בן 17.5 מופנם, בודד ולפני גיוס

הבן שלי בן 17.5 כל היום סגור בחדרו, ללא חברים. מאוד אהוד על כולם בבית הספר אך שם זה נגמר, לא מביא אף אחד הביתה, לא יוצא ולא מקיים שום קשר חברתי. רוב הזמן הוא מצוברח. אני יודעת בודאות שאינו מרוצה מאיך שהוא נראה (מרגיש שמן) אך לא מוכן לעשות שום דבר כדי לשפר המצב. רשום לחדר כושר ולא הולך, אפילו שילמתי עבור מאמן פרטי והוא לא שיתף פעולה. קשה לי מאוד לראות אותו ככה. יש לו מצבי רוח משתנים בצורה קיצונית.הפגשתי אותו עם מאמן חברתי אך גם אז לא שיתף פעולה. הוא פשוט מרוקן מאנרגיות, לא מחייך בכלל ונראה מיואש קבוע. הפחד הכי גדול שלי שהוא אוטוטו מתגייס. אני פשוט משקשקת מפחד. כל עוד הוא בבית אני יכולה להשגיח העיניינים עוד בשליטה שלי פחות או יותר. אחרי הגיוס - גמרנו! אני לא יכולה לשמור עליו. מה עושים? בעלי אומר שככה הוא, זה האופי שלו. קשה לי לקבל את זה, מי אוהב להיות כל כך בודד?

למודאגת

אני לא יודע כמה זמן נותר לילד עד הגיוס., אינני יודע גם מה עבר עליו כל משך הלימודים שלו, אני יודע שהילד בדרכו שלו מבקש עזרה מסויימת. מה שאני מציע לך הוא להציע לו לעבור אימון אישי ושם יקבל כלים לחיים איך ליצור הצלחות וכייף בתוך חיו שלו.

תודה חיים

תודה, אבל גם את זה ניסיתי. אין שיתוף פעולה.

תשובה למודאגת

צריך גם לדעת איך להעביר מסר לילד שלך כדי שיבין שאת רוצה רק מה שטוב לו....אל תדברי איתו על כך שהוא חייב....דברי איתו על תחושותיך שלך וכמה הוא חשוב לך...דברי איתו על ומתוך האני שלך.

בן 17.5 מופנם, בודד ולפני גיוס

הבן שלי בן 17.5 כל היום סגור בחדרו, ללא חברים. מאוד אהוד על כולם בבית הספר אך שם זה נגמר, לא מביא אף אחד הביתה, לא יוצא ולא מקיים שום קשר חברתי. רוב הזמן הוא מצוברח. אני יודעת בודאות שאינו מרוצה מאיך שהוא נראה (מרגיש שמן) אך לא מוכן לעשות שום דבר כדי לשפר המצב. רשום לחדר כושר ולא הולך, אפילו שילמתי עבור מאמן פרטי והוא לא שיתף פעולה. קשה לי מאוד לראות אותו ככה. יש לו מצבי רוח משתנים בצורה קיצונית.הפגשתי אותו עם מאמן חברתי אך גם אז לא שיתף פעולה. הוא פשוט מרוקן מאנרגיות, לא מחייך בכלל ונראה מיואש קבוע. הפחד הכי גדול שלי שהוא אוטוטו מתגייס. אני פשוט משקשקת מפחד. כל עוד הוא בבית אני יכולה להשגיח העיניינים עוד בשליטה שלי פחות או יותר. אחרי הגיוס - גמרנו! אני לא יכולה לשמור עליו. מה עושים? בעלי אומר שככה הוא, זה האופי שלו. קשה לי לקבל את זה, מי אוהב להיות כל כך בודד?

לא לוותר- שיחות ,שיחות ויעוץ..

שלום רב, לפי מה שאת מתארת בנך מאד מופנם, אבל חשוב שתשאלי את עצמך מספר שאלות: 1. האם הוא תמיד היה כך? 2. הם יש החמרה? 3. האם שוחחת איתו מדוע לא מזמין חברים? 4. האם ניסית מספיק ליזום איתו שיחות נפש? 5. ממליצה בחום לנהל איתו שיחות רבות ולוודא שהכל תקין אצלו , בטח ובטח לפני הגיוס. הוא נכנס לתקופה לא קלה והוא צריך כוחות 6. ספורט מאד עוזר 7. פעילויות משותפות עם האב- מומלץ, דרך זה אפשר להגיע אליו... 8. בצבא - חשוב להיות כל הזמן עם אצבע על הדופק!!!!! בברכה, ליאת נדל מאמנת הורים ומתבגרים מנהלת הפורום

תנסי את קבוצת רקפת לבני נוער המתמודדים עם ביישנות וחרדה חברתית

הנה הקישור לאתר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר