ישום תעסוקתי חדש של משרד הכלכלה.

השבוע התבשרנו כי חמש חברות פרטיות להשמה תעסוקתית  פועלות תחת משרד הכלכלה לשילוב תעסוקתי של בעלי לקויות.  כמעט שצהלתי משמחה למשמע הבשורה... לוח דרושים חדש ועוד... אלא שבשניה האחרונה עצרתי את עצמי והרמתי גבה בדאגה - כל המהלך הזה נראה לי מאוד מוזר, ביחוד שמשרד הכלכלה מפעיל מטעם המדינה את שרות לשכות התעסוקה הממשלתית? 

האם לשכות התעסוקה הנותנות שרות לכלל הציבור אינן יכולות לטפל באזרחים בעלי לקויות? ומדוע בעלי הלקויות זקוקים לשרות בדלני ומאבחן? מה הכבוד הזה שבגללו זכינו לכך שאנחנו בעלי הלקויות נקבל טיפול " VIP" מגורמים פרטיים?

בפעם האחרונה שניסו למכור לי שרות VIP ברחתי כמו מאש, לאחר שהתברר שמנסים להפיל אותי בפח. האם זה המצב גם במקרה הזה?

האם הסיבה למיוחדות היא שהחברות הפרטיות מפעילות במסגרות הפעילות שלהם פתרונות שבהם הן מציעות שכר ניצול לנכים (שעתון מתחת לשכר המינימום)?

האם זה בגלל שהמדינה לא רוצה "ללכלך" את הידיים בפתרונות ניצול של בעלי לקויות?

בשום מקום באתר החדש לא קראתי שמדובר בתעסוקה שוויונית הוגנת וראויה. 

גם לא קראתי שלא מדובר בפתרונות שלא על פי מסגרת "התעסוקה הנתמכת" -  זו שמזרימה מס גולגלות בעבור הראש של החברים שלנו לחברות ההשמה  ... 1500 ש"ח לגולגולת ובעבור זה שינצלו אותנו....

ואתם חברי היקרים ...היזהרו ושאלו את כל השאלות וקודם לכל מגע ..

זוכרים את הסרטון על החבר של החברה .... גם פה אתם מחויבים לזהירות, חלילה שלא תיפגעו ותבכו ... ואחר כך תגידו שלא אמרו לכם....

קובי כהן

מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)