פסטיבל שילובים בעפולה

 

איזה כיף שלא משעמם אצלנו בעיר בחג הסוכות,

מתחילת חג סוכות עד לסיום החג בשמחת תורה, לתושבי העיר, העמק והאורחים הרבים הפוקדים את העיר בחג הסוכות מצפה חגיגה תרבותית, צבעונית המשלבת סגנונות מוזיקליים מגוונים.

"פסטיבל שילובים" מהווה את גולת הכותרת של העשייה התרבותית בעיר לאורך השנה ומאפשר למשתתפי הפסטיבל ליטול חלק באירועים גדולים, אירועים אינטימיים, בכל מוסדות התרבות בעיר ובחצרות קטנים.
מה יכלול פסטיבל שילובים הרביעי ?
שלל אירועים מגוונים בכל חלקי העיר, בפארק העירוני, בהיכל התרבות, בבית המוזיקה, בבית דור לדור החדש, במרכז צעירים, בכיכר העצמאות, בבית אשכול, בבית ספר בן צבי, בכיכר היונה, במועדון ארז בעפולה עילית ועוד.

האירועים המרכזיים כוללים את הופעתה של ריטה, המשלבת שירים מכל תקופות פעילותה, עם מוסיקה מבית הוריה באירן, ערב מלווה בצלילים מופלאים של בני משפחת מלאייב והכנר הוירטואוז מארק אליהו.

שולי רנד, יוצר השיר "אייכה" וגיבור הסרט אושפיזין, יארח בהופעתו את המוסיקאי, היוצר והגיטריסט המוכשר ארז לב ארי יוצר "מה אעשה" ורבים אחרים.
אירוע זה תחת חסותה של המחלקה לתרבות תורנית, בראשות חבר המועצה חביב פרץ, יפתח את שנת התרבות התורנית בעיר.

תזמורת האנדלוסית אשדוד, כלת פרס ישראל תופיע עם הזמרים, פייטנים הרב חיים לוק והטנור ליאור אלמליח, ונער הפלא מישל כהן, זוכה המקום הראשון בתכנית הטלוויזיה "בית ספר למוסיקה".

השנה יעמודו חלק מהאירועים בסימן הוקרה ליהדות תימן, יחד איתם נחגוג אירוע זה עם גדולי הזמרים יוצאי תימן שהשפיעו רבות על המוסיקה הישראלית, במסגרת זו יתקיימו שני מופעים האחד בבית דור לדור עם דקלון, אבנר גדסי, נתנאל, אהרון ירימי, בן מוש ולהקת הריקוד האתני – תימני עמקא.
המופע השני יתקיים בהיכל התרבות, יארח, סגיב כהן, את ציון גולן אלילי הזמר התימני.

הפקת מקור ייחודית לפסטיבל תתקיים בערב שמחת תורה בהיכל התרבות, באירוע יוצא דופן המהווה מחווה לשירים של פעם "שירים שגדלו עלי" עם השחקן והבימאי, נתן דטנר, הזמרת והשחקנית אולה שור, הזמר אייל חביב, קרן הדר, נגנים בניהולו המוסיקאלי של ניב קאופמן.

שני אירועים מסורתיים יתקיימו במסגרת הפסטיבל, האחד שמחת בית השואבה עם הזמר בן סנוף ולהקת ארמוניה, בכיכר העצמאות ובו תארח עפולה את חניכי בני עקיבא מהמרכז.
השני, הוא שמחת תורה עם להקת "משיב הרוח" שיכלול תהלוכת ספרי תורה, לאורך השדרה עד לכיכר העצמאות.

אירוע של מוסיקה קלאסית וג'אז יתקיים בהיכל התרבות, בחסות משרד הקליטה, בראשות סגן ראש העיר ד"ר בוריס יודיס.

לצד כל אלה יתקיימו חצרות מוזיקליים מגוונים. חצר בסגנון בלוז עם נגן הגיטרה, זוכה פרס ממפיס בארה"ב, אייל בן המורייה. חצר בנינוח ברזיל עם חבורת שורולה, המורכבת מנגנים ישראליים וברזיליים, חצר זו מתקיימת בשיתוף עם קפה "הפוך" אשר יוציא את שולחנותיו וכיסאותיו אל מול כיכר היונה, שם יתקיים האירוע המוזיקלי המיוחד הזה.

חצר אנדלוסית עם נגנים ופייטנים תתקיים בחצר בית אשכול בעפולה עילית, חצר אתנית אתיופית תתקיים ברחוב הארז בעפולה עילית, חצר קלאסית תתקיים בבית ספר בן צבי עם זמרת האופרה הישראלית מריה קובלסקי, התזמורת הקאמרית "מיתרי גליליאה" ולהקות מעפולה עם אינה אוקון, חצר הפועלים הגדולה תתקיים בחצר בית ספר יזרעאל, בשיכון הפועלים, עם להקת השדרה והאחים צנחני, חצר מיוחדת לצעירים תתקיים בחצר מרכז הצעירים עם להקת אונגונה המתמחה בכלים אוסטרליים מקוריים.

הגלריה העירונית תפתח שתי תערוכות האחת "צבע האור" והשנייה "עולמות מופלאים".

פארק חי העמק יתמקד בפעילות לילדים בהם יתקיימו סדנאות יצירה, עפיפוני אדה והצגות ילדים עם גיבורי הטלביזיה לילדים מימי ויויו וגיא פרידמן.

תושבי העיר מוזמנים להשתתף בכל האירועים, חלקם בחינם וחלקם בעלות נמוכה מאוד של 15 ₪ לאירוע.
ראש העיר, אבי אלקבץ, המשמש גם כנשיא הפסטיבל הצהיר כי ישתדל להגיע לכל אירוע, ולו לזמן קצר, כדי לראות את עפולה החוגגת במסגרת רב תרבותית של עדות, תרבותיות וסגנונות


לכל המידע על אירועי הפסטיבל מומלץ להיכנס לקישור:

http://www.facebook.com/liveafula/app_308053722564912

הנושא נעול
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
עפולה והעמק