נכים עובדים

רציתי לדעת לגבי החוק החדש מה לגבי נכה 100% אשר מקבל גם שרותים מיוחדים? מה זה אומר לגבי עבודה?

זיווה ברוכה הבאה

בחירה בעבודה היא הדבר הנכון. יציאה לעבודה יש בה כדי להביא אדם למצב של שילוב בחברה ובקהילה. באופן אישי אני בעד יציאה לעבודה. אלא שאין לעבוד בכל תנאי והחוק לא מחייב לעבוד, אלה מציע לך לעבוד ואין חובה! יש לשים לב ולהקפיד שהיציאה לעבודה לא פוגעת בזכויות שלך. את חייבת להקפיד שלא תיפגעי בזכות לקצבה ובכל ההטבות שאת מקבלת ובגלל שאת מקבלת קצבה. שינוי חוק הביטוח הלאומי (זה לא חוק חדש אלא שינוי החוק הקיים) אינו פותר את נושא המגבלות המוטלות על אדם נכה שבוחר לצאת לעבודה כי בחוק המתוקן יש מגבלות ומעבר עליהם מביא לפגיעה - פגיעה חמורה!!!! יש לשים לב ולהקפיד 1. אסור לעבוד יותר מחצי משרה! 2. אסור שההכנסה מהעבודה תעבור תקרה. במקרה שלך 4767 ש"ח ברוטו. הכדאיות הכלכלית: העבודה גוררת מס חדש שנלקח מהקצבה ומקטין אותה עד כדי כך שנשאר ממנה רק 58% (במקסימום הכנסה) ז"א שהשכר מהעבודה גורם לירודה בסכום הקצבה שמשלמים לך! המס אגב הוא מתןך קצבת הנכות הכללית ולא מתוך השר"מ. מכל שקל שתרוויחי ברוטו תשלמי את המיסים הרגילים (מס הכנסה ומס בריאות) וכל שקל ברוטו הופך לפחות משקל נטו ואז.... בגלל המס החדש שבחוק המתוקן מכל שקל בנטו נשאר בערך 70 א"ג.... (אגב עד 1692 ש"ח ברוטו אין מס) אל תשכחי שבגלל המגבלות תדרשי להוצאות נוספות כמו לתשלום עזרה סיעודית בעבודה ועוד... הכי חשוב!!!! יש להיזהר שלא לעבור את מה שכתבתי כי אם תחרגי את יכולה להביא את עצמך למצב בו תאבדי את הקצבה לגמרי ולכל המשך החיים. לסיכום לא אהבתי את החוק המתוקן כי לדעתי צריכים להפסיק להגביל אותנו הנכים בתנאים ומגבלות אבל זה מה שיש וצריך להחליט אם שווה או לא שווה להתאמץ - אישית אני חושב שלא שווה - אבל כאמור זו החלטה אישית שלך.

קובי כהן

מנהל פורום שונים דומים (נכים)

מנהל הפורום
250+

אני לא מסכימה עם מאיר.

עדיף לאדם, לדעתי, לעבוד. להרוויח את פת לחמו מעבודה. לקום בבוקר ולדעת שיש לו לאן ללכת. להתלבש וללכת למקום עבודה. לפגוש אנשים ולהרגיש מועיל לחברה אך יותר מכל לעצמו. אם ההכנסה שלו מביטוח לאומי נמוכה, שיעבוד בעבודה נוספת. האם אינך חושב שכבודו העצמי של האדם חשוב יותר מקצבה קצת יותר גבוהה?

גם אני חושב

שנכות היא לא מוגבלות ולקום בבוקר ליום חדש עם תכלית ומעש זה חשוב ביותר אישית עשיתי זאת 25 שנה וללא שביקשתי מהמדינה תמיכה כלל. אבל... אני רואה מעבר לכל עניין את הנושא הביטחון הכלכלי. אף אחד לא נשאר צעיר לעולם ואף אחד לא נשאר בריא לעולם וגם מעבר לנכות עם השנים מצבינו הרפואי מוחמר ביחוד אנו שמצבינו כנכים מראש לא מושלם ואנו נתונים ביתר שאת לתחלואים ולהחמרה במצבינו הבריאותי. אני לא צריך להזכיר לכולנו שרבים מאיתנו מפתחים עם השנים תחלואה מוגברת ותוחלת החיים שלנו כנכים נמוכה מזו של הבריאים. (זו עובדה סטטיסטית מוכחת) לקות מביאה עם השנים ללקויות נוספות ולעיתים ולקות שגיל צעיר קל להתמודד איתה הרבה יותר קשה להתמודד עימה עם התקדמות הגיל. בניגוד לאוכלוסיה הבריאה אנו נזקקים מפעם לפעם לתקופות בהן אנו נדרשים "לשיפוצים" בריאותיים מסיבות אלו ואחרות. הקושי הבריאותי הנובע מהנכות של כל אחד ואחד מאיתנו מתגבר ומעצים עם השנים. על כן אני רואה חשיבות רבה לעובדה שכנכים חשוב שתהיה לנו רשת בטחון סוציאלית כזו שתבטיח אותנו במעידות זמניות או ארוכות הבאות עלינו עת החמרת המצב הבריאותי. החוק החדש (לרון) עשה שינוי מהותי ביחס המדינה אל האוכלוסיה שלנו ועיקר השינוי הוא בהוצאת החשיבה הסוציאלית ומתוך הלב של נושא התמיכה הכלכלית. לא עוד יכול נכה לפנות לביטוח הלאומי ולבקש רשת הגנה כלכלית בתקופות בהם הוא נחלש או מצבו מתדרדר שכן כללים חדשים באים ומתיחסים אל התעסוקה כאל הצגה של יכולת תפקודית ובחירה בעבודה ובתפקוד מתפרשים ביכולת וכשזו מוכחת החוק בא ומנפנף לנו בהשקעה העצומה שאנו משקיעים על מנת להלחם בלקות ובהשקעה אין קיץ שאנו עושים כדי להשתלב באורח החיים הרגיל, נורמטיבי והפעלתני ומשתמש בהשקעה זו שאנו השקענו כדי לגרוע ובאופן קבוע באותה רשת בטחון שכל כך נחוצה לנו. עובדה היא שאם השקעת והוכחת שאת מאותם שמוכנים למאמץ מחזירה לך המדינה וכתודה בקיצוץ תמיכה שהופך לקיצוץ קבוע. כמי שבמשך 5 שנים נהנה מאותה גישה של המדינה לאחר שמצבו הרפואי הדרדר וכשזו באה ובהתרסה וקראה למולי בדיוק שנזקקתי לתמיכתה ולסיוע שלה בקביעה "הנכה הסתגל לנכותו" לא נותר לי אלא לבוא היום ולהזהיר אותנו חברי הנכים ומפני אותו יחס פוגעני ולומר להם שהשקעה בתעסוקה מתוגמלת ועל ידי המדינה ביחס פוגעני במיוחד והחוק החדש רק מעצים ומחזק גישה זו ומבטיח למי שעשה זו שזכאותו זו תיגרע ממנו ובאופן קבוע. במחשבה נקייה מאינטרסים אני היום יכול לבוא ולומר לכם אל תתנו את הנשמה בתעסוקה כי כשתידרשו לאותה רשת ביטחון אם בגלל מצב הכלכלי שיביא לגל פיטורין בו תמצאו עצמכם מחוץ למעגל העובדים או שמצבכם הבריאותי יוחמר תזכו ובוודאות מוחלטת ליחס פוגעני במיוחד בדרך חזרה לקצבה - זו שלא תצליחו להגיע אליה - יחס שקובע בשיא העוז בחקיקה החדשה. ראו הוזהרתם המאמץ בחשיבה רחוקה אינו משתלם כלל.

קובי כהן

מנהל הפורום
250+

"קצבה קצת יותר גבוהה"??

מחילה מכבודך אך אני קם לעבודה מדי יום החל מגיל 14. איני מפחד מעבודה - נהפוכו. אך יש הבדל גדול בין לעבוד לבין פשוט לנהוג שלא בשכל . אם אני עובד ומרוויח כ 4000 ש"ח נטו במשרה מלאה ואילו הייתי עובד בחצי משרה הייתי מרוויח עם הקצבה 6400 ( תוספת לאישה ולילד ) אז יש "קצת" הבדל. ומה בנוגע להטבות שמסביב כגון ביטוח לאומי וארנונה ? הבדל של 3000 ש"ח אינו דבר של מה בכך מבחינתי. תודה

גם אני חושב

שנכות היא לא מוגבלות ולקום בבוקר ליום חדש עם תכלית ומעש זה חשוב ביותר אישית עשיתי זאת 25 שנה וללא שביקשתי מהמדינה תמיכה כלל. אבל... אני רואה מעבר לכל עניין את הנושא הביטחון הכלכלי. אף אחד לא נשאר צעיר לעולם ואף אחד לא נשאר בריא לעולם וגם מעבר לנכות עם השנים מצבינו הרפואי מוחמר ביחוד אנו שמצבינו כנכים מראש לא מושלם ואנו נתונים ביתר שאת לתחלואים ולהחמרה במצבינו הבריאותי. אני לא צריך להזכיר לכולנו שרבים מאיתנו מפתחים עם השנים תחלואה מוגברת ותוחלת החיים שלנו כנכים נמוכה מזו של הבריאים. (זו עובדה סטטיסטית מוכחת) לקות מביאה עם השנים ללקויות נוספות ולעיתים ולקות שגיל צעיר קל להתמודד איתה הרבה יותר קשה להתמודד עימה עם התקדמות הגיל. בניגוד לאוכלוסיה הבריאה אנו נזקקים מפעם לפעם לתקופות בהן אנו נדרשים "לשיפוצים" בריאותיים מסיבות אלו ואחרות. הקושי הבריאותי הנובע מהנכות של כל אחד ואחד מאיתנו מתגבר ומעצים עם השנים. על כן אני רואה חשיבות רבה לעובדה שכנכים חשוב שתהיה לנו רשת בטחון סוציאלית כזו שתבטיח אותנו במעידות זמניות או ארוכות הבאות עלינו עת החמרת המצב הבריאותי. החוק החדש (לרון) עשה שינוי מהותי ביחס המדינה אל האוכלוסיה שלנו ועיקר השינוי הוא בהוצאת החשיבה הסוציאלית ומתוך הלב של נושא התמיכה הכלכלית. לא עוד יכול נכה לפנות לביטוח הלאומי ולבקש רשת הגנה כלכלית בתקופות בהם הוא נחלש או מצבו מתדרדר שכן כללים חדשים באים ומתיחסים אל התעסוקה כאל הצגה של יכולת תפקודית ובחירה בעבודה ובתפקוד מתפרשים ביכולת וכשזו מוכחת החוק בא ומנפנף לנו בהשקעה העצומה שאנו משקיעים על מנת להלחם בלקות ובהשקעה אין קיץ שאנו עושים כדי להשתלב באורח החיים הרגיל, נורמטיבי והפעלתני ומשתמש בהשקעה זו שאנו השקענו כדי לגרוע ובאופן קבוע באותה רשת בטחון שכל כך נחוצה לנו. עובדה היא שאם השקעת והוכחת שאת מאותם שמוכנים למאמץ מחזירה לך המדינה וכתודה בקיצוץ תמיכה שהופך לקיצוץ קבוע. כמי שבמשך 5 שנים נהנה מאותה גישה של המדינה לאחר שמצבו הרפואי הדרדר וכשזו באה ובהתרסה וקראה למולי בדיוק שנזקקתי לתמיכתה ולסיוע שלה בקביעה "הנכה הסתגל לנכותו" לא נותר לי אלא לבוא היום ולהזהיר אותנו חברי הנכים ומפני אותו יחס פוגעני ולומר להם שהשקעה בתעסוקה מתוגמלת ועל ידי המדינה ביחס פוגעני במיוחד והחוק החדש רק מעצים ומחזק גישה זו ומבטיח למי שעשה זו שזכאותו זו תיגרע ממנו ובאופן קבוע. במחשבה נקייה מאינטרסים אני היום יכול לבוא ולומר לכם אל תתנו את הנשמה בתעסוקה כי כשתידרשו לאותה רשת ביטחון אם בגלל מצב הכלכלי שיביא לגל פיטורין בו תמצאו עצמכם מחוץ למעגל העובדים או שמצבכם הבריאותי יוחמר תזכו ובוודאות מוחלטת ליחס פוגעני במיוחד בדרך חזרה לקצבה - זו שלא תצליחו להגיע אליה - יחס שקובע בשיא העוז בחקיקה החדשה. ראו הוזהרתם המאמץ בחשיבה רחוקה אינו משתלם כלל.

סליחה אבל אתם חושבים עקום

יכול מאוד להיות

אבל לצערי מי שחושב עקום הם אלו ששינו את החוק הנה ההוכחה בבקשה

קובי כהן

מנהל הפורום
250+

נכים עובדים

רציתי לדעת לגבי החוק החדש מה לגבי נכה 100% אשר מקבל גם שרותים מיוחדים? מה זה אומר לגבי עבודה?

יצאתי לעבוד ובוטלו לי כל אחוזי הנכות

לקח לי שנה להחזיר הכל לקדמותו, הייתי צריכה להוכיח הכל מחדש כולל מסמכים חדשים. יציאה לעבודה פירושה מלכודת של הביטוח הלאומי. זה מנסיון אישי.

אני לא מסכימה עם מאיר.

עדיף לאדם, לדעתי, לעבוד. להרוויח את פת לחמו מעבודה. לקום בבוקר ולדעת שיש לו לאן ללכת. להתלבש וללכת למקום עבודה. לפגוש אנשים ולהרגיש מועיל לחברה אך יותר מכל לעצמו. אם ההכנסה שלו מביטוח לאומי נמוכה, שיעבוד בעבודה נוספת. האם אינך חושב שכבודו העצמי של האדם חשוב יותר מקצבה קצת יותר גבוהה?

את מכשילה את הנכים במידע המוטעה שלך

אני תוהה האם זה בכוונה או בתום לב, כבר כתבתי לך את דעתי עליך. אולי עדיף שתשבי בשקט ותהני מהפורום מבלי להגיב.

סליחה אבל אתם חושבים עקום

מילי נציגת בטוח לאומי - שימו לב

יש לה מגמה להכשיל את הנכים במידע מוטעה ואפילו מכשילה אותנו. אין סיכוי שהיא נכה עם מידע כמו שהיא מוסרת.

יכול מאוד להיות

אבל לצערי מי שחושב עקום הם אלו ששינו את החוק הנה ההוכחה בבקשה

סופי, מי שחושב אחרת הוא עובד ביטוח לאומי? חחחחחח

עוד לא נפלה בחלקי הזכות לעבוד שם.

דעת כולכם לגיטימית וטוב שמושמעות דעות לכאן ולכאן

ככה אנו יורדים לסוף דעתינו ולדעתם של אחרים מכול מלמדי למדתי ואני ממשיך ללמוד בכל יום חדש. אנא סובלנות האחד לשני אפשר בנועם לומר דברים ואפילו אם דברי האחרים מרגיזים ומקוממים.

קובי כהן

מנהל הפורום
250+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שונים דומים (נכים)
בחר
בחר