קנס גרעון לא הוגן איך מתמודדים

סיפורה של ליאת חברתי בבקשה עיצה מקצועית אני אם חד הורית לפני מס חודשים רכשתי דירה קטנה בעיר רחובות בשכונת מצוקה בבנין מוזנח,במחיר שלוש מאות אלף שח בערך,למה בחרתי כך? מכיוון שלצערי בשנה וחצי האחרונות חליתי במחלה קשה(סרטן) והזדקקתי לטיפולים ממושכים בבתי חולים במרכז הארץ, לשם נהגתי להגיע מישוב באיזור השומרון. לאחר תקופה מתישה וארוכה בהתמודדות מול הנורא מכל, חשבתי שכדאי לשפר עמדה במלחמה מול הסרטן וצימצום המרחק יזכה אותי לקצת נחת, משימה קשה למצוא קורת הגג במרכז הארץ היכן שהמחירים בגדר אשליה, לאחר שמצאתי את הדירה שהתאימה לתקציבי,מהרתי כדי לחתום חוזה, אל משרדו של העו"ד באיזור נס ציונה הגעתי ישירות מטיפול הקרנה קשה במצב תשישות וחולשה, באותה שעה ישבו במשרדו הזוג המבוגר שמהם רכשתי את הדירה העו"ד והמתווך שדיברו בניהם, על השולחן היו מונחים החוזה וניירות רבים שסומנו באיקס היכן שחתימתי היתה אמורה להתנוסס, לאחר דברי הסבר קצרים חתמנו וכל אחד התפזר לביתו, זמן קצר אחרי סימתי תקופה בת שנה וכמה חודשים של טיפולים אגרסיביים מתמשכים, ופני לעתיד אחר,בני היה רק בן 7 כשהכל התחיל,וציפה בקוצר רוח ליום שבו נשוב להיות ביחד,אספתי את מטלטליו מבתי המשפחות השונות שפתחו את דלתם בתקופה הקשה, וערכתי חשבון נפש נוקב כיצד להערך כדי להרים את ילדי ואת עצמי שוב מחדש כשמנגד מאיימת המחלה, ואז טלפון בהול של העו"ד "הגיעי למשרדי טופס אחד לא דווח כראוי" מה לא היה בסדר השתוממתי ,עזבתי הכל ועם החולשה והכאבים שמתי פעמי לנס ציונה למשרדו של העו"ד, שם התברר שנפלה טעות (בטח לא שלי)ולא מולא טופס המצהיר על 2 דירות שהיו ברשותי, אחת באיזור שומרון מרחק 10 דקות משכם והשניייה דירה בת 2 חדרים בעיר ירושליים,(דירה שהותיר לי אבי המנוח אך גודלה 38 מר לא מאפשר לילדי ולי להתגורר בה,לכן עברתי לשטחים היכן שהדירות זולות מרוווחות יותר ,למרות אימת שכנינו הערבים.) כשאלתי את הע"וד למה לא שאלת אותי על 2 דירותי מהרת לדווח כחוק? הוא טען מנגד "כן שאלתי", לא רציתי לכנותו שקרן ,אבל אני לא זוכרת שנישאלתי על 2 דירותי האחרות,העו"ד שוב החתים אותי על מסמך שבו הוא כמובן מגן על עצמו ובו כתוב שאני מצהירה שלא דיוחתי מכיוון שלא הרגשתי צורך לשתף את העו"ד בנכסי, מכיוון שחששתי שהוא יקפח את הטיפול בתיק או ישתמש בכוחו ובידע שלו נגדי,ועדיין חלשה ופגיעה מתקופת הטיפולים, אז חתמתי בתיקווה שהוא יודע מה שהוא עושה ובודאי מנסה להחלץ אותי הסיפור,התשובה של מקרקעין רחובות היתה מפתיעה בה הואשמתי על כוונת זדון להעלים מס מהמדינה עפ סעיף 95 לחוק המקרקעין וכמובן שהתבקשתי לשלם תוך זמן קצר במיוחד, 30 אחוז קנס (של אלפי שקלים )נוסף על מס הרכישה הגבוה של 12.000 שח בערך, את מס הרכישה שילמתי באותו היום הרבה לפני שתם המועד האחרון לתשלום. בצר לי פיקססתי מכתב למנהל השומה החתום מר מאיר מדמוני ובו הסברתי את אשר אירע,אך הוא לא התרגש מסיפורי למרות שפיקססתי לו את המסמכים הרפואיים מההקרנות באותו היום,ועל המחלה המתקדמת והטיפולים,לאחר שלא נענתי התקשרתי שוב ושוב ולבסוף ,קיבלתי הודעה מהעורך דין שנשלח איליו קנס שרק הוקטן לחצי... אשמח לעיצה טובה :)

הצהרה לא נכונה במש"ח

שלום לך, עליך לפנות לעורך דין . בברכת בריאות שלמה עו"ד פנינה גל BEPNINA@WALLA.COM 054-7920644
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ארנונה ומיסוי עירוני
בחר
בחר