לקראת הכנסת הבאה עלינו לטובה.... תגובה לח"כ גלאון

חברת הכנסת גלאון פרסמה מעל דפי הפייסבוק את רצונה להסדיר את תנאי העסקתם של העובדים הזרים....

והנה התגובה שלנו....

לנו אין שום בעיה עם רצונך ודאגתך לתנאי העסקה של עובדים זרים בסיעוד נהפוך הוא, אנחנו אתך במאבקך, עובד מרוצה נותן שרות באהבה ובמסירות.

אבל!!!

כמו שאת יודעת לכל מטבע יש שני צדדים ואסור לדבר על צדו האחד של המטבע - על מצוקתו של צד אחד - ללא שמביטים בצדו האחר של המטבע.
לכל שקל שמשולם - בצדו האחר - יש את המשלם.

מי הם המשלמים "המעסיקים" שמהם את מבקשת לשאת בעול הכלכלי ? הם נכים (80% מהם בודדים) שנזקקים לטיפול סיעודי. 

לא ברור לי אם גברתי מכירה ומבינה על מי היא מדברת אז אזכיר לה מי הם הנכים שמצויים במצב הזה - מדובר בנכים בדרגת נכות חמורה, הנזקקים לעזרת הזולת בכל המטלות הבסיסיות ביותר, אותם שעמדו במבחן ה-  ADL המחמיר, אנשים שללא הטיפול הסיעודי, אינם יכולים: לאכול, להתרחץ, להתנייד, להתלבש לטפל בצרכיהם ועוד...

אולי גם לא ברור לך, אבל מדובר באנשים חסרי כושר עבודה מינימאלי שאין להם יכולת כלכלית לפרנסתם הם שלא לדבר על משכורות למטפל. לכן  את הטיפול ואת עצמאותם הם מממנים מכספי קצבת השר"מ (שירותים מיוחדים) המשולמת להם על ידי הביטוח הלאומי, קצבה עלובה שלא מכסה את עלות הטיפול ומכספי קצבת הקיום העלובה (2400 ש"ח) שהם עצמם מקבלים.

האם הצעת החוק שבכוונתך להגיש תבקש לקבוע מקורות מימון לאנשים הללו ויש מימון לשינוי שאת מבקשת - אנחנו נהיה הראשונים שנחבור למאבקך.

אבל!!!

תואיל בטובה ח"כ היקרה ותכרוך את הנושאים יחד ותודיע לציבור מהיכן לדעתה יבוא המימון הנוסף שהיא מבקשת כתשלום למטפלים.
נשמח אם באותה להיטות תדאג לשינוי בהגדרת הסיעוד ושכרו ובאחת תדאג גם לגובה קצבת הסיעוד שממנה ישולם הסיעוד.

אין שום בעיה שהמדינה תקבע לעובדי הסיעוד גם שכר ממוצע ואף כפול ממנו  וגם את כל התנאים - אבל וקודם לשינוי שאת מבקשת שתדאגי לנכים הסיעודיים ולמימון הטיפול בהם.

שתקבל ח"כ התחייבות מפורשת לשינוי גובה קצבת השר"מ וקודם שהיא גוזרת ברצונה הצודק והכנה להטיב עם העובדים הזרים - רעב על נכים .

לחייב "מעסיקים" לשלם יותר,  קל מאוד וגם לא עולה למדינה שקל.  קשה לדאוג לכך שהמדינה תיקח על עצמה חובה כלכלית ומוסרית נוספת, ביחוד בימים אלו של קיצוץ ומחסור בקופת מדינה.

לנו ברור שאם יהיה צעד חד צדדי להעביר על ידך חקיקה חד צדדית ורק לטובת המטפלים -  אנחנו הנכים הסיעודיים  נתייצב מולך ונבקש שתסירי מאתנו רעב. נראה אותך מתמודדת מול נכים מורעבים כשברור שאת זו שגרמת לרעב זה.

אנא דאגי לסיעוד הנכים, שיהיה ברור - לא נרשה שתגררי נכים חסרי אונים לרעב.

 

קובי כהן


מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)