להתקבל למועדון היוקרתי של הביטוח לאומי

אחת הגולשות בפייסבוק כתבה לנו בתגובה לאחד הסטטוסים שפרסמתי: "גם נכות זה סוג של 'כוח' -ישנם נכים שאינם בין שורותיכם. קחו זאת בחשבון".
היא צודקת.
קשה להתקבל למועדון האקסקלוסיבי של הנכים.
כשאתה מוגדר "נכה" בביטוח הלאומי אתה לא יודע אם לשמוח לבכות.
ככל שהנכות הרפואית שלך גבוהה יותר – זכית, ואתה נחשב לנכה בעל דרגת נכות חמורה ובעל זכויות להרוויח יותר, אבל מה זה אומר על הבריאות שלך...?

ככל שהנכות הרפואית שלך חמורה פחות, אתה חצי נכה, אבל עדיין התקבלת למועדון ומותר לך להרוויח פחות מזה שהנכות הרפואית שלו חמורה יותר.

האבסורד הוא שיש לך כושר להרוויח יותר, אבל אסור לך להרוויח כמו זה שהנכות הרפואית שלו חמורה יותר.
אם תעשה את זה, תתבטל לך הקצבה.

אם הנכות הרפואית שלך קלה או מתונה – אכלת אותה.
אתה יכול לספר לסבתא שלך כמה קשה לך להשתלב בעבודה, כמה קשה לך למצוא עבודה שתתאים ללקות שלך, ושזה שלא רואים את הלקות שלך לא אומר שהיא לא יוצרת בעיה עבורך, אתה יכול לספר עד כמה הקצבה יכלה לעזור לך - זה לא יעזור לך - no soup for you!

אני זוכרת את התקופה שבה עבדתי כשכירה, זאת היתה תקופה של ועדות רפואיות. בכל פעם שהגעתי לעבודה בפנים נפולות הבוס שלי שאל אותי "מה קרה?" "אכלתי אותה עם הוועדה הרפואית", אמרתי לו, "הם קבעו שאני לא מספיק נכה".

הבנתם את האבסורד?

עינת קדם

קובי כהן

מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+

מי שאמרה לך שזה סוג של כוח תאמר לה שהמדינה מביאה לה 2300 שקל בכל חודש שתנסה לשכור דירה לגדל ילדים ולדאוג לכל מלאכת הבית בסכום הזה, המדינה גובה מאות מליארדים מהתושבים בין אם זה במיסוי או בדמי ביטוח לאומי, עד לא מזמן התפרסם שביבי הזמין קטרינג בסכום של 80 אלף שקל כל חברי הכנסת חוגגים בסוף מי שסובל זה העם צדק חברתי זה רק באגדות שימשיכו במצב הזה ויראו איך המדינה שלנו קורסת, מה אפשר לעשות עם 2,300 שקל? הרי אחרי החגים הכריזו כל היצרניות על עליית מחירים החלב והגבינה עוד יעלו ממה שהם כבר עלו היום בסופר 7.5 שקל עולה גבינה 250 גרם לא אתפלא אם בתחילת 2013 גבינה תעלה 25 שקל והלחם בכלל הרקיע לשיאים חדשים אתה הולך למכולת חושב שהלחם זה צלעות כבש 25 שקל ללחם עוד שנה מחיר לחם יעלה 50 שקל העיקר שיש מלחמה עם איראן זה הדבר הכי חשוב בכל הכלכלה הישראלית

בברכה,
פרסום ברשת האינטרנט זו המומחיות שלנו
כתיבת תוכן, כתיבת מאמרים, קידום אתרים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)
בחר
בחר