קבלת המציאות

בזמן האחרון התחלתי לשים לב שלאירועים דומים אני מסתכלת שצורה שונה לחלוטין בעיניים במצבי חיים שונים. כאילו זה אדם אחר מסתכל. וגם האם זה אדם אחר הרי זה אירוע דומה. אני מתחילה לשאולמאת העצמי האם מציאות שלנו הוא באמת משהו אמיתי או מהשהו שאנו בונים במוחינו, הארי לא סתם כך אנשים מדברים על אותו דבר בצורה שונה כאילו זה דברים שונים. אז מהי מציאות שלנו???

תופסים מציאות

תופסים מציאות במוח שלנו יש מעין מכונת צילום שמשקפת לנו את המציאות וגורמת לנו לחשוב שהמציאות נמצאת מחוצה לנו ולא בתוכנו. אבירם שדה על תפיסת המציאות

מציאות מתעתעת

המציאות שלנו לרוב היא הולוגרמה. רובנו חיים במציאות לא שלנו. המציאות היא אמיתית וגם לא, נכון אנו יצרני מציאות, והיא נבנית במוחנו... השאלה היא, מי בונה לנו אותה, אנו, או מישהו אחר?

ההחלטות שלנו מתקבלות עפ"י רצון האל - וזה צריך להיות ברור : )

אני יודע שמדובר בפורום הזה על האדם - כיוצר מציאות, אבל זה לא מדוייק. אדם יותר מציאות, אבל יש גם השגחה עליונה - שלא כל דבר יתגשם. ורואים אתזה המון בחיים אצל אנשים. לא הכל קורה לנו - כפי שרוצים. למה ? אולי הכותרת בהודעה שלי תעזור לכם להבין... יום נפלא!

רצון האל והולוגרמת המציאות

זה נחמד לתלות את בעיותנו, ואי הצלחותנו, ברצון האל... נוח מאד... הוא לא רצה... בחירה באמונה זו, מבטלת את הבחירה החופשית, ומסירה מאיתנו אחריות... הוא אשם... לנו לא מגיע... גם לפי הדת ידוע, כי מספר כוחות פועלים בקוסמוס, השאלה היא, עם מי אנו בוחרים לעבוד... ולפי זה אנו יוצרים את המציאות שלנו... לנו, כבני אדם יש שתי חשיבות, האחת מודעת, והשניה התת מודע. לבד מהידע, בתת מודע שוכנים הפחדים שלנו, וכשהם מתערבבים ביצירת המציאות שלנו כך היא נראת... האל לא צריך לטרוח להתערב לנו, אנו עושים את המלאכה הייטב... "הפשטות הבלתי נסבלת של הקיום", הכל כל כך פשוט, עד כדי כך שהמוח האנושי לא מסוגל לקבל זאת... אז אנו יוצרים את הכללים והסייגים, ומוצאים איזה אל כזה או אחר... ונתלים בהם... בקישור המצורף, יש עוד על הנושא.

naorsol5, לא הבנת כנראה כלום ממה שכתבתי פה.

אני לא אמרתי "להשליך" הכל על האל - ממש לא! אתה אמרת, בכל מקרה. אני מדבר על רוחניות אמיתית - שהכל בא מהשמיים - האל שלנו. יש הבדל בין זה, לפירוש האישי שלך : ) אדם שמקבל את חייו כפי שהם - הוא מפסיק לפחד. אדם שנפתח לאמת הזו, ומוציא את הרגשותיו הכועסות, הפחדים, השליליות וכו'... זה האדם שנפתח לפירוש אמיתי - שהכל בחיים קורה לטובתו - כרצון האלוהים אדם שמסרב לקבל את זה - הוא אדם שיסבול בעצם. כמה מחשבות נודדות בראש שלנו במהלך היום ? כמה מאותן המחשבות אמיתיות ? כמה מהמחשבות האלה קורה משהו בסופו של דבר ? כשאדם לומד להביט למציאות בפנים - הוא מבין את השלמות כולה! כל אדם נמצא במצבו - כפי שאמור להימצא בו. ואתה יודע איך אני יודע את זה ? פשוט מאוד: אתה כרגע נמצא איפה שאתה נמצא : ) אתה יכול לחשוב עד מחר שתהיה בעוד חודש במקום אחר, אבל המציאות של אותו חודש הבא, תקבע איזו מציאות תופיע בפנייך אז. הכל עניין של מודעות לאמת שבמציאות - לרצון ואהבה שלנו מהאל האוהב את כולנו

רצון האל והבנת הנקרא

אתה אוחז באל שלך, ואתה אפילו לא יודע מי הוא... באור אין סבל, כאב וכל העונשים של זה שאתה מאמין בו, וזה דרך חינוכו, את יקיריו... מענין מה הוא עושה לאויביו... אולי יש לי בעיה בהבנת הנקרא... אבל אני מבין באלים, ותלות בהם... אני מצרף לך קישור, אולי תחכים ממנו...

כנראה שיש לך בעיות בהבנת הנקרא...

ואני לא מתכוון להתווכח ולהתדיין עם אנשים לא מבינים מה מדברים אליהם. טוב לך קו המחשבה שלך? אחלה! אני לא מתכוון לנסות להוכיח משהו אחר לאף אחד. העיקר שכולם יהיו מרוצים ומלאי סיפוק מהחשיבה שלהם. תודה על הקישור, אבל אני לא זקוק לו כדי להאמין במה שאני מאמין. חלק מהעם בעבר האמין בעגל הזהב, כאל, אז תאמין שאתה הוא האל בעצמו -גם עם זה אין בעיה. העיקר שתהיה מרוצה מהחיים ומעצמך. יום מצויין : ) ומחכים לך ולכולם

ההחלטות שלנו מתקבלות עפ"י רצון האל - וזה צריך להיות ברור : )

אני יודע שמדובר בפורום הזה על האדם - כיוצר מציאות, אבל זה לא מדוייק. אדם יותר מציאות, אבל יש גם השגחה עליונה - שלא כל דבר יתגשם. ורואים אתזה המון בחיים אצל אנשים. לא הכל קורה לנו - כפי שרוצים. למה ? אולי הכותרת בהודעה שלי תעזור לכם להבין... יום נפלא!

סליחה שאני מתערבת...

אבל שמעת על המשפט הכל צפוי והרשות נתונה? תקרא עליו קצת לעומק ותקרא את הפירושים שנתנו לו חז"ל ועוד צדיקים... האדם יכול להשפיע על כל דבר בחייו כמעט, ותתפלא שאדם משנה את המחשבה שלו ולוקח מושכות על מהלך חייו כמה דברים הוא יכול לשנות.. עכשיו נכון שיש דברים "בלתי צפויים" שקורים, למשל מחלה שתוקפת או תאונה פתאומית וכו' וכו', אבל עדיין לך יש את הכוחות איך להתמודד עם אותו אירוע שאלוהים נתן לך... ומכאן יש לך 1000 דרכים לבחור בהן... אני אישית מאמינה שגם באירועים פתאומיים שכביכול אין שליטה עליהם יש לנו כוחות לצאת מהן אפילו יותר חזקים ממקודם ולהתחשל, ואני מדברת מניסיון מוחלט, אל לאדם לבכות ימים ולילות על מר גורלו.. צריך לבחור גם את הרע לקבל כמשהו שבא לתקן לך חלק בחיים, לפתח אותך, לחשל אותך, ולעשות אותך אדם טוב וחזק יותר, כמו כן איך אדם יכול להעריך את הטוב שניתן לו אם לא חווה מעט מהרע קודם, אלוהים ברוב חוכמתו יודע שאם ירעיף באושר על אדם שלא חווה כאב וחוסר מימיו, בכל התחומים, אותו אושר שווה לקליפת השום, אין טוב בלי רע וגם הרע שאנחנו כל כך פוחדים וכואבים אותו הוא יחסי.... אנשים תחרותיים בכל דבר, אם יהיה לך מיליון תסתכל על השכן כי לו יש מיליון וחצי, אם החתן שלך נהג מונית תסתכל על זה של אחיך כי הוא עורך דין, ואין לזה סוף... אבל אם ננסה להסתכל מהכיוון השני, לי יש מיליון בעוד אנשים אחרים נאבקים לסגור את החודש, החתן שלי נהג מונית בעוד שחתנים של אבות אחרים אינם עובדים בכלל או שיש בנות בגיל של בתי שאפילו לא מצאו חתן..וכו' וכו'..הכל יחסי בחיים...

זה נחמד לתלות את בעיותנו, ואי הצלחותנו, ברצון האל... נוח מאד... הוא לא רצה... בחירה באמונה זו, מבטלת את הבחירה החופשית, ומסירה מאיתנו אחריות... הוא אשם... לנו לא מגיע... גם לפי הדת ידוע, כי מספר כוחות פועלים בקוסמוס, השאלה היא, עם מי אנו בוחרים לעבוד... ולפי זה אנו יוצרים את המציאות שלנו... לנו, כבני אדם יש שתי חשיבות, האחת מודעת, והשניה התת מודע. לבד מהידע, בתת מודע שוכנים הפחדים שלנו, וכשהם מתערבבים ביצירת המציאות שלנו כך היא נראת... האל לא צריך לטרוח להתערב לנו, אנו עושים את המלאכה הייטב... "הפשטות הבלתי נסבלת של הקיום", הכל כל כך פשוט, עד כדי כך שהמוח האנושי לא מסוגל לקבל זאת... אז אנו יוצרים את הכללים והסייגים, ומוצאים איזה אל כזה או אחר... ונתלים בהם... בקישור המצורף, יש עוד על הנושא.

אתם מאוד ציניקנים...

איך זה מתקשר להשקפת "הסוד"?

מציאות מתעתעת

המציאות שלנו לרוב היא הולוגרמה. רובנו חיים במציאות לא שלנו. המציאות היא אמיתית וגם לא, נכון אנו יצרני מציאות, והיא נבנית במוחנו... השאלה היא, מי בונה לנו אותה, אנו, או מישהו אחר?

מתעתעת אכן

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר