תסמונת עיפות פסיכולוגית

שמעתי איזה תוכנית שמדבר על תיסמונת עיפות פסיכולוגית. הדבר קורה לאנשים מאוד רגישים (כמוני, לצערי) שיש להם מחויבות פנימית מאוד גדולה ללעבודתם ולשירות אנשים (בד"כ עובדים עם קהל). הם מתחילים לעבוד עם מוטיביציה גבוה אך מגיעים לאחר תקופה קצרה לאפיסת כוחות כי מלבישים אליהם את כל העבודנה ללא תגמול כלשהו כספי ולא כספי. ויש להם דוקא ציפיות לתגמול. אני בול!!! אבל לא נתנו פתרונות. אולי יש פתרונות כלשהם לתופעה?

עייפות פסיכולוגית

היי אלינו, אני חושבת שהפתרון היחיד הוא להבין שזה בעצם מה שאת עושה - לוקחת על עצמך יותר מדי אחריות ועבודה, מגיעה עם המון מוטיבציה, אך זה גורם לך "לרוץ למרחקים קצרים" ולא נשאר לך אוויר להמשיך. את חייבת ללמוד למתן את זה. גם אם את מגיעה עם מוטיבציה, נסי להשתמש בה במידה. חשבי על כך שאת רוצה להישאר במקום הזה זמן רב וגם ליהנות מהעבודה. מצד שני, אם את לוקחת על עצמך יותר עבודה את צריכה גם לדרוש תמורה נאה. אין ספק שלמעסיקים נוח עם עובדים כמוך, כי העבודה נעשית במינימום כוח אדם. זה תלוי רק בך. הפתרון צריך להגיע ממך.

הלוואי ותמצאי תשובה ותלמדי אף אותי

היי אלינוי

אחרי שהצבת למעסיקים שלך סטנדרטים גבוהים שאליהם הגעת,יהיה קשה ביום בהיר אחד לשנות ולהשתנות, עלייך להוריד פרופיל לאט לאט וליישר קו עם שאר העובדים ,עיפות פסיכולוגית נובעת מנפילת מתח, השקעת ונתת את כל הנשמה לעבודה ובצדק ,גם כי הייתה התלהבות ראשונית שהוצאיה ממך המון אנרגיה ,וגם כי הכרת ביכולות שלך והיה חשוב לך שיכירו את בכישורייך,עכשיו כשכבר טיפסת ל"עץ גבוה" רדי לאט לאט בקצב שנראה לך כך שלא יכאב. גיא.

נראה לי כי הבעיה העיקרית היא מתח

עברתי על התגובות לשאלתך ונראה כי כל אחד הגיב אחרת לחלוטין על אותה שאלה בדיוק. אז נכון שזה יפה כי יש הרבה דעות אולם אני מתאר לעצמי שזה די מבלבל. אז אני אציע את דעתי - שגם היא שונה בכל השאר... אני חושב שהבעיה העיקרית היא מתח. לדעתי, ומנסיוני המצומצם בחיים, מתח הוא גורם העייפות מס 1 בחיים. יתכן שאת חווה יותר מידי מתח בחיי היום יום שלך. אם תצליחי לווסת את רמות המתח שאת חווה ביוםיום שלך יהיה לך הרבה יותר קל במהלך היום ותיהי הרבה פחות אהבה.אני יודע להעיד על עצמי שכשאני רגוע אני יכול לעבוד 20 שעות ביום ולקום למחרת אחרי 4 שעות שינה ולהמשיך כאילו ישנתי לילה שלם. בכירופקרטיקה יש תחום מדעי חדש שנקרא NSA - זו כירופרקטיקה עדינה והיא עובדת על מערכת העצבים דרך עבודה עדינה על שרירי עמוד השדרה. יש לי תחושה שזה יכול ממש להועיל לך. אני מטופל בשיטה זו וזה עשה לי פלאים. אריאל פוקס
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אנשים רגישים
בחר
בחר