העברת זכויות במשק

המשק רשום רק על שם האבא, מה קורה כאשר האב החל בהליך העברת זכויות לאחד הבנים בלי ידיעת האם ושאר האחים ובינתיים האם הוכרזה חסויה, האם מישהו יכול לעצור את ההליך?

מה קורה לאחר השלמת ההליך כחוק, האם האמא או האפוטרופוס יכול לבטל את ההליך? מה הם זכויותיו של הבן אם ההליך מתבטל?

מתואר סיפור עצוב של בן , אשר 18 שנה לאחר שנקבע מעמדו כ"בן ממשיך" , צריך עדיין להגן על מעמד לא ברור זה בבתי המשפט . 

כשמונה עשרה שנה לפני שהסיפור נגמר בפסק הדין בבית המשפט אישר המושב שבו היו חברים ההורים , כי הבן הבכור יהיה "הבן -הממשיך". המושב כתב מכתב למשרד השיכון כי הבן הבכור הוא "הבן הממשיך". הזמינו את האב למינהל לחתום , והוא חתם יחד עם המושב על המסמך , לפיו הסכימו כולם שייבנה בית נוסף על הנחלה לשימושם של בני המשפחה . ועוד כתבו באותה חוזה , כי כל הזכיות בבית בנוסף תהיינה שלו ותהוונה חלק בלתי נפרד מנחלתו , וכי הוראות חוזה הנחלה החלות על הנחלה יחולו גם על הבית הנוסף . בעל המשק נדרש לחתום על תוכניות הבנייה לרשויות התכנון והבנייה . 

הבית נבנה והבכור יתגורר בו . עד אשר נפטר האב הכל היה , ככל הנראה , מוסכם .

בפועל האם החליטה להעביר את הזכיות במשק לבן השני , ומאחר והבן הבכור התגורר בבית , פנה האם לבית המשפט וביקשה להכריז כי הבן הבכור אינו "בן ממשיך" וכן ביקשה האם את הזכות להעביר את הזכויות במשק למי שתרצה . 

עוד טרם סיים בית המשפט את הליך המשפטי נפטרה האם , ומה שנשאר לבית המשפט הוא לדון בשאלה האם התביעה להצהיר כי הבן הבכור אינו " בן- ממשיך" הנה צודקת .

סופרטק חברה מובילה בתחום בניית אתרים  


שירות מקצועי ויחס אישי לכל לקוח ,


החברה מתמחה בבניית אתרים ואפליקציות אינטרנט:

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אגודות שיתופיות (מושבים וקיבוצים)
בחר
בחר