שלום . הרגשה לא טובה כשאין חשיפה לשמש

זה מתבטא בעייפות , כבדות, סחרחורות, שרירים מתכווצים , לחץ וחוסר אנרגיה. בימים שיש שמש הכל משתחרר ונרגע. ראיתי כאן שרפואה סינית קלאסית עתיקה יכולה לעזור. לא ברור מה זה. אבל איך אפשר לעזור? http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-3079-18244-29349250,00.html אגב האם הרבה אנשים מתלוננים על תופעות דומות כשאין שמש ? או רק בודדים ? תודה !

תשובה

שלום התסמינים שתיארת יכולים לרמז לנו על בעיה גופנית כלשהי, אולי חסר בויטמין D, אך הם יכולים גם לנתב אותנו לכיוון של התקפי חרדה, או דיכאון. ישנם מחקרים לקבעו שיש קשר בין רמות נמוכות של הויטמין לדיכאון. כדי לדעת בדיוק מה הבעיה ואיך הטיפול יתנהל, צריך לעשות תישאול מלא ולהיעזר גם באבחנת דופק ולשון מסודרות בקליניקה. האם אתה נוטל תרופות כלשהן שעלולות לעכב את הספיגה של הויטמין? מתי התחילו התופעות האלה? האם זו היתה תקופה של שינויים בחייך? אני לא מתיימר להיות פסיכולוג, אבל כדאי לבדוק את הענין. בכל מקרה, גם בבעיות ספיגה וגם בבעיות שקשורות לנפש יש לרפואה הסינית העתיקה מה להציע. לרשימת המטפלים
מנהל הפורום
20+

שלום אני לוקח ויטמין D כ 2000 יחידות ליום.

בתוסף. הרמה של D בבדיקה יצא: 40 ng/ml ורמת סידן 10 זה רמה טובה. אז זה לא קשור לויטמין. לשאלותיך : לא, התופעה הזאת מתמיד. בחשיפה לשמש יש הרגשה של דפיקות מהשרירים עד שהם משתחררים ואז יש הקלה והרפיה. ותוך כמה דקות כל התסמינים כבר לא קיימים כאילו לא היו. אבל זה חוזר כשאין שמש. איך הרפואה הסינית העתיקה יכולה לעזור ? תודה!

תשובה

קשה לאבחן על רגל אחת וכדאי שאדע עוד פרטים, אך זה נשמע לי כמו "קור" ואולי "רוח" שחדרו למרידיאנים. הכבדות והעייפות מכוונות אותי דוקא יותר למחשבה על "לחות". "קור", "לחות" ו"רוח" בראיה הסינית הם מטאפורות פילוסופיות שמתארות צ'י חיצוני מסוים שחודר אל הגוף ומסוגל ליצור בעיות. זה יכול לבוא ממקום פנימי, רגשי אולי, או חיצוני כגון וירוסים ואלרגנים. אם זה אכן כך, ניתן בעזרת הדיקור ליצור תהליך שיסתור או ינקז את ה"קור" או ה"רוח" או להניע את החסימה שיצרה ה"לחות". האם אמבטיות חמות או חימום השרירים בדרך כזו או אחרת מקלים על הסימפטומים? או ששמש היא הפיתרון היחידי שעובד?
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואה סינית עתיקה
בחר
בחר