שאלה בנוגע להתנהלות יום יומית כנכה...

שלום לכם,

לפני כשלוש שנים גילו לי מחלה אשר הרפואה המתקדמת עדיין לא מצאה לה תרופה (לא סרטן), ובמילים אחרות - חשוכת מרפא.

המחלה הזאת כוללת ניתוחים ואישפוזים מרובים - אולם גם כבר לביה"ח הרופאים אומרים לי שאין לי כל כך מה להגיע כיוון "אין להם כל כך מה לעשות איתי" - הרי אין ממש טיפול/תרופה למחלה הזאת.

בביטוח לאומי יש לי 100% אי כושר ו - 44% נכות רפואית יציבה -לצמיתות,

בנוסף לביטוח לאומי, אני מקבלת קצבת נכות מחברת הביטוח 70% נכות.

אני בת 30, אולם למראית עין אני לא נראית "נכה" או עם איזושהי מוגבלות שבולטת...אלא בחורה רגילה לחלוטין.

ומכאן בעצם באה השאלה שלי:

אני חושבת שבגלל שהמוגבלות שלי היא למראית עין בלתי נראית ובגלל גילי הצעיר (כיוון שנשארו לי עוד הרבה שנים לפנסיה)

אז חברת הביטוח וביטוח לאומי כל הזמן דואגים לשלוח אלי צוותי חקירה (בלשים) גם גלויים ואני בטוחה שגם סמויים כדי לבדוק את ההתנהלות היום יומית שלי - מיותר לציין שאני לא עובדת.

אבל לפי מה שאני הבנתי מהעו"ד הם לא רק בודקים אם אני עובדת או לא אלא בכלל מהו סדר היום שלי...כאילו אני איזושהי פושעת.

הרי הבאתי להם את כל המסמכים הרפואיים הדרושים...

השאלה שלי היא אם יש כאן אנשים שמזדהים פחות או יותר עם הסיפור שלי ונמצאים במצבי,

ואיך הם מעבירים את היום יום שלהם...מהו הסדר יום (כי אחרת אפשר להשתגע, לא?)

אני למשל חשבתי להתנדב...אבל הבנתי מהעו"ד ומסיפורים ששמעתי שגם זה עלול להיות בעייתי כי אם יצלמו אותי אז הם יכולים לטעון שאם אני יכולה להתנדב אז אני גם יכולה לעבוד ובכך יפסיקו לי את תשלומי הקצבה (חברת הביטוח/ביטוח לאומי), כך שלא בא לי להסתכן....

אבל אני גם לא רוצה לחיות בפחדים כל הזמן - אם כן מצלמים אותי או לא מצלמים אותי...

איך אתם מעבירים את היום יום שלכם? איך אתם מעסיקים את עצמכם?

אודה להתייחסותכם

השאלה הועברה לדף שלנו בפייסבוק ....אני בטוח שתקבלי המון תשובות.

קובי כהן

מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+

ברוכה הבאה למועדון....ככה זה לכולם ,הם לא מאמינים לאף אחד..

תעבדי ,למה לא? ואם יחשדו ,בעיה שלהם ,זה לא שאת עובדת בעבודה פיזית,

ויש גם תעסוקה דרך ביטוח לאומי.

יש לך פייסבוק?

קובי

מה הפייסבוק שלכם?

"ארגון הפעולה של הנכים" וגם "מטה הפעולה של הנכים"

קובי כהן

מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום