ברוגז עם החמות

אני ובעלי נשואים מזה כמעט שלוש שנים. מתחילת הקשר יחסיי עם חמותי היו ממש טובים. גרנו אצלם תקופה מסוימת והכל היה על מי מנוחות. היא עזרה מבחינה כלכלית במה שיכלה, הייתה קונה לי דברים וכפי שהיא אמרה :"את כמו הבת שלי". לפני שנה עברנו לגור לבד, ולפני חצי שנה ילדתי את בני הבכור. בחדר לידה אחותי ובעלי היו איתי.הייתה לי לידה ממושכת ולא פשוטה, בקיצור יומיים ארוכים מאוד. בבית החולים הופיעה חמותי ורצתה להיכנס לחדר לידה. בעלי ואני לא הסכמנו וביקשנו זאת ממנה יפה ובצורה מכובדת. במהלך השבוע עד לברית היא לא התקשרה לשאול מה שלומנו, איך אנחנו מסתדרים כלום... בברית עצמה היא וחמי הגיעו ולא דיברו איתי כל האירוע.בברית נהוג לתת את הילד למסירה למוהל ובעלי בחר באחיו שטרם התחתן. הדבר אכן קרה כמתוכנן אבל בשנייה שהילד הועבר לאבי חמותי פרצה בצעקה שמי שצריך למסור את הילד זה הבן שלה. מיותר לציין שכולם היו המומים, היא ביישה את כל הסובבים והתנהגותה הייתה מכוערת, וברברית. לאחר המקרה, אימי התקשרה אליה ושאלה למה היא התנהגה ככה. היא אמרה לה שזה בגלל שלא נתנו לה להיכנס לחדר לידה.התנהלה שיחה קשה ביניהם ובזה נסגר העניין. היא לא התנצלה בפניי, לא היא ולא בעלה והדבר טוטא באלגנטיות מתחת לשטיח. כעבור 3 וחצי חודשים בערך היינו אצלם בשבת. כל השבת היא די התעלמה ממני, הסתגרה בחדר ואפילו לא יצאה להגיד לנו שלום בצאת השבת. למחרת התקשרתי להגיד לה תודה על האירוח והיא "שטפה" אותי כהוגן. היא טוענת שאני סכסכנית, וכל פעם הולכת ואומרת לדברי לבעלי דברים עליה (כשביקשתי דוגמה לא היה לה מה להגיד לי),היא אמרה שאנחנו יותר מידי מגוננים על הילד, שהיא לא יודעת איך לגשת אלינו...ועוד כל מיני טענות והאשמות. כל אלו נעשו בצעקות אדירות. היא גם אמרה לי שהיא לא מעוניינת שנבוא אליה יותר לשבתות. אחרי השיחה הזאת בעלי החליט שהוא לא מוכן לדבר איתה יותר. מאז עברו חודשיים, אולי קצת יותר. בעלי מדבר רק עם אביו. אני לא ביקשתי את הנתק הזה, אבל זה מה שקרה. ככל שעובר הזמן אני מבינה כמה צבועה היא הייתה בהתחלה ואני ממתחילה לחשוב שזה המצב הטוב ביותר, שכן היא עשתה את כל זה מתוך גאווה ומתוך רצון להחזיר לנו שלא נתנו לה להיכנס לחדר לידה (היא לא מבינה שמקומה לא שם)... אמרתי לבעלי שאם הוא רוצה שישלים איתההוא, אני מחוץ לתמונה. אבל אני לא רוצה שהיא תראה גם את הנכדים שלה. לדעתי אחרי התנהגות כזאת זה פשוט לא מגיע לה...

גם את אימא !להחרים נכדים מסבתא מעיד המון גם עליך

קראתי את תגובתך ולא יכולתי להתעלם שבין השורות....את ממש אבל ממש לא סובלת את חמתך ..ביום שבחרת להינשא לבעלך היית צריכה לדעת שאת הולכת להיות נשואה גם...למשפחתו ובראשם האימא והאבא שלו . אגב בדיוק כמו שבעלך אמור היה לדעת. עצוב לגלות עד כמה. אינך באמת מוכנה להתעלות על עצמך ולהעניק לילדייך סבתא שהיא אמנם לא מושלמת אך ממש אבל ממש לא אנושי להחרים ממנה נכדים. מקווה שהוריך לא יאמצו את גישתך ויתמכו בדרכך להחרמת. ילדיך מסבתא. ולסיום זכרי היטב -גם את אימא ולבטח לא תהיהי גם החמה המושלמת כי אין אנשים מושלמים . חישבי וזכרי היטב שהחיים הם גלגל שעליו כוווולם מסתובבים וגם את! מקווה שבעלך לא יצער את אימו בניתוק קשר עימה וגם כן. שנה טובה לך כלה

ברוגז עם החמות

שלום רב, את מתארת התחלה מאוד טובה של יחסים בניכן, היית לה כבת כל עוד לא הייתה נפרדות וחיית אצלה בבית, אך כאשר יצרת לכם את הלבד שלכם כמשפחה נפרדת התחילו הבעיות ולדעתי הבעיות נובעות מחוסר הצבת גבולות בין המשפחה החדשה שלך ושל בעלך ובין משפחת המוצא, אם הייתה נפרדות מההתחלה, אז לא הייתה ציפייה להכנס לחדר לידה, כי היו שם גבולות ברורים בין המשפחות. אני חושבת שחמותך מאוד התאכזבה שפתאום היא נשארה מחוץ לחדר לידה, זה משקף את ההרגשה שלה שאולי מרגישה שהיא נשארה מחוץ למשפחה החדשה שבנית עם הבן שלה, אני חושבת שזה לא נכון להשתמש בנכדים ככלי נשק, זה יפגע בהם ובבעלך, חבל. לדעתי הדבר הכי נכון לעשות זה לשבת לדבר איתה, להחיל בזה שאתם מבינים את הקושי שלה אך אתם רוצים גם שהיא תוכל להבין את הקושי שלכם בכך שאין גבולות, אולי להסביר את הצורך באינטמיות ופרטיות בחדר הלידה. תזכרי שאת המודל של הילדים שלך ואיך שאת מגיבה לבעיות משפחתיות הם יגיבו בעתיד, אם את מגיבה בברוגז כשאת כועסת, הם יעשו אותו הדבר איתך ועם אחרים. הדגימי להם דרך נכונה לפתרון קונפליקטים- דרך הדברות. בברכה דלית

דלית הלוי סיטרוק   052-7330456

מטפלת משפחתית וזוגית MA- מומחית לטיפול בכעסים

גם את אימא !להחרים נכדים מסבתא מעיד המון גם עליך

קראתי את תגובתך ולא יכולתי להתעלם שבין השורות....את ממש אבל ממש לא סובלת את חמתך ..ביום שבחרת להינשא לבעלך היית צריכה לדעת שאת הולכת להיות נשואה גם...למשפחתו ובראשם האימא והאבא שלו . אגב בדיוק כמו שבעלך אמור היה לדעת. עצוב לגלות עד כמה. אינך באמת מוכנה להתעלות על עצמך ולהעניק לילדייך סבתא שהיא אמנם לא מושלמת אך ממש אבל ממש לא אנושי להחרים ממנה נכדים. מקווה שהוריך לא יאמצו את גישתך ויתמכו בדרכך להחרמת. ילדיך מסבתא. ולסיום זכרי היטב -גם את אימא ולבטח לא תהיהי גם החמה המושלמת כי אין אנשים מושלמים . חישבי וזכרי היטב שהחיים הם גלגל שעליו כוווולם מסתובבים וגם את! מקווה שבעלך לא יצער את אימו בניתוק קשר עימה וגם כן. שנה טובה לך כלה

להחרים נכדים

אני כל כך מסכימה איתך אני כסבתא יודעת כמה זה כואב חובה את זה על בשרי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חמיות כלות
בחר
בחר