ברוכה הנמצאת! מה אני הראשונה פה?

אז קודם כל ברכותי ובהצלחה בפורום. יש לי שאלה אליך לגבי יוגה מה הקשר בין היוגה למודעות? סליחה על הבורות, אבל היוגה נראית לי ממש כמו עוד התעמלות. אני עושה תרגילים בבית בקטנה, פה ושם, מתוך דפים שחילקה מורה שהייתי אצלה בקורס בכמה שעורים, והשנה הסתיימה והיא הביאה דפים עם ציורים של כל מיני תרגילים ביוגה אז אני עושה משם. כלומר את אלו שאני מצליחה, היותר קלים. זה נעים, נחמד, מיישר את הגב ופחות כואב לי הגב עכשיו, אבל מה הקשר למודעות? קראתי קצת בספר על השילוב עם נשימה אבל שם לא ממש הבנתי. תודה

יוגה ומודעות

כן... את הראשונה! הפורום נפתח הבוקר. תרגול יוגה, כמו כל פעולה אחרת שאנחנו עושים בחיים, ניתן לעשות במודעות וניתן לעשות על "טייס אוטומטי", כאשר שקועים במחשבות ולא שמים לב למה עושים... תרגול היוגה עובד בכמה רמות: פיזית, אנרגטית, רגשית, מנטלית ורוחנית. כאשר מתרגלים יוגה על "טייס אוטומטי" זה אכן נראה כמו התעמלות, מרגישים יותר את האפקט ברמה הפיזית ופחות רואים את הקשר למודעות. עם זאת, גם כאשר מתרגלים על "טייס אוטומטי", תרגילי היוגה עוזרים לאט לאט למקד את תשומת הלב פנימה ולתרגל בצורה מודעת יותר. כאשר מתרגלים יוגה בצורה מודעת יותר עם תשומת הלב בגוף, על הנשימה, על ההרפייה (פיזית ומנטלית), על התהליכים הפנימיים שקורים בזמן התרגול... מתחילים להרגיש את האפקט של תרגול היוגה גם ברמות האחרות ואז מרגישים שתרגול היוגה מביא לשקט ומחזיר למודעות. זה קצת כמו הביצה והתרנגולת. לרב האנשים, בעיקר בהתחלת הדרך, קל יותר לתרגל יוגה בצורה מודעת, כאשר מתרגלים בקבוצה עם מורה מוסמך. אם את רוצה לתרגל בבית בצורה מודעת, נסי כשאת מתרגלת להסב את תשומת ליבך, אל הנשימה, איך הנשימה נכנסת ויוצאת מהגוף, ותלווי את הנשימה לאורך הגוף, נסי להרגיש את הגוף בכל תנוחה, ואל תתפתי לברוח עם המחשבות... שחררי אותן ותחזירי את תשומת הלב אל הנשימה והגוף. בהצלחה!
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדיטציה ומודעות
בחר
בחר