בבקשה עזרה עם חמתי. אני אובדת עצות

שלום לכם. אני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל.. אתחיל מזה שאני אוהבת את חמתי למרות שהיא אישה קשה, שתלטנית ושרוצה הכל בדרך שלה. מצד שני היא מאוד עוזרת ודואגת ונותנת לנו המון. לפני כחצי שנה ילדתי את בני הראשון, וגם הנכד הראשון שלה, וכמובן שהיא באה הרבה (כמעט כל שבת) היא גרה רחוק בשביל לראות את הנכד. כל פעם שהיא באה אני מבשלת ומארחת אותם יפה לקידוש, ונשארים כמובן משישי עד מוצאי שבת. חמתי לא יודעת לטפל בתינוקות (כי אין להם תינוקות קטנים במשפחה- משפחה קטנה) ואפילו פעם אחת הוא נחנק מפליטה שחזרה לגרונו והיא לא ידעה מה לעשות, ונבהלתי ולכן כשהיא ביקשה לקחת אותו אליה לסופ"ש לא הסכמתי כי אמרתי שהוא קטן מידי עדיין(זה היה כשהיה בין 3 חודשים). עכשיו אני חזרתי לעבודה והילד אצל אימא שלי (שמטפלת בתינוקות) כמו מטפלת צמודה. חמתי מאוד מקנאת בקשר הטוב שיש לי עם אימי(אין לה בנות) ורואה בי הבת שלה. בחודש האחרון היא החליטה שהיא נפגעה ממני מכל מיני דברים. וזימנתי אותה, את חמי, בעלי ואני לשיחה ע"מ לדבר על הדברים. התחלתי את השיחה בכך שאני אוהבת אותה מאוד ומכבדת אותה וכמובן מודה על על כל העזרה שהיא נותנת לי. היא בגישה שאם היא עוזרת לנו (מביאה לילד דברים) אז אני צריכה להרגיש חייבת. בשיחה הצבתי גבולות מאוד ברורים,(ואמרתי לה שאני מזמינה אותם אליי הביתה לא כי אני חייבת אלא כי אני רוצה ואוהבת שהם באים) כמובן תוך שמירה על כבודה, ובגיבוי מלא של בעלי. השיחה הסתיימה באווירה טובה מאוד ואמרה שתבוא והכל נגמר יפה, וגם דיברנו בטלפון כמה פעמים. לפני מס' ימים היא התקשרה לבעלי ואמרה שחשבה על השיחה ונפגעה מאוד ממני ושאני מרחיקה ממנה את הילד, למרות שבעלי הסביר לה שלא נאמר שום דבר רע, ולא בכוונה לפגוע, היא החליטה שדיברתי מאוד לא יפה, ואף כעסה על בעלי ש"איך נתן לי לדבר אליה ככה" (אציין שבכל השיחה לא באתי בטענות אליה בכלל אלא רק הגבתי על מה שהיא אמרה. אמרתי גם שאין לי טענות אליהם בכלל ושהם החם וחמה הכי מקסימים שכלה יכולה לבקש= יותר מזה?!). בעלי עדכן אותי בשיחה,ומאוד נפגעתי. מסרתי לבעלי שאני מאוד פגועה כי לא מגיע לי יחס כזה, רק כיבדתי אותה ותמיד הזמנתי אותם לביתי, ושהשבת הקרובה אני רוצה להיות בבית לבד. היא החליטה שאני מרחיקה ממנה את הנכד ועכשיו היא יותר פגועה ולא רוצה לדבר איתנו. מה עליי לעשות ע"מ שחמותי לא תתרחק יותר ותגרום לנתק. כי זה לא מה שאני רוצה. גם כי אני אוהבת אותה וגם כי זאת אמא של בעלי ואני לא רוצה שתתרחק ממנו. אני אובדת עצות. אשמח לתגובה בהקדם. תודה גליה

הצבת גבולות במשפחה

שלום רב, שמחתי לראות שיש תגובות והתנהלות בפורום גם כשאני לא שם, אומר לך את דעתי כמנהלת הפורום וכמטפלת משפחתית, למרות שיש הרבה דברים בשיחה שלכן שאני מסכימה איתם. את עשית דבר נכון בשיחה שלך- הצבת גבולות לחמותך, הצבת גבולות היא נכונה ועוזרת לשמור על נפרדות בין משפחת המוצא למשפחה שלך שנוצרה. אני גם שומעת כאן שעשית את זה בעדינות, אך הטעות היחידה לדעתי הייתה שאת היית זו שניהלת את השיחה ולא בעלך, כל דבר שיבוא ממנו יתקבל בקלות יחסית היות ויש בניהם אהבה ללא תנאי, הם אוהבים אותו כי הוא בנם, אך לגביך זה סיפור אחר, הם מאוד רגישים במיוחד חמותך ליחס שלך כלפיה היות ובעבר היא הייתה האישה בחיי בנה והיום את האישה בחייו. אני מתארת לעצמי שמאוד קשה לך עכשיו וגם לבן זוגך, זה מאוד מעיק להיות עם תחושות כאלה במיוחד כשממש לא התכוונת לפגוע בה. מגיעים אלי לא מעט אנשים לייעוץ סביב הנושא הרגיש הזה של כלה וחמותה ואני יכולה לעודד אותך בכך שרוב המקרים ניתנים לתיקון ושיפור היחסים. בברכה, דלית

דלית הלוי סיטרוק   052-7330456

מטפלת משפחתית וזוגית MA- מומחית לטיפול בכעסים

הצבת גבולות במשפחה-תגובה

היי דלית. אכן אני נמצאת עכשיו בתקופה לא קלה בכלל. מאוד קשה לי ולבעלי במיוחד כי הוא בעצם באמצע כל העניין. אני גם חושבת שעשיתי טעות כשניהול השיחה בא ממני, אך בהמלצתו של בעלי ביקש שאני אדבר למרות שמאוד הסתייגתי מזה ובכלל לא רציתי שיחה בהתחלה, אלא העדפתי שהוא ידבר איתם ובכך ייסגר העניין, כי אכן לא משנה מה הוא יגיד זה תמיד ייראה אחרת ויתקבל אחרת מאשר שאני יאמר זאת. אבל השיחה נעשתה, ובכל השיחה לא באתי בטענות כלפיה, אלא רק הגבתי על כל מה שנאמר לי ע"י בעלי (שהיא אמרה שמפריע לה). דבר נוסף חשוב ששכחתי לציין כאן, בשיחה היא הסכימה עם כל מה שאמרתי, שאני לא חייבת להזמין את אחיו לארוחה ואני עושה זאת כי אני רוצה, שאני צודקת שהילד לא יילך איתה לסופ"ש כי הוא קטן מידי ועדיין יונק וכו', ובכלל כאילו כל מה שבעלי אמר לי שהיא אמרה- לא נכון והיא "לא אמרה דבר כזה", וכשפניתי לבעלי במעמד השיחה ושאלתי אותו האם זה נאמר או לא- הוא אמר "היא כן אמרה דבר כזה" מולה. כלומר, לדעתי מה שהכי הפריע לה הוא שלא רק הצבתי לה גבולות, אלא שגם הוכחתי אותה על דברים שהיא ניסתה להתחמק ובעלי הסכים איתי. הסיפור הוא מעט מורכב מידי והאמת שהייתי שמחה לייעוץ. אשמח להגיע אלייך לייעוץ. כיצד ניתן ליצור קשר?

ייעוץ

גליה שלום, אכן קשרים במשפחה זה נושא מורכב...לא פשוט. אפשר להגיע אלי לייעוץ, הקליניקה שלי באשדוד. תוכלי להתקשר אלי לתאום לטל 052-7330456 יש אפשרות גם לייעוץ טלפוני. בברכה, דלית

תודה. אצור קשר בהקדם.

ייעוץ

הי, אם את מנסה להשיג אותי טלפונית ואני לא זמינה, כנראה שאני עובדת, תוכלי להשאיר הודעה במשיבון ואחזור אליך שבת שלום דלית

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חמיות כלות
בחר
בחר