ריטלין - כן או לא?

בסוף השנה הזדעזעתי קצת לקבל מהמורה של בני "אבחנה" שכנראה לילד יש איזשהי הפרעת קשב
היא שלחה אותנו לעשות מבחן TOVA , למרות שהתנגדתי לקטע הזה שצריך לקחת גם ריטלין - הסכמתי רק כדי להיות קצת יותר שקטה ולהבין מה עם הילד. ואכן איבחנו שהוא צריך ככל הנראה להתחיל לקחת ריטלין.

אני ממש נגד זה!
לא מוכנה להכניס כימיקלים לגוף של בני. שמעתי שהילדים שלוקחים ריטלין הם כמו זומבים. וממש לא אעשה לו את זה.
קראתי באיזשהו מקום שריטלין אסור בכמה מדינות כי זה כמו קוקאין ומריחואנה

השאלה שלי אם אפשר גם בלי ריטלין? או שאולי יש תחליפים?
למישהו יש ניסיון עם ריטלין ויכול להרגיע אותי קצת?

ידוע לי שנכדי משתמש בריטלין באופן קבוע. ביתי אומרת שהתנהגותו וציוניו השתפרו פלאים

ממש לא! פתאום כווווולם בעלי הפרעות קשב. אנחנו גדלנו בלי זה ויצאנו בסדר גמור

אני לוקחת ריטלין מכיתה ב', אבחנו אותי מוקדם, ובתור אחת עם ADHD חמור במיוחד, אני יודעת בדיעבד, שאילוליי הריטלין, כנראה הייתי צריכה לחזור על כיתה ב'. ובטח שלא הייתי עוברת בגרויות.

הפרעת קשב וריכוז, או הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות כולל בתוכה כמה דברים נפלאים, כמו הקליטה והעיבוד המהיר, אבל בלימודים, היא בהחלט מפריעה, כשאתה לא מצליח להתרכז במבחן שלפנייך, אלא בדוגמא המעניית שעל התקרה.

היום יש איזו אופנה להתייחס לכל דבר כימי כרע ולהמעיט בערך הדברים.

כמו האופנה היום של הורים חדשים שמחליטים לא לחסן את ילדיהם כנגד שעלת, חזרת וחצבת, כיוון שהם לא ראו את המחלות במו עיניהם וממעיטים בערכם, וכשיו יש התפרצות מחודשת של המחלה.

די להיות היפים.

ריטלין הוא תרופה לכל דבר, לכל תרופה יש תופעות לוואי, אבל בס"כ, זה משתלם ברוב המוחלט של המקרים.

שלום רב,

1. קודם כל לא צריך להיבהל , הפרעות קשב מאד שכיחות כיום בקרב ילדים ושוב תלוי מה אופי ההפרעה...

2. יש להתייעץ עם רופא ופסיכולוג - לא לרוץ לתת ריטלין.

3. יש בהחלט חלופות טבעיות -  אומגה3 וכו - כדאי להתייעץ עם נטורופתים.

בכל מקרה, מומלץ לבדוק טוב את הבעיה , ולא להילחץ ולתת תרופות מיותרות, כמו כן חשוב לא להלחיץ את הילד...

אחרת יפגע בביטחון העצמי שלו...

בהצלחה,

ליאת נדל

מנהלת הפורום

אני בעד.

כשאני הייתי תלמידה בבית ספר לא היתה מודעות לליקויי למידה. אני לא אובחנתי ולא טופלתי. סחבתי היסטוריה ארוכה של כשלונות וכמעט פיספסתי את חיי. היום אני סטודנטית בת 40. בזכות הריטלין אני עושה תואר ובונה עתיד. נכון זה לא ויטמין סי. נכון שזה סמים. אבל זה לא שאנחנו חיים במנזר טיבטי ואכלים רק ירקות אורגניים. העולם שלנו גם ככה לא מושלם. אני חושבת שכדאי להפעיל שיקול דעת ולראות מה עומד מול מה. אני חתמתי על עיסקת חבילה של צריכת ריטלין (לא יומיומית אלא בהתאם לצורך) ותואר+מימוש מקצועי.  

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר