הילד לא יוצא מהבית

יש לי ילד בן 14 , שכל הזמן בבית מול המחשב משחק משחקי מלחמה ופיפא
אני מתחנן שיצא מהבית , אבל הוא לא רוצה. עשינו לו מנוי בבריכה ניסיתי לקחת אותו לפעילויות שטח
ואין שיתוף פעולה! ראיתם ילד שההורים מתחננים שהוא יצא החוצה לבלות?
אנא עזרו לי, דברנו איתו כמה פעמים שאלנו אותו אם משהוא מציק לו והוא רק אומר ש"זה לא הקטע שלו"
איך אפשר לגרום לו לצאת מהבית סוף סוף?

תניח לו. הילדים של היום זה לא הילדים של פעם....

פיפא זה אחלה!! עזוב שטויות כאילו אין דברים אחרים לריב עליהם עם מתבגרים

כשתהיה לו חברה הוא יצא בטוח

הילה לי-את קצת בורה.מבלבלת בבורותך.

לכול אנשי הבשורה פה...

לעיתים עדיף לא להוסיף אם אין באמת מה לחדש.

תגובות אנמיות של כאלה שכנראה גם אצלם זה  ככה, רק שהם לא מתרגשים מזה..

מקסימום טיפול פסיכולוגי בשירות הציבורי עוד כמה שנים.

אפשר לדבר עם הילד ולשאול אותו מה הוא הכי אוהב לעשות מעבר למחשב ולתת לו לבחור מבין הפעילויות

היה והוא עדין מתבצר בעמדתו ולא מוכן שום דבר אחר אפשר יחד איתו להגביל את זמן המשחקים, לעשות מעין סדר יום.

אפשר גם להציע לו בילוי משפחתי ולצ'פר אותו על כך: היום בשעה 16:00 הולכים כולנו לבריכה אם תחליט להגיע אתה תקבל צ'ופר כזה או אחר

זה יכול לבוא לידי ביטוי בסרט, ארוחה או כל דבר אחר שאתם מעוניינם לתת - סוג של סחר חליפין

אם עדין כלום לא עוזר צריך "להראות" לו את הייתרונות בעשיית דברים חדשים ולתת לו להבין , פשוט להסביר ואז לתת לו לבחור

בהצלחה

תתחילי לדבר איתו על החיים.. מה יעשה כשיהיה גדול וכולם יהיה להם מושג מכל מיני נושאים ורק הוא ישאר עם ההשכלה של הפיפא שלו.. ואיך הוא יסתדר.. וכן לגבי חברים, קשרי ידידות וכד' זה תמיד עובד. אני אומר לך על עצמי.

שלום רב,

אני מכירה את הסיטואציה , מאד שכיח כיום, אך עליכם כהורים למתן את זה.

תגדירו שעות מחשב , אל תפחדו להציב גבולות , לא משנה באיזה גיל, ותקבעו עובדה ותצאו איתו לפעילות איתכם מחוץ לבית - סרט, ארוחה וכו.

אתם מכירים את ילדכם מצוין- תחשבו על דרכים יצירתיות ובעיקר לא לוותר - ברגע שהוא יבין שאתם מציבים לו גבולות הוא ימצא לכמה שעות ביום פעילות אחרת.

בברכה,

ליאת נדל

מנהלת הפורום

אכן סיטואציה מוכרת ולא חביבה!

מנסיוני הקצר-

אפשר לחפש ביחד ב"רשת" פעיליות שקשורות בעיניני מחשבים וטכנולוגיה מחוץ לבית, שדרכן יוכל לפתח יכולות חברתיות ועדיין יהיו בתחומי העיניין שלו,

לדוגמא - ימי עיון לנוער שוחר טכנולוגיה(בגוגל-סמארטסידס- הבן שלי מצא אותם,,,)

או קייטנות של נוער שוחר מדע שמתעסקות במחשבים, אינטרנט,(אוניבריסטה, מכון וויצמן,,)

אטרקציות משולבות טכנולוגיה samna samna, (עדין לא חוויתי עם בני הנוער שלי, רק מהפרסומים)

בהצלחה ,ושהתקופה שנשארה לחופשת הקיץ תהיה מהנה עם גבולות  וללא וויכוחים!

ערב טוב

אני מבין את הילד שלך כל כך כי הייתי כמוהו ואני עדיין בשלבי החלמה מזה...ואני אסביר.

בוא נאמר שברתי [בלשון מעטה] התעללות נפשית וגופנית ועוד הרבה צרות של ילדות, אהבות וחברות ובקצרה.

התפתחה אצלי דיפרסיה ומתי הוריי גילו כנראה שיש לי דיפרסיה? בגיל 19 נראה לי...

אבל ברוך השם אני מטפל בעצמי ולאט לאט יוצא מהבית.

לא רציתי לצאת בגלל כל הצרות האלה ולא היה לי חבר טוב ומגיל איזה 17 - 19 ברך לא בטוח, לא יצאתי שנים...ומעדיף שלא להגיד מספר חח...

בכל אופן אני מחלים מהדבר הזה ואני גם חולה על משחקי מחשב.

אם תרצה סיוע יותר קרוב ואם בכלל הוא יהיה מעוניין שאזור לו שלח לי הודעה לאימייל

LoveRose4Ever@walla.com 

למה אימייל שמראה על אישה? חח יצרתי אותו רק כדי להרשם לאיזה אתר אבל הוא די משמש אותי ברוך השם]

אז אני איתו.

אוקי אז...אולי הדברים הבאים שאלוהים נתן לי יעזרו לי לעזור חח לבן שלך.

*אני יודע ואוהב משחקי מחשב 

*שיחות נפש

*אם הוא ירצה אוזן קשבת אשתדל [לא מבטיח- - > בלי נדר] מתי שהו ירצה אפילו ממש בלילה [שאני מאמין שאנ אהיה יישן חח]

*הוכל להיות להציע לו משחקי משחב אולי שלא שיחק או סרטים שלא ראה [סרטים נורמלים ולא פרוצים כמו מה שיש היום]...

א. אני מסורתי [רק בלי כיפה זה עדיין קשה לי חח]

ב. אני לא חושב שילדים בגיל הזה צריכים לראות שטויות כאלה]

ג. אני חובב סרטי אימה ולא הוכל להביא לו סרטים בהם מופיעים בחורות לא צנועות ובטח ובטח לא סרים

שידפקו לו את הראש. אחרי הכל חח הוא בן 14

אם תרצה יותר פרטים, שלח הודעה לאימייל...

אם לא...בהצלחה בחינוך הבן :)

נ.ב

כדי להוציא אותו מהבעיות שלו ישנן עוד אופציות

1) להכיר לו חברים שלאט לאט יגררו אותו החוצא [ולא, לא חברים שהולכים למסיבות ושטויות יש לו מה לשות בחיים שלו]

2) לנהל איתו שיחה ולברר מה הוא באמת אוהב [בגבול המותר] ולא רק מה שאתם רוצים ואז לקחת אותו לשם...

3) אם הוא ממש מתעקש א. או לדבר עם רב שמבין בהלכות הורות ב. אם אתם לא אוהבים להתעסק בדת ואפילו עיצות אתם יכולים לגשת פשוט לפסיכולוג.

קחו בערבון מוגבל מה שפסיכולוג אומר כי יש להם קטע כזה בלחפש בעיות ותמיד הם יחפשו מה הבעיה של הבן אדם ואם אין בעיות? אל דאגה חח הם ימצאו.

אז ייעוץ כמו שאמרתי...

4) נסו להתחבר איתו אממ לא עולה לי משהו לראש כרגע חח

אני מסכימה עם מי שמעלי,  התסמינים האלו כוללים בתוכים גם דיכאון, כיוון שהילד מעסיק את עצמו במשהו אחר, אתם מתעלמים מהעניין שיש פה מצוקה רגשית עמוקה וגם כנראה, איזשהי חרדה חברתית.

כשהייתי בת 15 לא יצאתי חודשיים מהבית, לא ראיתי אור שמש וויטין די קיבלתי בגלולות. סירבתי לצאת. נקודה. ושימות העולם. כל ההגבלות על מחשב וטלוויזיה ועונשים לא עשו עלי רושם, וההורים בכלל לא חשו לרגע שיש פה איזה בעיה מלבד עקשנות של חמור. אבל תמיד יש בעיה.

טיפול פסיכיאטרי צריך לעזור, וכמה שיותר מהר, כי המצב ימשיך להתדרדר.

מה את רצינית?? תני לו כפה תשרפי לו את המחשב וייאלה הלה סורעה צא מהביתתתתת מה הילד עושה מה שהוא רוצה..... 

עזבו אותו , הוא מתבגר זה חלף עם הזמן...

עזבו אותו , הוא מתבגר זה חלף עם הזמן...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר