מה לעשות?אני חסרת אונים

אני נשואה מזה 24 שנים. בת 45 ויש לי 2 בנות בוגרות שחיות איתנו בבית. בעלי מתעלל בי נפשית כבר חודשים. מסכסך ביני לבין הוריי ואחותי. מקלל אותם מאחורי גבם ולעיתים גם בפניהם, על לא עוול בכפם. כשהוא ב"שגעון" הוא מוציא את עצביו גם על בתי הבכורה שהינה אדם רגיש ביותר ומטופלת בתרופות נוגדות חרדה. הוא פוטר מעבודתו הקודמת וכעת בעבודה הנוכחית הוא מרוויח פחות באופן משמעותי ולכן רמת החיים ירדה, אך הוא מסרב להודות בכך, ובכל פעם שעולה הנושא הוא מאשים את משפחתי בדברים שלא היו ולא נבראו. עליי לציין שמזה מספר שנים הוא נוהג לשתות וודקה מדי יום. לעיתים הוא שותה ונוהג. הוא שותה בקבוק בשבוע. גם להתמכרות זו הוא מתכחש. אני רוצה להתגרש אך חוששת כיוון שאני יודעת באיזו דרך ייסורים הוא יוליך אותי. יש לנו חובות, כולל משכנתא ואין חסכונות. אינני רואה כל אפשרות מילוט מהסבל הזה, אלא אם  אשים קץ לחיי, שזו אפשרות שאני הופכת בה בראשי כבר מספר חודשים. שמישהו יעזור לי. אני אישה עובדת בעלת הכנסה קבועה של כ-7500 ש"ח נטו לחודש. אני זקוקה לעצה כי מצבי הנפשי אינו טוב בלשון המעטה. אני מוגדרת כחולה בטרשת נפוצה וחוששת מהתפרצות התקף בגלל מצבי הנפשי. מה לעשות???

לדעתי עליך לפנות לרווחה באיזור מגורייך לקבל סיוע נפשי וגם הדרכה כיצד עליך לנהוג

אל תשארי לבד

לדעתי עליך לפנות לרווחה באיזור מגורייך לקבל סיוע נפשי וגם הדרכה כיצד עליך לנהוג

אל תשארי לבד

מאוד חשוב  להגיע ליעוץ או בתחנה ציבורית או פרטי. ביעוץ יש מקום לחזק אותך כדי לתת לך כוחות להתמודד עם המצב. בתוך היעוץ יעשה ברור כמה סיכוי יש לשינוי תוך כדי שמירה על המסגרת הזוגית( הדבר תלוי לא רק בו אלא גם בך), או לחלופין לסיע לך ביציאה מזוגיות זאת.

בודאי שיש השפעה למצוקה רגשית על מצב גופני. יש לכך טיפול יעיל במיוחד.

ברמה ההורית מאוד חשוב שתחזקי את ביתך  תני לה הרבה עידוד ותמיכה. חזקי אצלה את הביטחון העצמי- בשלב זה רק את יכולה לעשות את זה עבורה- וזה קריטי כדי שתוכל להמשיך את חייה בבריאות נפשית.

אשמח להרחיב באופן פרטי. לאה. leapazak@gmail.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי
בחר
בחר