לקות למידה

האם ילד שסובל מהפרעת ADHD נקרא לקוי למידה? ואם כן האם הוא זכאי להוראה מתקנת? רציתי לציין שניגשנו לניצן ועשינו את האיבחון הדידקטי כשהמורים דרשו גם את הפסיכולוגי שהיה מעל התקציב שלי,ביקשתי מניצן עזרה במימון האיבחון וציינתי שאין באשרותי לממן אותו והם לא הזכירו בכלל את העובדה שהם יכולים לעזור או שיש מילגות למקרים האלו,בסופו של דבר ,לא עשיתי את האיבחון עד עכשיו וחבל.

לקות למידה

קחי אותו לאיבחון ומהר. אצלי גילו את לקות הלמידה רק בכיתה יא' ועד אז רק סבלתי כשניסיתי לעמוד בקצב של הכיתה. אל תעצרי אותו ותעזרי לו כמה שאת יכולה.

אבחון פסיכולוגי בנוסף לבדיקת קשב וריכוז

תודה על פנייתך. כדי לענות לך תשובה מדויקת, עלי להבין את השתלשלות המאורעות לעומק, ולבחון את כל הדוחות שהיו עד כה. מכתיבתך, לא ברור לי מדוע יש צורך באבחון פסיכולוגי. אנו באגודת ניצן, מנסים לעשות את האבחונים המינימליים הזקוקים לכל אדם, ואם לא המלצנו על כך, יתכן שאין צורך בכך. אשמח לשבת אתך ואם כל הדוחות הקודמים ולבדוק מהו הצורך הקיים כיום. כמו כן, ברצוני לומר, שהאגודה מפנה כל שנה כ-2 מיליון שקל למילגות למיעוטי יכולת. נשמח לבדוק מה וכיצד ניתן לעזור לך. אנא פני לסניף ניצן הקרוב למקום מגוריך או למרכז הארצי של ניצן בתל-אביב.

המשך,תגובה לרמי

אז ככה,המאבחנת של ניצן שאיבחנה אותו לראשונה את האיבחון הדידקטי ציינה בסוף האיבחון שלפי מה שראתה הוא חייב לעבור גם את האיבחון הפסיכולוגי וכן מהנהלת בי"ס דרשו את האיבחון הפסיכולוגי מכיוון שרצו לדעת אם יש לו זכאות לטיפולי תרפיה באמנות אשר הוא יכול לקבלם בבי"ס. כמו כן,ניכר שיש לו בעיות התנהגות ובעיות ריגשיות שונות. במידה ואני אגש לסניף ניצן בנתניה (שמכירים אותנו ואת המקרה) ואציין,שוב,שאין באפשרותי לממן את האיבחון הנ"ל,הם יכולים לעזור לי במימון? יש לציין שבפעם שעברה הם הפנו אותו לרווחה בנתניה שאמרו שהם לא עוזרים במימון איבחונים יותר. תודה.

יש לנו אפשרות לעזור למעט מאד משפחות לצערנו

היות וכספי המלגות מצומצמים אנחנו מייחדים אותם למשפחות מצוקה והמלגות ניתנות בצורה מסודרת, לאחר דיון בועדת מלגות שמתכנסת אחת לתקופה. במידה והמצוקה גדולה אני ממליצה לבקש טופס בקשה לקבלת מלגה מהסניף או מהמרכז הארצי (03-5372266), להמציא את כל החומר הרלוונטי ולשלוח לנו. בברכה, מיכל
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר