ברוכים הבאים לפורום מדיטציה ומודעות

ברוכים הבאים לפורום מדיטציה ומודעות! מטרת הפורום הינה לתת במה למשתתפי הפורום לשאול שאלות ולקבל ייעוץ בתחום המדיטציה והמודעות. ניסיוני הראשון המשמעותי בתחום זה היה בשנת 2001, בעשרה ימי תרגול מדיטציית ויפאסנה בשתיקה. החוויות שחוויתי במהלך עשרה ימים אלו, היו יותר חזקות ומשמעותיות עבורי מכל דבר אחר שחוויתי עד אז. ניסיון זה חשף בפני עולם פנימי מרתק, שקט ואינסופי והביא להשתתפות בימי, שבועות וחודשי מדיטציה נוספים בשתיקה והכרות מעמיקה עם סוגי מדיטציות שונות. בסוף שנת 2006, התבודדתי בביתי במשך 50 יום בשתיקה. במהלך תקופה זו לאורך כל היום תרגלתי מדיטציה וקראתי ספרים של המורה הרוחני, ניסרגדטה מהראג'. תקופה זו שינתה אותי, את חיי ואת כל דרך ההסתכלות שלי על החיים מקצה לקצה. כשאני מסתכלת אחורה על הדרך הארוכה שעברתי מאז ניסיוני הראשון במדיטציה (שנת 2001) ועד היום, ברור לי שבתחום של מדיטציה ומודעות קל ללכת לאיבוד, לדמיין דברים, ולהתרחק מהעיקר. בפתיחת פורום זה, אני מקווה לחלוק את ניסיוני הרב עם משתתפי הפורום, לעזור למשתתפי הפורום להמנע מטעויות נפוצות בתחום המדיטציה והמודעות ולמקד אתכם בעיקר: חיים במודעות. תוכן רב בנושא מדיטציה ומודעות ופרטים נוספים אודותיי ניתן למצוא באתר האינטרנט שלי. ניתן גם לפנות אלי ישירות באימייל. נא לא להוסיף לפורום הודעות פרסומיות. הודעות פרסומיות יימחקו מהפורום. ניתן להוסיף הודעות פרסום בלוח מודעות המיועד לכך. בברכה, מעין צח - פשוט יוגה מורה מוסמכת להוראה יוגה, מדיטציה וטנטרה. עוסקת בתחום משנת 2001. מלמדת משנת 2003. מאסטרית ומטפלת ברייקי. מהנדסת תעשייה וניהול בוגרת הטכניון (שנת 1999).
מנהל הפורום
20+

ברוכה הנמצאת

ונתחדשה. בהצלחה.

התייעצות לגבי מדיטציה

אני מתרגל הרבה זמן מדיטציה בסיסית ע"י התרכזות באותה "מילה",הצלחתי ל"הגיע" ל-10 דק'. מתי הזמן הטוב לתירגול? האם אפשר גם באמצע היום?לפעמים בבוקר אני מתעמל וממהר לעבודה.

זמן אופטימלי לתרגול מדיטציה

קודם כל, כל הכבוד על ההתמדה! בתרגול מדיטציה, אפילו יותר מכל דבר אחר בחיים, חשובה ההתמדה. כמו מים שמטפטפים על סלע, בסופו של דבר ההתמדה מניבה תוצאות. שמעתי המלצות על תרגול מדיטציה בבוקר, עם ההשכמה, כי אז המח שקט יותר ועוד לא מתעסק עם כל הטרדות היום יומיות, או בערב, לפני השינה, כי אז אין משהו אחר שצריך לעשות, וניתן לנקות את הראש מכל ההתעסקויות היום יומיות ולהכנס לשינה ממקום רגוע ומודע יותר. בעיני הזמן האופטימלי לתרגול מדיטציה הוא כאשר אתה פנוי לכך (כך שאינך עסוק במהלך המדיטציה בכך שאתה בעצם צריך להיות במקום אחר או לעשות משהו אחר)וכאשר אתה זקוק לתרגול (לדוגמא כאשר חוזרים מיום העבודה הביתה ורוצים לנקות את הראש ולהתחיל את החלק השני של היום ממקום רגוע יותר או כאשר מוטרדים ממשהו ורוצים רגע לקחת פסק זמן ולהשתחרר מהטרדות). בהצלחה!
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מדיטציה ומודעות
בחר
בחר