בן 67 ששומע צלצולים ומדבר "לא לעניין:

ערב טוב,
אבא שלי בן 67, לפני כ-4 שנים עבר אירוע מוחי קל מאוד. בשנתיים האחרונות חלה הידרדרות קשה במצבו. הוא שומע צילצולים באוזניו, התנהגותו באה לידי ביטוי במס' דרכים: הוא "שומע" שמצלצלים בדלת ויכול לקום לפתוח את הדלת כ-15 פעם בשעה ולמרות שהוא רואה שאין שם אף אחד הוא ממשיך לקום כל פעם מחדש. אנחנו הולכים לבקר את ההורים ולאחר כחצי שעה הוא אומר משפטים כמו: "סיימתם את הקפה קדימה לכו הביתה", "מתי אתם הולכים"?. הוא לא מסוגל לקבל דיעה של מישהו אחר, רק הדיעה שלו נחשבת וקיימת. מבחינה חברתית הוא מתנהג כמו ילד בן 3 שאומר בדיוק את מה שהוא מרגיש באותו רגע, הוא לא מסוגל "לסנן" ולהבין איך מתנהגים בחברת אנשים ושיש דברים שלא אומרים. הוא מתקשר כמעט 20 פעם ביום בטענה ש"חשב שהתקשרתי אליו". הוא עומד לצאת לפנסיה בעוד חודשים אחדים והמצב עם אימי בבית הופך להיות לבלתי נסבל. הוא "משגע" אותה בהתנהגותו, וזה כמובן פועל יוצא של התנהגותו וגורם לבידודם מחברת אנשים מאחר והוא לא יודע להתנהג בצורה נאותה וחברתית.
יש לציין כי הוא החל לפני כחודש לקחת כדורים מנוירולוג על מנת לטפל בבעיית הצלצולים שהוא שומע, אך כאמור הבעיה לא נפתרה.
אבקש לציין שמבחינתו, אין לו שום בעיה, הוא לא חושב שמשהו אצלו לא בסדר, מבחינתו הוא בסדר גמור והסביבה היא שלא מתפקדת כראוי.
אבקש את עזרתך בנדון, האם יש פה מקום לפנייה לפסיכיאטר? האם זו בעיה נפשית שיש אפשרות לטפל בה באמצעי כלשהו? איך ניתן לסייע לשניהם מאחר והוא יוצא לפנסיה והיא עקרת בית דבר אשר יגרום לשהייה של 24 שעות ביניהם ולמתחים רבים ותסכול שכבר היום קיים ביניהם.

כפי שאת רואה הפורום הזה לא פעיל.

ניר אני לא חושב שזו שאלה לפורום ואני גם אסביר לך למה:

2 שאלות:

1. האם התנהגותו היא בגלל הפגיעה המוחית כלומר בגלל אזורים שנפגעו במוח הוא מתנהג בצורה זו? צריך לבדוק

2. האם הוא התנהג כך גם בעבר וכעת המצב רק החמיר? (השאלה היא האדם זו בגלל פגיעה מוחית פיזית או בגלל נפשית)

ולכן אני מחלק את זה ל 2 תשובות שיכולים לענות: או בגלל פגיעה פיזית או כתוצאה מהפגיעה היתה הדרדרות נפשית בכל זאת לא פשוט לקבל מצב כזה שהוא חדש שלא תמיד נותן לאדם שחוטף את המכה ביטחון מפני שאדם שרגיל להיות עצמאי ומתפקד קשה לו פתאום לקבל דבר כזה.

בקשר לצלצולים באוזן לא אמרת אם זה טנטון או מה זה בדיוק מה האבחנה של הרופאים והאם הלכת לעוד רופאים כדי לקבל חוות דעת נוספת?

בשורה תחתונה - יש תרופות רבות לפסיכיאטריה שיכולות לענות בדיוק על הגדרה הזו לפעמים התרופה לא מתאימה וזאת בהיעדר האדם ועל הפסיכיאטר להיות מומחה עם ניסיון כדי לעלות על הבעיה ולנסות לתקן אותה, אם הוא כבר לוקח כדורים פסיכיאטרים צריך לדעת איזה הוא לוקח ואם הם בכלל מתאימים לו, המלצה אישית שלי אם כבר אתה הולך לרפואה פסיכיאטרית לקחת רופא פרטי כי שמה יש לרופא יותר סבלנות אליו וגם זמן מה שאין ברפואה בקופות ששמה מקציבים זמנים קצרים מאוד והאבחון גם עלול להפגם

שאלה נוספת: האם הוא היה כזה בעבר או שרק עכשיו?

בברכה,
פרסום ברשת האינטרנט זו המומחיות שלנו
כתיבת תוכן, כתיבת מאמרים, קידום אתרים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה
בחר
בחר