תפסתי את בני בן ה-19 מהמר כפייתי בווינר, וגונב מבני הבית

יש לנו 3 ילדים, הבכור בן 19, אמור להתגייס במרץ. בינתיים לא עובד מסודר...כך שרוב היום בבית חסר מעש...שינה וצפיה בערוצי ספורט שונים.
בת אמצעית בגיל 17.5 - תלמידת יב , חרוצה, ומשלבת לימודים ועבודה
ובת קטנה בת 13 תלמידת חטיבת ביניים.
מזה תקופה כל הזמן נעלם לנו כסף בבית, פעם 50 ופעם 100, 200, ואפילו שקלים בודדים. לא ידענו במי לחשוד והבן שלי האשים תמיד את הבת הקטנה. הוא אמר לא הגיוני שהיא קונה ואוכלת ומטיילת ומאיפה הכסף, ותמיד הסברתי שאני או אביה נתנו לה כסף...( כמו שנותנים ליתר הילדים ).
שלשום ביתי האמצעית השאירה את הארנק במטבח- היה לה שם 280 שח, וכשחזרה מחברה לקחת אותו לחדר ושם נדהמה לגלות שיש לה רק 180. ולקחו לה 100 שח. בטווח הזמן הזה מי שהיה בבית זה אני בעלי והבן. כך שהבת הקטנה לא יכולה להיות אופציה אפילו. החלטנו לרכוש מצלמות כי לא ניתן להמשיך כך בתחושה שיש גנבים בתוך הבית.
למחרת בבוקר בעלי אמר לי לחפש במגירות של הבן שלי ואולי אמצא שם טפסים של הימורים, ( פעם הוא הימר ב20-30 שח וכשגילנו זאת כעסנו ואף הענשנו והוא הוכיח שזה של חבר שלו ובכך סיימנו את הפרשה ). ולכן בעלי חשד גם הפעם.
מצאתי במגירה הראשונה שחיפשתי בה 4 טפסים של ווינר שמולאו בתוך שבוע בסכום של 600 ש,ח. ( האחרון שבהם היה באותו יום שנעלם לביתי 100 ח מהארנק, ופחות או יותר בשעות שהוא אמר שיוצא סיבוב עם חבר לחצי שעה ) וכנראה הוא לקח את הכסף הזה ומילא איתו .
עדיין לא חשפנו בפניו את העובדה שאני מודעים לזה שהוא הגונב, ועדיין לא שמנו מצלמות לאחר שהבנו שככל הנראה הוא הבעיה.
השאלה היא איך עלינו לנהוג ? מה עושים במקרה כזה ? אניט מתכוונת לבטל את כל ערוצי הספורט כי הוא ממש מכור לכל ענפי הספורט וצופה כל היום וכל הלילה, וכנראה זה מושך אותו להמר. אבל איך פונים אליו ? חשבנו להגיד לו ששמנו מצלמות וראינו אותך לוקח ושיש לנו הוכחות שהוא ממלא ווינר סידרתי. הוא מין הסתם יכחיש אבל אנחנו נתחיל גם להעניש - לא לתת כסף, גם לא 5 שקלים, לא לתת לו את הרכב, וכד'. מלבד סנקציות אלה איך עלינו לפעול ? אנחנו מאוד מאוד מודאגים.

אני מציעה לכם ללכת ליועץ משפחתי מוסמך, וכמה שיותר מהר. 

אני מאמין שהכל בסדר עם הילד, בכל מקרה הוא בקרוב מתגייס ובבסיסי צה"ל הוא לא יכול למצוא דוכני ווינר אז ככה שזה יפתור לכם את הבעיה, אם זה ממש חריף אצלנו נושא ההימורים אז באמת כדאי לפנות יעוץ וגמילה מהתמכרויות של הימורים, אבל ווינר זה גם לא הימור נוראי מדובר על סכומים של כמה מאות שקלים.

דבר ראשון לא לתת לו בכלל כסף, ברגע שלא יהיה לו הוא לא יהמר, ואם הוא עובד אז להשגיח לו על המכורת, לפנות לחבריםשלו גם שלא ילוו לו כסף בכלל.

או שפשוט אפשר לתת לו לשחק עם חברים שלו על שולחנות קזינו לאירועים לא אמיתיים וככה יש גם ההתרגשות של ההימור וש ל ההפסד והזכייה והכל בכאילו ולא אמיתי בכלל. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר