חדשה כאן רוצה לקבל פידבק בקשר לבני בן ה-17

שלום לכולם,

אני חדשה כאן, חשבתי שבפורום הזה אולי אקבל קצת רעיונות איך מתמודדים עם מתבגר בן 17 שפורק כל עול...

זה התחיל כבר לפני שנתיים בערך, התחיל לשתות והגיע כמה פעמים הביתה מחוק לגמרי, הוא בחור שבודק את הגבולות וגם אם יודע שזה מסוכן, הוא יעשה בכל זאת שטויות.. הגענו לטיפול משפחתי בעקבות שטות שעשה, הוא לא עבר טסט בפעם הראשונה ולקח את האוטו ללא רשות, ניידת תפסה אותו ועשה תאונה, פניתי לשרות לנוער בעירייה באזור מגוריי לקבל עזרה, והוא כרגע מטופל ע"י עובד נוער וגם אנו ההורים, בנוסף יש לנו יועצת מפחתית פרטית.

בשיחות שהיו לנו יחד איתו עם המטפלת המשפחתית, הגענו להבנות כדי להחזיר את האמון ביננו. יש עליות וירידות, המצב לפעמים קצת יותר משפתר לכמה ימים ואחר כך המצב חוזר לקדמותו.

כרגע אנו במצב קשה איתו שוב פעם, תפסנו אותו שותה בחדר שלו ווסקי, לא יודעים מאיפה מכיון שבבית אין לנו, וגם שיקר שאין לו אלכוהול בחדר למרות שמצאנו כוס ווסקי והוא מולנו הכחיש את זה.....השיחות שהיו לנו לגבי איסור מוחלט להחזיק משקעות כאלה בבית לא עזרו, בנוסף , הוא משקר כל הזמן אם זה בקשר לשתיה ודברים אחרים, ואי אפשר להאמין לו.

אנו כהורים לא יודעים כבר מה לעשות איתו, אי אפשר לתת בו אמון,  כל הטיפול המשפחתי מצידנו כהורים עושים כמיטב יכולתנו עם הכלים שהמטפלת נותנת לנו, אך בפועל לא מרגישים שזה עוזר מכיון שאי אפשר להגיע איתו להבנות ולמצב שהוא יבין שהוא מזיק לעצמו עם ההתנהגות הלא בוגרת והמסוכנת הזו.

מאד אשמח לשמוע מה דעתכם ואיך אפשר לצאת מהכדור שלג הזה שנוצר... אנו  מאד דואגים..

תודה.

תמצאו דרך להרחיק אותו מהחברה שהוא מסתובב בא הייתי בעצמי ילד כמו שאתם מתארים גם באותו הגיל והבעיות.

אבא שלי לקח אותי לחו"ל לתקופה ארוכה שנאתי אותו זה לא היה קל אבל כשחזרתי לא יכולתי להסתובב עם אותה חברה פשוט לא הייתי שייך. 

היום מעל לכול האנשים אני שם על נס את אבא שלי. עברה רק שנה ואני בן אדם אחר קצת פחות אבל אני יודע מה הדרך הנכונה ורוצה ללכת בא.

חד משמעית להרחיק אותו מהחברים לשים מולו דמות לחיקוי ואז לשנות קצת את הגישה שלו *הליכה *דיבור*מה מבדר אותו* מספיק לשנות ממש קצת. רק להראות לו את הכיון.

אז כשהוא יחזור לחברים ולהשפעתם הוא כבר לא ירגיש שייך.

תמצאו דרך להרחיק אותו מהחברה שהוא מסתובב בא הייתי בעצמי ילד כמו שאתם מתארים גם באותו הגיל והבעיות.

אבא שלי לקח אותי לחו"ל לתקופה ארוכה שנאתי אותו זה לא היה קל אבל כשחזרתי לא יכולתי להסתובב עם אותה חברה פשוט לא הייתי שייך. 

היום מעל לכול האנשים אני שם על נס את אבא שלי. עברה רק שנה ואני בן אדם אחר קצת פחות לא יותר. אבל אני יודע מה הדרך הנכונה ורוצה ללכת בא.

חד משמעית להרחיק אותו מהחברים לשים מולו דמות לחיקוי ואז לשנות קצת את הגישה שלו *הליכה *דיבור*מה מבדר אותו* מספיק לשנות ממש קצת. רק להראות לו את הכיון.

אז כשהוא יחזור לחברים ולהשפעתם הוא כבר לא ירגיש שייך.

ילד מסכן וחולה.

אל תתייחסו אליו כאל רע או מופרע, הוא מסכן. זו מחלה נוראית ומסוכנת. כשם שלא הייתם כועסים עליו אם היה לו חס ושלום מחלה קשה, כך אל תכעסו עכשיו.

הוא צריך עזרה בצורה דחופה. הרחקה מהחברה לא תעזור, אם הוא אלכוהוליסט, הבעיה היא בתוכו. הוא חייב עזרה! תפנו אותו הכי מהר שאתם יכולים לAA. זה אירגון לגמילה מאלכוהול. אני מבטיח לכם שאם הוא ילך לשם, השינוי לא יהיה רק בצריכת האלכוהול, השינוי יהיה בכל חלקי החיים לטובה.

תשלחי לי מייל יש לי משיהו שממש יוכל לעזור לך אין לך מושג עד כמה ,,

הוא לא אשם יש בעיה גדולה בדור הזה ,הם לא אשמים הם בסהכ ניגררים אחרי החיים התקשורת וכל הפריצות

אשמח שתשלחי לי מייל ואני מבטיחה לך שבע"ה אולי יהיה שינוי

ya252@walla.co.il

היי,

מציעה לך להתייעץ גם באתר הייעוץ האנונימי החדש AskPeople

אתר מעולה שעזר לי המון, יש שם אנשים מדהימים!!!

http://www.askpeople.co.il/

יש שם גם מלא אנשים שמעלים את הבעיות והשאלות שלכם - דברים ממש מעניינים

בקיצור ממליצה על האתר בחום, בהצלחה לך :)

בס"ד

היי כנער שהיה מכור להימורים במשך 10 שנים לא יעזור שום דבר עד שהילד שלכם לא יעשה סוויץ במוח שלו

כמו כן אני הייתי ממליץ לפנות לעמותת אפשר הם בטוח יוכלו לעזור לכם זו עמותה שעוסקת בטיפול בהתמכרות

אתם צריכים להבין הילד שלכם מכור לאלכוהול ועד שלא יקבל טיפול לא יפסיקק....

036733228 עמותת אפשר

תודה רבה לכם על שעניתם ומנסים לעזור. אצור קשר עם העמותה. תודה רבה.

אם הוא לא רוצה ואי אפשר לתת בו אמון תחכו לגיל 18 ותעיפו אותו מהבית רחוק כמה שאפשר כי בסופו של דבר הוא התדרדר והימשוך את כל המשפחה למטה ביחד איתו ואז באמת כבר לא יעזור לכם כלום

הי ELIZ,

אני מסכימה עם הדעה של האנשים שאמרו כי הילד לא ילד רע אלא, יש לו בעי'ה.

אכן הבן שלכם "הלך לאיבוד" קצת בינו לבין עצמו...

הוא זקוק בדחיפות רבה מאוד לעזרה נפשית דחופה!!!!

הרבה עידוד ותמיכה וגמילה מההרגל..

במקביל גם אתם ושאר בני הבית צריכים עזרה דחופה ויעוץ בכמה משורים - איך מחזיקים מעמד? איך ממשיכים הלאה? ובעיקר איך מעניקים את התמיכה הנכונה לבן במצב זה.

דחוף דחוף הרתמו לעניין עכשיו כזה עוד "טרי" יחסית.... לא להיבהל פשוט לפעול!

והכי הכי חשוב אם פניתם לגורמים מסויימים ולא ראיתם תועלת - חפשו מקומות אחראים  לא לחכות ולבזבז זמן יקר ולא להתייאש.

אנשים יצאו ממצבים קשים יותר... ושוב העיקר דחוףףף. 

בהצלחה כרמי emo_01.png

כרמי הי,

תודה רבה על המילים וההמלצות , זה מה שנעשה.

Eliz

שלום,

אם הטיפול המשפחתי לא עובד, כדאי שתבדקו אם המטפל/ת מתאים.

לגבי השתיה של הילד, יתכן שהוא לא יכול להפסיק לבד וצריך עזרה.

תדאגו לעזור לו.

כל טוב,

הדס עין דור

הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר