אי סדר בחדר

ילדי המתבגר בן 14.לא רוצה לסדר את החדר כל הבגדים על הריצפה כולל מגירות הארון אחרי שהוא כעס שהוא לא מוצא גרבים. יש כוסות של שתיה,שקיות של חטיפים אני ממש מתביישת לספר מה קורה בחדר.יש לציין שכל השנים נכנסתי לחדר וניקיתי אחריו יום יום.מלפני חודש כבר הרגשתי שאין לי כוחות לחוסר ההתחשבות והחלטתי לא לסדר לו את החדר.כל בוקר אותה המריבה שהוא לא מוצא את חולצות בית הספר,גרביים וכו' לפעמים אני נתקפת רחמים וחושבת אולי בכל זאת אסדר לו כי הוא לא מוצא את עצמו וככה כל היום שלו מפוזר וזה כואב לי מאוד אבל מצד שני, משהו צריך לזעזע אותו ולהתחיל לקחת אחריות.האם אני נוהגת נכון?

תגידי מיכל...האם יש דלת לחדר?

אם יש סיגרי את הדלת והשאירי את הטרטוריה של חדרו לאחריותו הבלעדית. אל תתערבי במה שקורה בחדר.

שהוא יהיה אחראי לסדר לניקיון לארונות .....ואם הוא בא אליך ישר שלחי אותו לחדרו....ואם הוא לא מוצא את הגרבים או את התחתונים שילך בלי...!!!!

תראי כמה זמן הוא יחזיק מעמד בצורה שכזו.

תפסיקי את ההרגל שלך לסדר מלו את החדר, את שחררי אותו ממך, וכך הוא יתחיל להבין מה זה לקחת אחריות על החלק שלו בבית.

שלום מיכל,

המקרה שאת מתארת הוא מקרה של שינוי הרגלים.

את רגילה לסדר לו את החדר

והוא רגיל שאת מסדרת לו את החדר.

חבל לריב. תסבירי לו שהחלטת שאת לא מסדרת לו יותר את החדר,

ותהיי החלטית בעניין! לא בריבים, אלא בנחישות.

תסכמו שחודש את מסדרת איתו, כדי שהוא ילמד איך לסדר,

ואחר כך זה בידיים שלו.

כל טוב,

הדס עין דור

הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/%D7%A1%D7%91%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94/

לא הייתי מנסחת טוב יותר את התשובה מאשר הגבירות הנכבדות שהגיבו לפני.

שוחחי איתו, הסבירי לו ש"הוא לבד", ויהיה שיפור במהרה..

Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר