עזרה לגבי מדיטציה

התחלתי לפני כחודש לתרגל מדיטציה בבית ויפאסנה ומודעות לנשימה,ומינדפולנס. אבל אז התחילו לי כל מיני תחושות לא נוחות כשאני מודע לנשימה,כאילו אני שולט בנשימה והנשימה דומיננטית אז בנתיים הפסקתי אבל במהלך היום הנשימה נראית יותר חזקה והיא באה למודעות שלי בלי שאני אפילו מנסה להיות מודע ואז זה גורם לי לתחושות של חולשה עייפות וכאבי ראש (כאילו אני לא יכול להפסיק להיות מודע לנשימה) מה ניתן לעשות?

תן לדברים להיות כמו שהם

נסה לקבל את המודעות לנשימה כפי שהיא כרגע ולהפסיק להלחם בה. בכל הרגל מודעות חדש, יש כמה שבועות בהתחלה שיש תחושה כלשהי של מאמץ וחוסר טבעיות (מה שכתבת "תחושות לא נוחות כשאני מודע לנשימה, כאילו אני שולט בנשימה והנשימה דומיננטית), אם היית ממשיך לתרגל, המודעות היתה הופכת לטבעית ורכה יותר. הבעיה כרגע נוצרת מכך שאתה מתנגד למודעות לנשימה. הנח לדברים כרגע. אם יש מודעות לנשימה, שתהיה מודעות לנשימה. אם אין מודעות לנשימה, אז אין מודעות לנשימה. לאחר זמן מה של קבלת המצב הנוכחי כפי שהוא, אתה יכול שוב לנסות לחזור לתרגול של מודעות לנשימה או לתרגול אחר של מודעות. אתה יכול לתרגל לפי ההנחיות וקובץ האודיו בקישור מדיטציה מודרכת.
מנהל הפורום
20+

תחושות של חולשה עייפות וכאב ראש

שלום, אני מסכים עם מעיין צח, יחד עם זאת אני חושב שחשוב להוסיף שיכולות להיות סיבות שונות להתחושות של עייפות חולשה וכאבי ראש: זה יכול להיות מודעות לתחושות שהיו שם ללא קשר למדיטציה ובעקבות המדיטציה עלו למודעות, אך תחושות כאלו יכולות גם לנבוע מתנוחת ישיבה לקויה, מצורת נשימה לא טובה (נשימה מאומצת, נשימה מהירה מדי, נשימה עמוקה מדי). אם התחושות ממשיכות או מחמירות במהלך תרגול של מדיטציה והופכות למתרד קשה למרות העצה של מעין, הייתי אפילו ממליץ להפסיק את המדיטציה ולנסות לשוב בזמן אחר. בכל אופן זה טוב למדוט עם מדריך שיכול לכוון ולעזור להבדיל בין הקשיים הרגילים של מודטים מתחילים לבין קשיים חריגים שדורשים התייחסות מיוחדת. בברכה, ארקדי וולמן
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדיטציה ומודעות
בחר
בחר