ילדה "היפארקטיבית" וחמה מעצבנת!!

יש לי ילדה היפאקטיבית ילדה ממש שובבה ולא יושבת דקה בשקט תמיד מחפשת צומי ושישחקו איתה וכו והיא ילדה רק בת שנתיים וחודשיים
ומצד שני יש לי חמה שלא מפםסיקה עם ההערות שלה
כמו: ילדים בשעות כאלה צריכים לישון, אויי איזה ילדה שובבה מזה
כל פעם עם ההערות שלה והפרעות שלה
אז אתמול כבר הייתי גמורה מ6 בבוקר על הרגליים עד 12 בלילה בלי לנוח והיו להם אורחים שלהם בבית (אני גרה זמנית אצל חמתי כי רכשתי דירה והיא תהיה מוכנה עוד חצי שנה).,
עזרתי לה בהכל נישאר עוד קצת כלים של השולחן המתוק והייתה לא רוצה לישון ואני רוצה לעזור שלא ידברו אחר כך
אז כבר מתוך יאושש אמרתי לבעלי שאני מיואשת כבר ואני עייפה התכוונתי לילדה אז חמתי עוד פעם התחילה " כבר מיואשת עם ילדה אחת את מדברת ככה אני גידלתי 3 ילדים ואף פעם לא אמרתי שאני מיואשת ככה זה ילדים עוד יהיה לכם עוד ילדים וניראה אותכם" אז אני אמרתי לה שאני מאחלת לכל אמא ילדה כמו אצלי ואז יבינו למה אני עייפה
כמובן שאחרי כמה דק בעלי אמר לי ללכת לחדר לישון עם הילדה ולנוח והוא ידאג לסדר שם כמובן שחמתי הייתה בטוח בהלם!!!
אבל עשיתי נכון??
ומה אני יכולה לעשות לגבי ההערות שלה??

לתת לה להעיר.

לא להוציא את התסכול על הילדה בהערות כמו "מאחלת לכל אמא ילדה כמו אצלי".

לא להדביק תוויות לילדה ולא להתייחס אליה כאל ילדה יוצאת דופן. אם היא סובלת מהפרעת קשב וריכוז היא תאובחן והיום יש מודעות ויש טיפול מתאים והתייחסות הולמת והסטיגמות שאת מדביקה לה כבר עכשיו רק מפריעות ולא עוזרות ולו בשמץ.

והכי בריא - אם יש אפשרות, לשכור דירה ולגור לבד כי מהתאור שלך שכרך יוצא בהפסדך במגורים אצל חמותך.

קודם כל זה ממש לא פשוט לגור אצל החמות אני ממש מעריכה אותך שאת שורדת, בקשר לבת שלך חמודה מאוד יכול להיות שהיא מלאת אנרגיות ומרץ אבל בגיל כזה עדיין אי אפשר לדעת בגלל זה גם לא מאבחנים עדין,

מתוקה ברור שעשית נכון אין שום ענין או צורך שתהרגי את עצמך כדי שחמותך תהיה רגועה ותפסיק להעיר כי תסכימי איתי לא משנה מה תעשי היא תעיר לך, אם היא מחליטה לארח זה החלטה שלה ועבודה שלה, ברור שהכי אנושי בעולם זה שתעזרי לה אבל רק עד איפה שאת מסוגלת.

אני ממליצה לך ליקרוא את הספר "לאהוב את מה שיש" ואז היא תעיר אבל לך זה כבר לא יכאיב כי קייטי ביירון (מחברת הספר) נותת שם כלים איך להיתמודד עם כל דבר שגורם לנו לסבל ואיך להיתמודד איתו. בהצלחה רבה!!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חמיות כלות
בחר
בחר