שוקלת להתחיל ללמוד תואר אבל אני ממש מפחדת

כשהייתי תלמידה בתיכון היו לי לא מעט בעיות של חוסר ריכוז. עכשיו אחרי התבגרתי קצת והחלטתי שאני רוצה ללמוד משפטים בשערי משפט, אני מאוד חוששת. האם הלימודים יהיו לי קשים כמו פעם?

ללמוד או לא ללמוד?

למורן שלום רב, קודם כל, כל הכבוד לך על עצם העובדה שאת שוקלת את האפשרות ללמוד, ובמיוחד לאור העובדה שהיו לך קשיים בעבר. לדעתי, הדרך הטובה ביותר היא לשבת עם איש מקצוע ולבדוק מה היו קשייך בעבר, ומה רלוונטי כיום. יתכן שבכדי ללבן זאת טוב יותר, יהיה צורך באבחון לבדיקת כישורי למידה כדי לבדוק לעומק מה מקור הקשיים ומה טיבם. ולבסוף, ברצוני לעודד אותך, שתמשיכי לבדוק דרך זו של התפתחות ולמידה, עד שתביני את עצמך, ואת דפוסי התנהלותך בנושא זה.

מקווה שתלמדי חינוך כי:

לפני כמה ימים עברתי ליד גן הילדים של הבן ועל פני חלפה בחורה לא מבוגרת יותר מגיל תשעה עשרה. היה קצת מפתיע לראות מה היא לבשה. לא, זה לא היה בגד חושפני, לא זו היה ג'ינס קרוע. זה היה חלצת טי-שירט פשוטה. מה שהכי הפתיע אותי בזה זה מה שהתנוסס על החולצה – מסר פוליטי. הדפס החולצה קרא לפיוס ואחדות בין דתיים וחילוניים כחלק מקמפיין של האירגון 'צו פיוס'. תמיד אפשר לומר שזה לא כל כך מסר פוליטי ושזה גוף חיובי אבל העובדות עומדות. למה גופים למיניהם שותפים את מוחם של החברה הצעירים באמצעות חולצות מודפסות שהם מחלקים בקרנות רחוב?

כמווך כמוני

גם אני התבטתי רבות בין לימודים מקצועיים או אקדמיים. בתור ילדה עם ציונים נמוכים, למרות ההשקעה הרבה, תמיד הרגשתי פחות טובה מכולם. לקחתי מסםר קורסים מקצועיים ולבסוף התמקדתי בלימודי שוק ההון ותאמיני או לא, יש מסגרות נהדרות גם למי שלא הכי בטוח

אני חושבת שהכל תלוי בך. ובחים לומדים דרך ניסוי וטעייה וככה את לומדת על עצמך דברים. יש לי חברה שלמדה מנהל עסקים ובסוף החליטה שזה לא בשבילה ועסקה יחד עם אבא שלה בעסק של חולצות מודפסות והיום היא ממש מסופקת. 

מצחיק שחברה שלך התחילה מעסק כזה והמשיכה לעסק של חולצות מודפסות. למרות שיש קשר בינהם.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר