משכנתא

משכנתא

האם אישה גרושה ,מקבלת מזונות ,גרה בשכירות יכולה לקבל משכנתא לקניית דירה ?

מישהו יודע ?

הכל תלוי

בגובה המשכנתה ויכולת ההשתכרות שלך מוכח עם תלושי שכר ולא עבודה מזדמנת.קבלת משכנתה מחייבת גם השקעה מהון עצמי בדירה המיועדת. לפחות 35 אחוז או יותר מערך הדירה. הכי פשוט להכנס לכל סניף בנק שנותן משכנתאות ולברר.

תודה

לא שאלתי לגבי, אלא בת של השכנים שלי .היא גרושה משתכרת יפה וגם דמי מזונות יש לה והבנק שלה אמר שלא נותן משכנתא.היתכן דבר כזה ?במקום לשלם שכירות עדיף לרכוש בית ולשלם משכנתא .האם יש בנקים שכן נותנים משכנתא .?מחכה לתשובה .אולי מישהו ייתייחס ברצינות לשאלה .

משכנתא

תלוי במשכורת שלך.תפני לייעוץ בבנק למשכנתאות.בהצלחה!

ה היקרה, אני באותה דיעה - תפני לבנק למשכנתאות או...

היום יש לך באתרים של כל הבנקים / משרד השיכון ותבדקי שם תקבלי את המידע הכי מדוייק. לפי מיטב ידיעתי אין סיבה שלא אלא אם כ מימשת את זכאותך כשהיית נשואה... בהצלחה, חגית
מנהל הפורום
1000+

תודה

לא שאלתי לגבי, אלא בת של השכנים שלי .היא גרושה משתכרת יפה וגם דמי מזונות יש לה והבנק שלה אמר שלא נותן משכנתא.היתכן דבר כזה ?במקום לשלם שכירות עדיף לרכוש בית ולשלם משכנתא .האם יש בנקים שכן נותנים משכנתא .?מחכה לתשובה .אולי מישהו ייתייחס ברצינות לשאלה .

אני הייתי באותה דילמה לפני כמה זמן....

חשבתי שאם אני משכירה דירה במחירים של היום אולי עדיף כבר לקחת משכנתא בפרט שלא קניתנו דירה כשהיינו נשואים. מאוד תלוי בהכנסה... אומנם ההפרש לא משמעותי אך אם מחשיבים שיש לה סיוע בשכר דירה מהמדינה כשמשכירים דירה, והיא בונה על זה, כשהיא תיקח משכנתא זו הוצאה יותר גדולה ללא עזרה חודשית ממשרד השיכון + תוספת של פתיחת תיק, הון עצמי, עו"ד, דיווח וכד'... שיהיה לה בהצלחה! חגית חגית
מנהל הפורום
1000+

היי חגית

מילת המפתח היא הון עצמי. אם אין לך הון עצמי שיכסה 50% מערך הדירה עדיף להישאר בשכירות מפני שסכום ההחזר עולה מדי פעם עד למצב בלתי נסבל.אני מכיר זוג שקנו דירה עם משכנתה גדולה וכעבור עשר שנים לא יכלו לעמוד בהחזרים הגבוהים ומכרו את דירתם וחזרו לשכירות.מי שמסתמכת על תשלום מזונות וללא הכנסה נוספת נאותה תמצא את עצמה בבעיה רצינית,ואת זה אינני צריך לספר לך. ביי שימי

אתה צודק שימי.....מציאותי למדי!

לא רצוי להסתמך על תשלום המזונות בלבד להחזר משכנתא. אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד עם הגרוש עם הזמן כגון:פוטר מהעבודה, התחתן בשנית, כאסחים למיניהם שעושים דווקא ולא משלמים ולא חסרות סיבות גרועות נוספות. עם זאת הילדים בסופו של דבר עוברים את גיל המזונות ואז האשה תהיה בבעיה...... לדעתי אשה גרושה שמתפרנסת יפה מעבודתה בלבד יכולה לקחת משכנתא... המשך יום טוב, חגית
מנהל הפורום
1000+

תודה

יש משכנתא

בררתי עם קרובת משפחה בבנק ואמרה שבוודאי נותנים צריך להציג יכולת כלכלית להחזר וגם סכום מסוים מנתח הדירה לא דרך הבנק . זה בבנק בנלאומי למשכנתאות.

משכנתא

כן

בתור גרושה קיבלתי משכנתא ומאחר והייתי גרושה +2 המשכנתא הייתה גם גבוהה יותר מהמשכנתא הרגילה לזכאים באותם תנאים.

המלצה חמה

ממליץ לך לפנות לקבוצת פייסבוק שהבן שלי הפנה אותי אליה, יש שם מומחה למשכנתאות שעונה די מהר על כל שאלה בנושא, אם את בפייסבוק תיכנסי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
גרושים גרושות
בחר
בחר