חייבים לעצור את זה!!!!!

ביום א' הממשלה תנסה להעביר בועדת העבודה והרווחה של הכנסת חוק עבודה שעוסק בתעסוקתם של קבוצת בעלי הלקות המצויים בקצה ספקטרום כושר העבודה. בקבוצה זו: בעלי לקות קוגניטיבית (מגבלה התפתחותית שכלית), נפשית ופיזית חמורים ביותר, אשר מפאת מוגבלותם תפוקתם דלה. 
 
תכליתו של החוק להסדיר העסקה עבדות חוקית במקומות העסקה שבהם תקפים חוקי עבודה. תחת כסות צדקנית של "שיקום", החוק מבקש לתת לגיטי...מציה לתעסוקה ממושכת תוך גריעת זכויות וקיפוח*. השימוש במונח "משתקם" והניסיון להלביש על חוק זה את ערכי עולם השיקום הוא ציני.
 
בפועל, ההצעה מקבעת גריעת זכויות בשל חומרת הלקות, באמתלה של תהליך שיקומי.
 
מדובר בחקיקה המנתצת כל מוסכמה בחוק היסוד כבוד האדם וחירותו, בחוק השוויון, בזכויות האדם, בערכי מוסר וצדק, ובחוקי העבודה שכן היא מסירה יחסי עובד מעביד מנכים, ואם לא די בזה היא מקבעת שכר לצמיתות של עד  4.18 ש"ח לשעת עבודה!!!
 
בשם חידלון מערכות, הרשות המבצעת והממשלה, אותה המתחמקות ומעבירות לאחר את הטיפול בתעסוקת אוכלוסיות הנכים ובמחירי סוף עונה
 
בשם כבודם וזכויותיהם של נכים שלא מסוגלים לזעוק ובשם העלבון והכאב שאנו חשים מהכתם השחור המשית אפרטהייד על הנכים אנו פונים אליכם ומבקשים סייעו להציל את אותם שלא מסוגלים להגנתם
 
סייעו להציל אותם מידיה של חקיקה מבזה ופוגענית
 
*בכל תהליך שיקומי מוצבים יעדים שלפיהם נקבע מתי המשתקם מסיים את תהליך השיקום. כל זמן שבו ישנה התקדמות, תהליך השיקום נמשך. כשהמשתקם הגיע למצב סטטי שבו התקדמותו נעצרת, או שחלף פרק הזמן המקסימלי שהוקצה לתהליך השיקום, תהליך השיקום מסתיים.

הצעת החוק אינה קובעת גבולות ברורים וכללים שעל פיהם ההגדרה "משתקם" אינה חלה יותר על בעל המוגבלות.

בהצעת החוק אין למשתקם נקודות יציאה, אלא מצב יציאה יחיד המתאפשר בחציית יכולת תפוקה מעבר ל-19%. בהיעדר הגדרה של מסגרת זמן וקריטריוני יציאה אישיים למשתקמים שהגיעו לקיבעון בהתקדמות, ובהיעדר קריטריוני הצלחה בשיקום (כגון רכישת ערכי עבודה, הרגלי עבודה, מיומנות בעבודה) או קריטריונים לכישלון השיקום (מצב סטטי) - ייתכן שמשתקם יימצא לעולם בתהליך של שיקום ולא יצא ממנו.

קובי כהן


מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+

קובי שלום

בהמשך להתכתבות ביננו ברצוני להעלות מספר נקודות להבהרה

א.אף עסק פרטי לא מתעניין ב-BSR (התחייבות סוציאלית עסקית)ובמיוחד בכל מה שקשור להעסקת עובדים

  שמהם המעסיקים מצפים למקסימום תמורה מול מינימום השקעה או בעברית צחה עלות מול תועלת.

ב.אל תצפה מעסקים פרטיים שכורעים תחת נטל הצרות והמימון של העסק שהנכים יהיו בראש דאגתם.

ג.אני רואה היום שעם תואר שני,נסיון של 24 שנה כמנכ"ל,רזומה של יו"ר יצרני הבשר בישראל וחבר הנהלת

  איגוד המזון בהתאחדות התעשינים,כי אף אחד לא חוזר אלי לאחר שהוא רואה אותי מתהלך עם מקל.

ד.במקומות העבודה הממשלתיים השכר הרגיל הינו שכר רעב,אז למה יש לנכים לצפות?

 

בקיצור המצב שלנו בקקט

שוקי

 

 

עם כל הכבוד שוקי אדוני הנכבד אין לבעל עסק יכולת להעסיק עובדים שלא יעסיק, זה אותו דבר כמו בעל עסק ישראלי חצוף שמבקש הנחות רק בגלל שאין לו תקציב, אדוני הנכבד (לא מופנה כמובן אליך) אם אין לך כסף אל תבקש שירותים של בעל מקצוע, כנל גם לגבי בעלי עסקים אין לך כסף לשכור עובדים אל תשכור אותם אבל לשלם להם כסף 4 שקלים או 5 שקלים לשעה בחיאת ראבי מצדיק את רוב המילים שכתב קובי כהן, אין לך כסף? אל תעסיק עובדים, יודע מה? תעסיק אותם שיהיו פרילנסרים שיעבדו אצל המעסיק כפרילנסרים זה גם יותר טוב מאשר שיעבדו אצל מעסיק בשביל 5 שקל לשעה, אם נותנים לבנאדם שיש לו בעיות בגב להרים ארגזים מה הפלא שתפוקת עבודתו תהיה גרועה, נותנים אגוזים למי שאין שיניים, אם ביטוח לאומי ושאר הצדקנים היו פותחים את הראש הם היו מתחילים לתת לנכים אפשרות לקבל מקצוע אבל נורמלי וגם מעבירים להם סדנאות לפתיחת עסק עצמאי שבו העסק לא יצטרך בכל החבות הממשלתית של המעמ לתת להם את הלגיטימיציה הזו לקום לעבוד ולנסות לשקם את חייהם אבל זה לא מה שקורה בפועל

בברכה,
פרסום ברשת האינטרנט זו המומחיות שלנו
כתיבת תוכן, כתיבת מאמרים, קידום אתרים

נכנסתי במקרה לאתר, אבל נכה 100% ומוגבל בניידות 80%, אתה צודק יותר ממאה אחוז, שידעו כולם לכל הקבוצות החזקות והשותפים להם יש אינטרס כלכלי במליארדי שקלים לשנה, ולא איכפת להם או שפשוט מטעים אותם, שנכה לאחר אירוע מוחי קשה או נכה אחר כל כך רוצה לחיות בלא כל נכות ובלי יסורים ולהנות מחייו הקצרים, אבל זה לא מתממש, וחושבים שרצון חזק להשתקם, תמיד יוציא את הנכה מנכותו, הלוואי וזה היה כך, ומי שבפועל לא מצליח להשתקם, הוא לא רוצה, שטות מוחלטת, עדיין יש כל מיני ידענים שחושבים שהם יודעים על הכל, ולא יודעים את הנזק שהם גורמים לנכים שלא מספיק שהם כואבים יום יום את הנכות, עוד גורמים להם נזק בשם השיקום. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)
בחר
בחר