ילדה מתבגרת ובועטת

הבת שלי בת 17 וחצי החצי שנה האחרונה התנודות של מצבי הרוח פשוט בלתי נסבלים. מילדה שתמיד היתה קרובה אלי ואהבה לעזור בבית ותמיד בדקה איפה אני ומתי אני חוזרת והיתה צריכה אותי פתאום הפכה את הבית לפקעת עצבים אחת גדולה. אסור לשאול אותה לאן היא הולכת כי אחרת זה נקרא לחפור - והיות ואני לא מוותרת מתחילים ריבים שפשוט יוצאים מפרופורציות... הי אצועקת שהיא שונאת את הבית ולא מרגישה שייכת ושונאת אותנו. היא מאיימת לעזוב כל הזמן והאמת היא שכבר עזבה לשבוע וישנה אצל חברה ( אני כמובן יצרתי קשר םע האמא של החברה על מנת לודא שזה בסדר היות ולא יכולתי להחזירה בכח) היא חזרה לאחר שעשינו שיחה ותיאמנו עמדות... אלב עכשיו רק אחרי 4 ימים כשביקשתנו ממנה לעשות משהו בבית היא שוב התפוצצה. לא מסתדרת עם האחריות שלה ( היא הסנוויץ) כל הזמן משקרת לנו... אני כבר לאיודעת מה לעשות... מצד אחד אנחנו כל הזמן אומרים לה שאנחנו לא מוותרים ואוהבים אותה למרות שהיא צועקת שהיא לא סובלת אותנו.. מצד שני זה מכניס את כל הבית לסטרס אחד עצום.. פניתי למדריכים החברתיים שלה ולייעוץ חיצוני אבל היא לאמוכנה לדבר עם אף אחד. מה עושים ? האם לעזוב אותה לנפשה? אני לא רוצה שתחשוב שאנחנו לא איכפתיים ואולי תדרדר לדברים לא טובים... היא כבר התחילה לעשן ..ברור לי מתוך עניין חברתי ואנטי כלפי..אמרתי לה שאני יודעת שהיא מעשנת ואני די מאוכזבת אבל אני לא אריב איתה עלזה כי יש דברים שיותר חשובים לי ... מקווה לקבל עצה שתעזור לנו לעבור את התקופה הנוראית הזו..

טליה

אתם חייבים ללמוד על גיל ההתבגרות....זה הגיל שהבת שלכם נמצאת בו. יש תורה מאד מאד ברורה והתנהגיות בלתי צפיות ובלתי הגיוניות בגיל הזה. אתם ראשית כל צריכים כלים כיצד אתם ומה אתם עושים עם ההתנהלות שלכם מול הילדה בבית. יש לכך מאמנים אישים שעוסקים ובזה מומחיותם בענייני משפחה ולהם יש את היכולת להעניק לכם כלים ואולי גם לביתכם המתבגרת. אם תרצו יותר פרטים אתם מוזמנים לכתוב לי למייל האישי. ghhob@walla.com

הילדה במצב טבעי לגילה- השאלה איך לנווט?

אמא יקרה, אני מאד מבינה אותך , ההתנהלות הלא יציבה של הילדה ובמקביל הפחדים שלכם ההורים ובאותה נשימה הרצון כן להיות סמכותי - זוהי סיטואציה מאד מאד לא קלה. צריך ללכת על ביצים... אבל זה לא בלתי אפשרי: 1. חשוב לשבת עם המתבגרת ועשות איתה שיחה בגובה העיניים - גם תאום ציפיות , אבל גם לרכך אותה. היא צריכה להרגיש מצד אחד שאת חזקה , אך מצד שני תומכת. 2. תחזרי אחריה מידי פעם , שימי לה פתקים נחמדים 3. לשת"פ פורה בבית - כדאי לעשות לוח מטלות - ומידי פעם לצ'פר אותה. 4. תיזמי פגישות בבית קפה או בילוי משותף אחר - אחד על אחד 5. תשתפי אותה בתחושות שלך ובאותה נשימה תני לה תחושה שאת לא מוותרת עליה 6. לא להיבהל שהיא עוזבת לחברה, אם היא ילדה טובה , לא יקרה כלום 7. ממליצה על סדנאות משותפות של אימהות ובנות 8. שיחות אצל אנשי מקצוע- לקבלת כלים - כהורה. בהצלחה, ליאת נדל מאמנת הורים ומתבגרים מנהלת הפורום www.imun4matara.com

ילדה בת 17 מתבגרת - ההורים ממש מיואשים

שלום רב אני אבא. יש לנו ילדה בת 17 בכורה יש לה עוד 4 אחים 16(בת)11(בת)5(בן)3(בת) , מתברר שמגיל 15 מעשנת, מתנהגת בצורה פרובקטיבית. מקללת את ההורים לא מוכנה לשום מסגרת, פורצת כל מסגרת , יוצאת וחוזרת מהבית בשעות הלילה, עובדת בפאבים בלילות. נוסף אין אמון בה, " גונבת " לאחיה את דמי הכיס בגדים טלפונים, גם לנו היה חסר כסף בארנק, אווירה בבית לא נעימה , היא בורחת מבית הספר , האחים שלה פוחדים ממנה. לאחרונה יש המון צעקות ביני ( אבא) לבינה , אימרות כואבים " שתמות , תקבל סרטן וכ"ד.. אנו מבסיס בית טוב( לא כמו משפחה מרובת ילדים חסרי אמצעים) הבת בת 16 השניה תפסה את "הבכורה" הפכה ל" אם הבית" דואגת לאחיה, ומבצעת את מטלות הבית. הבכורה גרה כמו בבית מלון מקבל את כל צרכיה ולא עושה כלום בבית וממשיכה לעשות שואה בבית. עוד הערה לפני השאלות , ההינו בתהליך של שנה טיפול פסיכולוגי שלא עזר ( לפעמים עזר לכמה ימים ) שאלות 1. בעיות אמון ( גניבת כספים וכד.) איך מטפלים ? 2. הילדה לא אהובה יותר, אצל אחיה והיא רוצה להתנתק מהמשפחה וגם אנו החלטנו שככה יותר טוב גם, איך עושים זאת בצורה חוקים ולמי ? 3. אנו הרמנו ידים ( נשמע לא טוב) יש לנו עוד 4 ילדים לגדל ואנו לא רואים אצלהם שום סימן להתנהגות כמו זו , מה ניתן לעשות אנו ממש מיואשים הורים דואגים.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר