לליאת שלום, הבן שלי -בן 8.5 , מפחד להישאר לבד בבית ...עקב טראומה...

אני גרושה כשנה , האבא לא גר איתנו והקשר עם הילדים פעם בשבוע בלבד לשעה אחת .... הבן שלי בן 8.5 מאז שהשארתיו לבד פעם אחת כשהוא היה בן 5.5 לעשר דקות, ולא אמרתי לו שאני הולכת לקח את זה קשה מאוד ומאז עד היום מתקשה להישאר לבד ולא רוצה להישאר שניה לבד יש לציין שאני עובדת משרה מלאה ומביתספר הוא ואחותו נשארים אצל אמא שלי... בלילה מעיר אותי לבדוק ולוודא שאני בבית קורא לי ושואל אמא הכל בסדר? זה מתחיל להטריד אותי ואיני רוצה שימשיך כך לאורך שנים אשמח לתגובות ועצתך הטובה ליאת

חיזוק , חיזוק ושוב חיזוק...

אמא יקרה, גיל 5.5 הוא גיל מאד מוקדם להשאיר ילד לבד , הילד ככל הנראה קיבל זאת מאד קשה. לפחדים וחרדת נטישה אין גיל, לכן הפיתרון הוא כדלהלן: 1. לחזק אותו , לא להשאירו לבד, גם גיל 8.5 הוא גיל מאד צעיר, לתת לילד תחושת ביטחון. 2. מומלץ לשוחח איתו על מה שקרה, אולי לומר שלא התכוונת , שלעולם לא תעזבי אותו , ולשאול אותו מה הוא חש , שיבטא את רגשותיו. 3. אם לא תצליחי , ( סביר להניח שתצליחי) להקנות לו תחושת ביטחון , ופחדים לא יעברו, אולי כדאי שילך למס' פגישות אצל איש מקצוע. 4. טוב שאמך עם הילדים , בכל מקרה עדיף לשלם אם אין סידור , מאשר שילד כ"כ יפחד. בהצלחה, ליאת נדל מאמנת הורים ומתבגרים מנהלת הפורום

היי  איפלו אני עד שהייתי בת 11 פחדתי לישאר לבד מגיל 5 פחדתי אבל אל תאדגי זה עובר לעט לעט הוא עוד קטן בן 8.5 אין מה לעשות כולם ככה הוא יתבגר והיה בן 12 11 13 הוא יבן שזה כולם ושאת בחיים לא תזעבי אותו ושאת הולכות זה רק לכמה דקות....

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הורים למתבגרים
בחר
בחר