שלום כנרת ומתי

מבקשת את דעתכם/ עצתכם אני מיואשת.אני חיה עם רגשות אשם איומים על התנהגותי לאבי ז"ל נקיפות המצפון גומרים אותי,על שהתנהגתי כך ולא אחרת על שלא הבעתי את אהבתי על היחס הנורא שלי אליו.איך חיים עם זה?איך משנים את זה הרי זוהי אמת לאמיתה..הכעס התסכול העצמי הוא נורא תודה

אשמה

הי שובל אשמה היא אחד מגוזלי האנרגיה הקשים ביותר עבור נפש האדם. כך לפי ההונה וכך גם לפי תורות פסיכולוגיות ורוחניות רבות אחרות. את מספרת על רגשי אשמה קשים כלפי אביך ז"ל, ואומרת, שהם מבוססים על דברים אמיתיים, שנעשו או לא נעשו. אני מאמינה לך. ובכל זאת - איזה טעם יש ברגשי האשמה הללו כעת? כיצד הם מועילים לך? האם הם מפצים על מה שעשית? האם הם משנים משהו? כמובן שלא. אני מאמינה שניתן לעשות דברים ממשים, שישפיעו לטובה על המציאות, וישחררו אותך לאט לאט מרגשי האשמה. אך ראשית - עלייך ללמוד לקבל את עצמך על מה שקרה עם אביך, ולהכניס את התחושות הקשות שלך לפרורפורציה. להבין מדוע נהגת כלפי אביך כפי שנהגת, ולרפא את היחסים בינכם. באמצעות עבודה עם דמיון מודרך, אני מפגישה אנשים רבים עם הוריהם שמתו, ומסייעת להם לפתור יחסים מסוכסים. להתנצל, או אף להביע כעס. ובסופו של דבר - לסלוח ולקבל סליחה. אחרי ההתנצלות, ניתן להתקדם הלאה, ולהחליט באיזה אופן את ממרקת את רגשות האשמה, באמצעות עשיית טוב - היום. ישנן דרכים רבות בהן ניתן לעשות זאת. חשוב לי שתביני, שאינך חייבת להיות תקועה עם הרגשות הקשים הללו למשך כל ימי חייך. מה שהיה- היה, ואת רשאית להתקדם הלאה. אשמח לסייע יותר כנרת טל מאיר מאמנת אישית וזוגית ליצירת מציאות kineret4@bezeqint.net http://www.2all.co.il/web/Sites/lovecoach/

כנרת טל מאיר

מאמנת ומטפלת הוליסטית

יועצת אישית-זוגית ומשפחתית

kineret44@gmail.com

רגשות אשמה ושחרור

אני כמובן מסכים עם כנרת ומבקש להוסיף מניסיוני האישי. במפגשים עם מתאמנים הסובלים מרגשות אשמה אני מוצא שהעול שהם נושאים על כתפיהם הוא ללא נשוא. רגשות אלה מקלקלים כל טעם וחוויה בכך שהם גוזלים ממנה את כל החלקים הנעימים ומציבים אותנו כמי שאינו ראוי או לא זכאי להנאה מהחיים. ברור עמוק של הרגשות מעלה את מקורות החוויה שיצרה את האשמה. ומכאן פתוחה הדרך לשחרור. התהליך הוא עמוק ומשמעותי אך אפשרי ומועיל. אנשים שהשתחררו מרגשות אשמה חיים היום במציאות נעימה וקללה ללא מעמסת העבר. הם יוצאים לדרך חדשה במציאות שיצרו לעצמך באמצעות תרגילי דמיון מודרך, תהליך פיוס וקבלת סליחה, ופיצוי במקרה הצורך. בברכה מתי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר