חוב ארנונה בנכס הנטוש מזה שנים.

שלום רב. בבעלות אבי היתה דירת מגורים, החל משנת 1980 לערך. משך שנים ארוכות לא גר בה איש, מצבה כמובן הדרדדר, היתה נטושה לחלוטין. כמובן ששעוני המים והחשמל למשל יעידו על כי לא דרו בה וכן עדויות שכנים. בשנת 2001 אבי נפטר והדירה הורשה לי. טרם הועברה בעלות, בין היתר בשל חוב ארנונה של יותר ממאה אלף ש"ח. מסתבר שהעיריה שולחת (או לא שולחת בפועל אבל מחייבת) בתשלום ארנונה סדיר משך כל השנים הללו. מצב הדירה כיום הוא בבחינת אי חורבות כמובן. על מנת להשמיש אותה למגורים יהיה צורך בשיפוץ מן היסוד (קירות תקרות קיימים כמובן ללא צבע ומעבר לזה צריך לעשות הכל. ריצוף חיפוי אינסטלצית מים וחשמל, אביזרי אינסטלציה, תיקון הגג, הכל ). שוחחנו עם העיריה ועומדים על החוב. טועניים שסעיף 330 לפקודת העיריות לא חל כי לא נמסרה הודעה. קראתי פסיקה של העליון אבל הכל "ליד" ולא בדיוק רלוונטי. אם ארנונה אמורה להשתלם בעד שירותים מוניציפליים שמקבל האזרח, ואיש לא מקבל שם שום שירות מוניציפלי קרוב לשלושים שנה, על מה אני אמורה לשלם ?. אודה על כל עזרה ו/או הפניה לפסיקה רלוונטית לסוגיה. המון תודה.

חוב ארנונה

שלום לך כאמור בשאלתך על מנת לפטור נכס מתשלום ארנונה עליו לענות על התנאים הקבועים בסעיף 330 לפקודת העיריות (3 תנאים ). אחד מהתנאים הינו מסירת הודעה בזמן אמת. עניין זה הינו מהותי, אולם קיימת פסיקה שהתירה מתן פטור גם אם לא נמסרה הודעה. מאחר ובעניינך לא נמסרה הודעה מזה 20 שנה הנני ממליצה לך להיוועץ בעורך דין המתמחה בכך. בברכה עו"ד פנינה גל BEPNINA@WALLA.COM 054-7920644

תודה עו"ד גל,

השאלה שלי מתייחסת בעיקר לעבר, לשנים שחלפו. יתכן וימחלו על החוב הזה למרות שלא נמסרה הודעה ? אולי יש איזו חזקה שחלה על העיריה שאומרת שהיא אמורה לדעת שלא גר שם איש לפי פרמטרים מסויימים ? ובבקשה האם תוכלי להפנות אותי לפסיקה רלוונטית שאומרת שבמקרים מסויימים יינתן פטור גם ללא הודעה ? תדוה רבה

בררי האם נשלחו חשבונות ארנונה לאביך ולאן נשלחו

בנוסף לדברים שנאמרו, את יכולה גם ללכת בכיוון שבו תטעני כי חשבונות ארנונה לא נשלחו ע"י העירייה (נדמה לי שאמרת שאת לא בטוחה האם שלחו בפועל). החשיבות של העניין הוא שמיום קבלת דרישת התשלום (אשר עליה מצויינים המועדים להשגה ולערר), יש לך 90 יום להגיש השגה על הדרישה. מאחר ולא נתקבלו חשבונות כל השנים, אם אכן כך היה, אזי למעשה לא ניתנה ההזדמנות לערער על השומה שנרשמה במחשבי העירייה, ולכן למעשה גם היום את יכולה להגיש השגה על השנים שעברו. בנוסף לכך, ייתכן וניתן יהיה לטעון כי מאחר ומדובר בחובות ישנים נושנים אזי חלה התיישנות, הגם שהמדובר במעין הליך גבייה מנהלי שמפעילים עלייך. בתי המשפט קבעו כי גם אם אין התיישנות במובנה הרגיל, הרי שפעולה כזו שמתבצעת ע"י העירייה לאחר כ"כ הרבה זמן היא בלתי סבירה. שי ויסבוך, עו"ד ענייני ארנונה אגרות והיטלים עירוניים shai@arnona-law.com

חוב ארנונה בנכס הנטוש מזה שנים.

שלום רב. בבעלות אבי היתה דירת מגורים, החל משנת 1980 לערך. משך שנים ארוכות לא גר בה איש, מצבה כמובן הדרדדר, היתה נטושה לחלוטין. כמובן ששעוני המים והחשמל למשל יעידו על כי לא דרו בה וכן עדויות שכנים. בשנת 2001 אבי נפטר והדירה הורשה לי. טרם הועברה בעלות, בין היתר בשל חוב ארנונה של יותר ממאה אלף ש"ח. מסתבר שהעיריה שולחת (או לא שולחת בפועל אבל מחייבת) בתשלום ארנונה סדיר משך כל השנים הללו. מצב הדירה כיום הוא בבחינת אי חורבות כמובן. על מנת להשמיש אותה למגורים יהיה צורך בשיפוץ מן היסוד (קירות תקרות קיימים כמובן ללא צבע ומעבר לזה צריך לעשות הכל. ריצוף חיפוי אינסטלצית מים וחשמל, אביזרי אינסטלציה, תיקון הגג, הכל ). שוחחנו עם העיריה ועומדים על החוב. טועניים שסעיף 330 לפקודת העיריות לא חל כי לא נמסרה הודעה. קראתי פסיקה של העליון אבל הכל "ליד" ולא בדיוק רלוונטי. אם ארנונה אמורה להשתלם בעד שירותים מוניציפליים שמקבל האזרח, ואיש לא מקבל שם שום שירות מוניציפלי קרוב לשלושים שנה, על מה אני אמורה לשלם ?. אודה על כל עזרה ו/או הפניה לפסיקה רלוונטית לסוגיה. המון תודה.

ארנונה

ארנונה מיועדת כביכול לטובת צבור המשלם אולם גובה התשלום היום עבר כל פרופורציה וזאת מחבר מליאה רוב התשלום עובר למשכורות הגבואות באישור משרד הפנים בעבר התשלום היה נמוך מאוד וזה נתן שירות מה שמקבלים היום לא השתנה דבר צעיר מתחיב למשקנתה על בית לא שלו פתאום יש שותפים העיריה מס שבח מס קניה מס מס מס בחול רק המסחריים משלמים ארנונה יש להתארגן כולם ולא לשלם חוקי עריה למינהם
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ארנונה ומיסוי עירוני
בחר
בחר