בן 4 ובן שנה, הגדול מקנא

הבן הגדול שלי מאוד מקנא בבן הקטן. חלק מזה בגלל שהוא עדיין לא הולך לגן והוא נשאר איתי בבית. בשבוע האחרון אפילו יותר כיוון שהקטן ככה עם שפעת ומאוד מקורר ואני צריכה להעניק לו אקסטרה תשומת לב אז זה בכלל משגע אותו. רציתי לדעת אם יש לך עצה טובה איך אפשר לעזור לו להתגבר על הקינאה הזאת כי הרבה פעמים זה מתבטע בצרחות ו"הצגות" ובכי וכו'.. (אוסיף שאבא שלו לא נמצא הרבה בבית עקב עבודה). תודה.

קינאה בין אחים- תשובה

שלום לך, אני בטוחה שזה מאד לא קל לטפל בבית בשני ילדים בגיל כזה כאשר שניהם צריכים עדין את מלוא תשומת הלב. אני לא יודעת מהם מקורות התמיכה שאת יכולה לגייס אבל הייתי ממליצה לך שני דברים: 1. למצוא מישהו שאת סומכת עליו שישמור פעמיים בשבוע למשך שעה -שעתיים על הבן הקטן יותר ואת תאמרי לבן הבכור שזה יהיה הזמן של שניכם בלבד ושיבחר מה היה רוצה לעשות איתך בזמן הזה. 2. תנסי כמה שיותר לשתף את הבכור בטיפול בבן הצעיר, כי הוא "כבר גדול" ו"יכול לעשות הרבה יותר דברים לבד". שני הדברים האלה יכולים לחזק אצלו את ההרגשה הטובה בתור הילד ה"גדול" בבית ולהעניק לו את הידיעה שהוא חשוב לך באופן כזה שאת מקדישה לו זמן רק בשבילו. אשמח לענות על שאלות נוספות רינה בלום טיפול פרטני,זוגי ומשפחתי 052-4491234

אני תמיד ממליצה

לתת לאח הגדול גם אחריות עליו, הוא ירגיש קרוב אליו יותר. לשתף אותו, אולי אפילו לקנות לו בובה שכל פעם שאת תתני לקטן תשומת לב, הוא יתן לבובה וככה יבין את החשיבות של זה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ייעוץ אישי, זוגי ומשפחתי
בחר
בחר