שני ילדים, היא בת כמעט 13 והוא 7 וחצי........

נדמה ששניהם מנסים להוציאנימדעתי- הילדה עוד לא 13, עד לא מזמן ילדה עדינה רגועה שלווה הפכה להיות עצבנית..אמנם לא מפותחת פיזית אך עם התנהגות כמו הורמונלית...כל דבר מתווכחת מתישה .מבקשים לעשות מערכת, רק בפעם העשרים נאותה לעשות...הילד צופה בה ומחקה אותה..מתמרד גם הוא ...דעתן ומתעקש מנסה עונשים גבולות אבל כל הזמן האוירה מתוחה... אנו גרושים 3 שנים ולי יש זוגיות קבועה ומאוד אוהבת עם בן זוג מקסים. הילדים חוזרים מהאבא..ואני מתגעגעת מפנקת מחבקת אך שבאה בדרישות של "לסדר מערכת" ללמוד לסגור טלויזיה מקלחות מתחילים הויכוחים ואני ?? מתעצבנת מאי ציות וקבלת מרות והאוירה מסלימה. אני הולכת לישון עצבנית מאוד..והילדים גם. מה עושים??

בר

האם את יכולה לכתוב אלי למייל שלי אוכל יותר טוב לשוחח איתך על הנושא שהעלית

התפקיד שלנו להוביל- תפקיד קשה אבל הכרחי...

אמא יקרה, אני בהחלט מבינה את ההרגשה שלך והתיסכול, אבל קחי בחשבון שזה מאד טבעי. לילדים קשה לעבור מבית לבית, מהתנהלות אחת לשנייה , ולשמור על איזון. את העוגן שלהם ואצלך הם מרשים לעצמם לנסות לחפש גבולות, להוציא תיסכולים. הדבר דורש ממך הרבה כח, אך אל תוותרי , דברי איתם , תנסי להוציא מהם מה מציק להם ובמקביל אל תוותרי על הצבת גבולות אצלך בבית. הם מחפשים את זה , רק צריך לעשות זאת בחוכמה. את יכולה ללכתלמספר פגישות להכוונה אצל איש מקצוע... בהצלחה, ליאת נדל מאמנת הורים ומתבגרים מנהלת הפורום
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר