,תרופה ומינון

שלום רב.מבקשת את עזרתכם. בעלי לוקח כדור ריספונד 2 מג' פעם ביום כבר ארבעה חודשים. לפני כחודש וחצי התחילו לו תופעות לוואי כגון: פריחה בעור, חוסר חשק מיני, כל הזמן ישן,חוסר חשק לספורט שהוא מאוד אהב, חוסר תיאבון, בקיצור אפטי. כללית הוא במצב מאוזן ומתפקד בעבודה. שאלתי היא האם תופעות לוואי אלו יחלפו? האם ניתן להוריד מינון? האם אפשר בכלל לעבור לכדור אחר? בתודה מראש. נ.ב. בעבר המליצו לו על תרופה גנרית זיפרקסה ,האם היא עדיפה? הרופאה לא המליצה משום שכדור זה גורם להשמנה. מה ההבדל בין תרופה גנרית לתרופה אחרת?

תשובה

שלום לך, התופעות שתיארת אכן יכולות להיות תופעות הלוואי של ריספונד. סביר להניח כי הן יעלמו בהדרגה תוך תקופה של מספר חודשים, אך לא ניתן לקבוע זאת בודאות. במידה והתופעות לא חולפות וגורמות לאי-נוחות / חוסר שביעות רצון, ניתן להחליף את התרופה בתרופה אחרת. לזיפרקסה אין תרופה גנרית. כפי שציינת, זיפרקסה יכולה לגרום לעליה במשקל, בייחוד בחודשים הראשונים של נטילתה. בברכה, ד"ר אירנה ספקטור.

שאלה נוספת.

תודה רבה על תשובתך. רציתי לדעת האם יש אפשרות להוריד את המינון ל- 1 מג'? האם תוכלי להמליץ על כדור אחר עם פחות תופעות לוואי? שמעתי על כדור בשם סוליאן שהוא גם לא גורם לנשירה.האם את ממליצה עליו? בתודה מראש.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פסיכיאטריה
בחר
בחר