תוכי קוקטייל

שלום , קנינו לפני כחודש תוכי מסוג קוקטייל. עד לפני שבוע הוא היה מאוד אנרגטי ,ושרקן ובשבוע האחרון הוא נראה בדיכאון-אינו שורק מאוד אדיש וכל היום רק אוכל וישן. האם זו תופעה נפוצה או שיש לפנות לגורם חיצוני? בתודה מאיר

תוכי חולה

ברכות על התוכי החדש. מסכים שתחושתך נכונה וכי הסימנים שהתוכי שלך מראה אכן מדאיגים. תוכי המראה חוסר עירנות וחוסר ענין, שקט ומכורבל הוא כנראה חולה וצריך בדיקה דחופה על ידי רופא המנוסה בבדיקת ציפורים. מומלץ לשמור את התוכי בסביבה חמה מהרגיל עד לבדיקתו. רפואה שלמה, דר' דודו אשחר רפואת חיות אקזוטיות vetexotics@gmail.com

תוכי חולה

תודה על התשובה המהירה אבל לצערנו לא הספקנו להציל את התוכי והוא נפטר אחה"צ. האם קיים סיכון בריאותי לילדנו אשר באו במגע איתו ?(לא ידוע לנו מה היתה סיבת הפטירה). תודה מאיר

תוכי חולה

מאיר שלום מצטער מאוד לשמוע על התוכי שלך. יש מעט מאוד מחלות שיכולות לעבור מתוכים לאנשים. מחלה אחת שכן יכולה להדביק אנשים היא מחלת הדררת vנגרמת מחיידק הקלמידיה ומתבטאת בעיקר כמחלה של דרכי הנשימה. ללא בדיקה של התוכי לנשאות של חיידק זה לא ניתן לאבחן מחלה זו. אם ברצונכם להביא תוכי חדש ודאו כי הכלוב הישן חוטא ונוקה היטב באקונומיקה והושאר בחוץ למשך שבועיים לפני שימוש מחדש. כמו כן מומלץ לקחת את התוכי החדש לבדיקה רפואית מייד לאחר הקניה ובמהלכה גם ינתנו המלצות לגבי אחזקה נכונה של תוכים. בברכה דר' דודו אשחר רפואת חיות אקזוטיות vetexotics@gmail.com

תוכי חולה

ברכות על התוכי החדש. מסכים שתחושתך נכונה וכי הסימנים שהתוכי שלך מראה אכן מדאיגים. תוכי המראה חוסר עירנות וחוסר ענין, שקט ומכורבל הוא כנראה חולה וצריך בדיקה דחופה על ידי רופא המנוסה בבדיקת ציפורים. מומלץ לשמור את התוכי בסביבה חמה מהרגיל עד לבדיקתו. רפואה שלמה, דר' דודו אשחר רפואת חיות אקזוטיות vetexotics@gmail.com

יש לי תוכי ואני קצת מודאגת ממצבו

רציתי לשאול את הד"ר יש לי תוכי קוקטיל חדש בערך שבועים בשלושה ימים האחרונים העין שלו נהיתה אדומה ורטובה כזאת והוא כל הזמן סוגר עין אחת וגם יש לו נחיר אדום שהוא כל הזמן מגרד ומטעתש האם אני צריכה לדאוג או שזה עובר? האם זה מדבק? תודה דינה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת חיות אקזוטיות
בחר
בחר