אכולת כעס אכזבה וקינאה

שלום לכם..לפני זמן רב אני ובן זוגי נפרדנו אחרי זוגיות של כמה שנים.הוא סיים את הקשר למרות שזאת היתה אהבה ענקית הדדית ואיתו רציתי להיות. מאז לא התאוששתי אני מלאת כעס אכזבה מירמור אליו ותחושה קשה של פגיעה וחוסר צדק שהוא עם בת זוג חדשה ואני לא מתאוששת ולא מצליחה לשכוח מה אני יכולה לעשות כדי להפסיק לכעוס ולהמשיך הלאה?

אהבה, קנאה והערכה עצמית

שלום לך ליאן, ותודה לך על פנייתך. החוויה שאת חווה היא בהחלט קשה ומהכואבות ביותר שניתן לדמיין. תחושה קשה של אובדן ופיספוס ממלאים אותך ואת כועסת ומקנא ובצדק. ובכל זאת, אני מבקש להזמין אותך לחשוב על השאלות הבאות: האם את יכולה לראות קשר בין הערכתך העצמית ולבין תחושת הכעס ובעיקר הקנאה? מהו הדבר שקושר אותך אליו, והאם את יכולה לראות את עצמך שלמה ובלתי תלויה גם בלעדיו? נראה שלי שהתבוננות על השאלות האלה, ובאמצעותן פנימה אל תוך עצמך תגלה לך שבשני המקרים שהתשובה היא כנראה לא. הלא הזה יכול להיות מהוסס ומגוגמם אולי, אבל בסופו של דבר זה יהיה לא. לדעתי קיים קשר הדוק בית הרגשות הלגיטימיים שלך לבין תחושת הערך העצמי שלך. כל אדם זכאי לאהבה ולחופש וגם את, ואולם נראה לי שאת לא מצליחה לראות את עצמך ללא בן זוגך כלומר את מרגישה שאת לא שלמה בלעדיו, וזו הרי טעות. כל אדם הוא שלם לעצמו ולעולמו. פיתוח אמונה ותפיסה של השלמות שלך מול עצמך תעזור לך להשתחרר מהקשר (אם את באמת רוצה בכך), ולהשיב את עצמך לעצמך. הערכה עצמית גבוהה, בלתי תלויה באחרים, תעמיד אותך במקום הראוי לך כאדם חופשי ומשוחרר. אם הקשר נגמר באמת והוא לא ניתן לשיקום, צאי לדרכך החדשה בלעדיו והאמיני כי תוכלי להיות שלמה גם לבד או עם בן זוג אחר. בן הזוג שלך בחר לעצמו חיים חדשים וזו זכותו. ועכשיו הגיע הזמן שגם את תמציא את זכותך לחיים חדשים ומלאים. אהבה עצמית והערכה עצמית יעזרו לך לחוש מלאה ושלמה. אשמח לסייע מאחל לך הצלחה בכל ליבי מתי טל מאמן אישי ומשפחתי matytal@gmail.com

תודה על תשובתך החכמה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר