איך לגרום לנכדים לרצות לבוא כדי לדבר עם סבתא?

סבתא סובלת מהורים שמנכרים לה את הנכדים. הסבתא רוצה להעניק לנכדים, והם מוסתים נגדה על ידי הוריהם שאינם אומרים "שלום" לסבתא. הנכדים אהבו אותה בעבר, ועכשיו גם הם בעצמם לא אומרים "שלום" ברחוב לסבתא. הסבתא נעלבת מההורים המנכרים, וכל דקה בחייה הם תחושת עצב, עצבות ותסכול.

עקב המצב היא ניגשה לטיפול פסיכולוגי שם מקבלת כדור נגד דיכאון ושיחות עם פסיכולוגית ובהן הסבתא מספרת על המחשבות הטורדניות מכאב הלב שהיא חווה כתוצאה מכך שהנכדים שלה כבר לא אוהבים אותה כתוצאה מהורים שמנכרים אותם נגדה.

ההורים המנכרים לא נתנו לה גישה כשהיא באה לתת מתנה, התקשרו למשטרה כשהיא הגיעה לתת מתנה לנכדים. שום התערבות של הרווחה לא עזרה כי ברווחה ענו לה "אין מה לעשות, ההורים הם קובעים ולא את".

בדומה לגבר "כובש" שרוצה לכבוש לב של בחורה, אבל הבחורה שבויה אצל מישהו אחר שמסית אותה, ויש צורך לכבוש את ליבה כך שהיא תבין שהחוטף שלה מונע ממנה לקבל את אהבתו של "הכובש" שרוצה לכבוש את ליבה מידי החוטף שאצלו היא שבויה, כך גם הסבתא רוצה למצוא דרכים שהנכדים שלה יאהבו אותה. אבל, ההורים המנכרים של הנכדים מסיתים אותם נגדה, והנכדים פיתחו מנגנון הגנה שמצדיק את ההורים. הסיבה שהסבתא רוצה שהנכדים יאהבו אותה היא בגלל שכל שניה ושניה בחייה הפכה לשניה שבה היא מרגישה את הכאב של הצורך שהנכדים יחזירו לה אהבה בהדדיות, כלומר שירצו לבוא אליה. הנכדה בת 11, והיא כבר הולכת ברגל עם חברות ולבד, ועוברת ליד הבית של הסבתא ולא נכנסת להגיד אפילו שלום. 

הסבתא הורישה לנכדה, הסבתא קנתה מתנות לנכדה והוריה זרקו את המתנות ודיברנו את הנכדה עצמה לזרוק כל מה שהסבתא נותנת. ההורים השתמשו בילדה הזאת ככלי משחק במשחק השינאה שלהם כנגד הסבתא, והקורבן הוא הנכדה שלא מרגישה את האהבה של הסבתא עד כמה שהאהבה הזאת היא ענקית שהסבתא כל הזמן חושבת רק עליה. כל שניה בחייה של הסבתא, הסבתא מארגנת לנכדה מתנות, ומשקטת את המתנות, וכל היום הוא עיסוק במתנות עבור הנכדה הזאת כי היא הקטנה מכולם, והיא לא יכולה לתת לנכדה את המתנות מהפחד מההורים של הנכדה הזאת, וגם הנכדה בעצמה כבר לא רוצה לקבל כלום מהסבתא הזאת. 

מכאן מובנת השאיפה של הסבתא לגרום לילדה הזאת לאהוב אותה ולרצות לאהוב ולבוא לסבתא. השאלה היא איזה דברים שהסבתא תעשה ייסללו לה את הדרך לטעת בלב הילדה רגשות מצפון, אהבה וצורך להיות במחיצת הסבתא, כפי שלסבתא יש אליה ?

כנ"ל עם שאר הנכדים.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות