל ממוצע ענפי. שווה לבדוק.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ עסקי
בחר
בחר