פתרון לסגירת מרפסת לפי החוק

אני מנסה לחשוב איך לסגור את המרפסת באופן כזה שהערייה לא תחשב לי אותה בארנונה. אז ככה: 1- גג נפתח - נחשב סגירה? 2 - סגירה של כל המרפסת בביריעות ניילון pvc לא קבועות - שאסגור אותן רק בחודשי החורף - נחשב? 3 - רק גג מיריעת ניילון כדי שיהיה צל - זה מותר? תודה.

סגירת מרפסת

שרי שלום, מרפסת ברוב הרשויות המקומיות הם בחיוב מלא,ללא קשר אם קיים קירוי.יתכן והמרפסת מחוייבת או שאמורה להיות מחוייבת ואינך מודע לכך. במידה ומדובר במרפסת כניסה לבית (מרפסת גן) יתכן כי אין המרפסת בעלת חיוב ארנונה (קפוף להגדרות צו הארנונה). הייתי ממליץ לפנות לרשות המקומית לאגף הארנונה, ולבקש תרשים של הנכס כפי שמחוייב באנונה כללית. בברכה דרור קופל

יש לי עסק קטנטן בבית

לאחרונה סגרתי את החצר של הבית והפכתי אותו למרכז ספא קטן עם ג'קוזי סאונה וחדרי טיפולים. הארנונה כמובן הרבה יותר גדולה אבל הכול שאלה של עלות מול תועלת... יש לי קרוב משפחה שסגר את המרפסת מבלי ליידע את העירייה ושילם הרבה כסף כקנס.. לא ממליץ..

במשך לשאלתך

חבל שחברי שהגיבו לא דייקו בדבר, חוק הארנונה מחייב מרפסת 50% מסך החיוב המלא על הנכס, עם זאת הבעיה שלך יותר מורכבת... אנשים רבים מתקינים פרגולה שהיא הרי פתוחה ועדיין נדרש היתר בניה... יתרה מכך מוצא צו הריסה וקנסות בסך עשרות אלפי שקלים... לשים ניילון נכון שמותר לך אבל אין קשר בינו לבין שאלתך על תשלום דמי הארנונה...לשאלות ותשובות נוספות את/ה מוזמן/ת לכתוב אלי למייל האישי pitronot2011@walla.com

היי הייתי מציע לך שתתיעצי בקשר לסגירת מרפסת עם צוות מקצוענים. את יכולה להתקשר אליהם הפעילות שלהם בכל הארץ..

אני מאמינה שאם תעשה סוכך שאפשר לפתוח ולסגור ואז זה לא קבוע ואז לא תצטרך לשלם ארנונה.

אבל ממליצה שתדבר עם אנשי מקצוע כמו פטיו סוככים שעושים סוככים לסגירות מרפסת בחורף והם ידעו לענות לך על השאלה הזאת

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ארנונה ומיסוי עירוני
בחר
בחר