כוס עשויה מאבן ג'ד

חזרתי מסין לפני 5 ימים והתוודענו לרפואה הסינית המסורתית. אפשר היה לקנות שם תרופות ובין היתר כוס עשויה מאבן ג'ד שמחירה בעיני מאוד גבוה כ-600 שקלים ומוכרים אותה עם אחריות של הממשלה הסינית. אני לא אכתוב כאן את מעלותיה של הכוס כפי שנאמר לנו , רק רציתי לדעת אם אתם מכירים את הכוס הזאת ,את מעלותיה והאם זה המחיר? או שאפשר להתוודע לדבר הזה ויש אותו גם בארץ? תודה מראש

כוס יקרה

שלום רב, ברפואה סינית, בפי שאני מכיר, משתמשים בידע שמבוסס על חוקיות מופשטת, אבל הבסיס הוא ה"חוקים" וההגיון המצוי. הכלים של הרפואה הזאת הם תזונה, צמחי מרפא, תנועה, עסוי, ודיקור. אבן הגייד נחשבת למעניקה בריאות ואריכות ימים, בעיקר בגלל צבעה הכחול-ירוק, שהוא ה-QING, צבע החיים. מעבר לסימבוליקה הזאת, אינני מכיר תכונות להענקת בריאות. ישנם אנשים שמטפלים דרך אבנים, ואכן ישנן תכונות מסויימות לאבנים (ע"ע יהלומים), אבל לא שידוע לי שימוש ברפואה סינית. הייתי מציעה לך לפנות למומחים בתחום אבני מרפא, או לשתות כוס תה בתוך הכוס היקרה הזאת, ולהודות לכוס על שגרמה לך להתענין ברפואה סינית עם קשר לשנות ה-2000, כמו הרפואה הסינית העתיקה. בברכה, GVH

אבן הג'ייד

אבן הגייד (או אבן האיחד, כמו שלפעמים מתרגמים את שמה) היתה מוערכת על ידי תרבויות רבות ברחבי העולם ויוחסו לה תמיד סגולות נהדרות. לדוגמא: היא נחשבה בעיניי בני המאיה כאבן החלומות. הם האמינו שיש לה את היכולת לשפר את זכירת החלומות ולעזור בפתירתם. מכאן אפשר אולי להסיק שיכולה להיות לה היכולת האנרגטית לשחרר רגשות מודחקים. המאורים בניו-זילנד שייכו לה סגולות של מזל ואריכות ימים ונהגו לעצב ממנה קמיעות מסוגים שונים ולענות אותה על צווארם בזמן מסע, מלחמה או כל צרה אחרת. הסינים מעריכים אותה מאוד עד היום והיא נחשבת לאבן הלאומית שלהם. כמו שכבר נאמר- הצבע שלה נחשב לצבע החיים ואכן פירוש המילה Qing (צ'ינג) הוא גם חיים וגם אותו צבע ירקרק של אבן הג'ייד. הם המשילו איזורים חשובים בגוף לאותה אבן יקרה והכוונה היתה שאלו מקומות ואיברים שיש לשמור ולהגן עליהם. אך מעבר לזו לא מזכירים בכתבים העתיקים סגולות מרפא מסויימות לאותה האבן.
מנהל הפורום
20+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואה סינית עתיקה
בחר
בחר