בת 16 התאבדה בגלל בריונות בפייסבוק

הסיפור הזה קורה בקנדה.
אבל מה ימנע מדבר דומה לקרות גם כאן??

אמנדה טוד, בת 16 מקנדה, שמה קץ לחייה ביום רביעי האחרון בעקבות מסכת ארוכה של בריונות רשת שספגה בשנים האחרונות

לפני כחודש, פרסמה טוד ביוטיוב סרטון המגולל את סיפורה הקשה. באמצעות כרטיסיות הכתובות בכתב ידה, מספרת טוד כי כשהיתה בכיתה ז' החלה לנהל שיחות וידאו עם חברים, במטרה להכיר אנשים חדשים. באחת השיחות, שוכנעה לחשוף את החזה במצלמת הרשת. שנה לאחר מכן, קיבלה טוד פנייה בפייסבוק מגבר לא מוכר, שדרש ממנה להתפשט שוב - ואיים כי אם לא תעשה זאת, ישלח את התמונה החושפנית לכל מכריה. טוד סיפרה, כי הגבר ידע פרטים רבים אודותיה - כתובתה, שם בית הספר בו למדה ושמותיהם של חבריה ומשפחתה
מספר חודשים לאחר מכן, דפקה המשטרה על דלתה, עם הבשורה כי תמונתה נשלחה "לכל העולם". האירוע גרם לטוד להתקפי פניקה, חרדה ודיכאון. היא עברה לבית ספר אחר, והחלה לשתות ולהשתמש בסמים .

בעקבות המקרים, ניסתה טוד להתאבד על ידי בליעת אקונומיקה, אך חייה ניצלו לאחר שעברה שטיפת קיבה.
לדבריה, גם לאחר ניסיון ההתאבדות המשיכה לספוג הטרדות והצקות בפייסבוק, ואף עידוד לנסות להתאבד שוב, בתקווה שהפעם תצליח.ביום רביעי, כאמור, נמצאה טוד מתה בביתה

צפו בסרטון ותגידו לי איך אנחנו יכולים לשמור על ילדינו שלא יגיעו למצב כזה??? יש לנו באמת שליטה ופיקוח על מה שהם עושים ברשת??

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vOHXGNx-E7E

קראתי את הכתבה שלך והזדעזעתי לגלות שחיים של ילדה קטנה נגמרו בדרך כזו ולא אחרת . זה נורא לגלות שיש אנשים נוראיים בעולם הזה שיהרסו חיים של בנאדם בגלל כלום . ובתור אחת שעברה משהו דומה , אני מבינה אותה מבחינת ההרגשה הנוראית . רק חבל שלא היו סביבה אנשים שיכלו לעודד אותה ולא לתת לה להתאבד .

חבל אבל אנחנו תמיד מתעוררים אחרי מעשה מתי יקום האדם שיומר עד כאן רווח וכסף ויראה בעניו את המצוקה הכאב והמצב של הנוער עד מתייייייייייי

יש אנשים רעים בעולם שלנו, שהדרך שלהם להרגיש טוב עם עצמם היא לרמוס אחרים. הבעיה היא בחברה כולה ולא רק בנוער ,אפשר למצוא את הביריונות גם אצל מבוגרים. אנשים איבדו את החמלה, וויתור נחשב סוג של חולשה ("פראייריות").

לצערי, אין אפשרות לשמור עליהם לחלוטין מהעולם הזה, לכל ילד היו יש מחשב נייד או סלולרי ויכול להתחבר לרשתות חברתיות. אם נגביל את השימוש ברשתות חברתיות המוכרות היום כמו פייסבוק אינסטגרם טוויטר ושימוש מגיל מסויים, יווצרו ((ביקוש והיצע) רשתות אחרות שמיועדות לצעירים בלבד ולמבוגרים יהיה קשה לעקוב אחריהם. אם נמנע מהם מלהשתמש בטכנולוגיה (מחשב נייד, סלולרי) מספיק קבוצה מצומצמת של ילדים שכן משתמשים כדי ליצור ביריונות ,שירכלו על חבריהם ללימודים ויארגנו להחרים/לתקוף ועוד שיטות מרושעות להכאיב לאחר.

אני לא יודעת מה קורה בבתי ספר אולי הרעיון הזה כבר מיושם, לדעתי לא ניתן להתעלם מהטכנולוגיה וצריך להקדיש כמה שעות כל שבוע כמו שיעורים קבועים כמו תנ"ך אנגלית ספרות, להוסיף שיעור בשם "טכנולוגיה" שבו יסבירו לתלמידים את ההשלכות של השימוש בו איך להיזהר ולהשתמש בו באחריות. הוא יכול להיות מועבר על ידי יועצת בית הספר או מורה שמרגיש ביטחון לדבר על הנושא ויכול להתחבר לתלמידים.   

אני עדיין מנסה לעכל..............................................

תפקידם של ההורים הוא לחנך את ילדיהם לסובלנות ו 0 אלימות ! לא מספיק שההורים של הילדים הדחויים מעורבים ! הורה אחראי הוא גם ההורה של הילד " המקובל " ! מתפקידו לחנך את ילדו לקבל ולהתנהג בסובלנות לכולם ! הילדים הפוגעים הם מראה מדוייקת של ההתנהלות החינווכית בביתם וסביבתם ...

אמנדה טוד המסכנה .... אם תסתכלו בדף הפייסבוק שלה עוד שמחים על מותה ! מטומטמים... כל מי שעשה לה ככה מטומטם!! היא מסכנה. היה אפשר להציל אותה... אני מצטערת מאוד על מותה !!!

אני לא מטומטמת, אז צאו לי מהחתימה חחח ^^

יום טוב! emo_02.png

אם כל הצער שבדבר וכאב וחבל על נערה אבל זה מעשה טפשי ומראה על חולשה כל "היופי" זה להיתמודד עם הבעיה ולא לברוח ממנה על יד היתבדות ולהישאר בזכרון הכלל כנערה מסקנה וחלשה

האנושות עוד תשלם מחיר כבד על החשיפה ואובדן הפרטיות. זהו קצהו של כדור שלג שחייבים לעצור כבר עתה.

עצוב וומעזעזע מסכנה

מאמי ...הצקות בפייסבוק..??

תתנתקי..(חוט אפור במודם)-לא פשוט יותר..??

אל  תתנו רעיונות לילדים. תורידו את הסרטון. יש גבול לצורך בחסיפת האתר.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר