אמא לחוצה.....

שלום רב יש לי מורכבות משפחתית עם הוריי ובמיוחד אמי שחודרים לי לפרטיות , אני כעת בהריון בשליש האחרון ואני מפחדת שהמצב יחמיר עוד יותר. אמי כל הזמן רוצה לראות אותי ולדעת דברים אישיים שחוצים את הקו האדום וכשאני דוחה את המפגשים אמי נעלבת ולוקחת ללב לא מבינה את העניין,  איני יודעת איך לגשת לעניין ולהסביר לה בצורה שתבין בצורה יפה ולא תיעלב איך להסביר זאת מה לעשות?

שלום

יחסים בין אם ובת מאוד משמעותיים ואכן יכולים להיות מורכבים בעיקר שיש היריון.

חשוב ביותר בשלב זה חייך ושל היחסים שלכם לנהל דיאלוג אמיתי פתוח ובונה, אשר יאפשר קשר בריא עם נפרדות מסוימת שחייבת להיווצר עם השנים מבלי לנתק קשרים חלילה, או להסתובב עם תחושות של כעס, עלבון ואי נעימיות.

לשם כך, רצוי מאוד להתעייץ עם איש מקצוע אשר יוכל להדריך אותך ולהוביל אותך בתהליך חשוב זה

מטפלים משפחתיים מקצועיים ומוסמכים הם הכתובת לפתרון קשיים ביחסים בין בני משפחה

מומלץ לפנות לאגודה לטיפול במשפחה ולבחור מטפל מוסמך באיזור מגורייך.

שמחתי לעזור, אריאל שער מנדל - מטפלת משפחתית מוסמכת.

http://www.mishpaha.org.il/

סיוון כיועץ למערכות יחסים מזה שלושה עשורים, אני מכיר היטב את הדפוס שתיארת.

העניין קשור במסורות של דורות קודמים , מסורות העוברות מדור לדור בדרך שאינה לגמרי מודעת.

הקושי שלך בהצבת גבול נכונה לאמך, מגיע מהאופן בו אתת והיא מנהלות את רגשותיכן.

את פוחדת לפגוע אבל משלמת מחיר רגשי על אי הצבת הגבול.

אמך פוחדת להשאר מחוץ למעגל הידיעה ולהמצא בחרדה. לאנשים שלא הוכנו לכך, קשה מאד לחיות עם ידיעה חלקית או אי ידיעה.

ראי כמה בדיקות עושות ישראליות בזמן הריון. אנו שיאנים עולמיים בזה (ללא הצדקה חוץ מהקושי לשאת את החרדה מפני הלא ידוע).

פרטיות היא מושג שלא היה היה קיים בדורות קודמים בתוך משפחות גדולות, מכאן הקושי הנוסף לשמור על הפרטיות מצד אמך.

עבודה משפחתית עמכן היא הפתרון בתהליך ייעוצי המותאם לאבחנת המצב והצרכים שתעשה לכם.

בהצלחה

שוקי

הנה מאמר שלי על הצבת גבולות, ונא לא להתבלבל - הצבת גבולות היא אותו הליך לילדים , לבני זוג, למבוגרים ולעמיתים בעבודה.

http://www.reader.co.il/article/127503/עקרון-ההלימה-הצבת-גבולות-לאחר-מתי-זה-מצליח

wjclass@gmail.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי
בחר
בחר