היי אורלי

היי אורלי

כבר תקופה ארוכה שאני מתעניינת בנושא של 'חשיבה חיובית' ומודעות עצמית. בעקבות כל מיני דברים שעברתי בחיים הגעתי להמון מסקנות ושיניתי כל מיני דברים בעצמי. הייתי פעם מאוד פסימית ומדוכאת בעקבות דברים שעברו עליי. לא ממש הצלחתי לחייך מהלב. חוויתי אכזבות רבות מאנשים שונים שהיו משמעותיים בחיים שלי, חברים וחברות, שבסופם הקשרים עם אותם אנשים הסתיימו. כיום כבר הגעתי למסקנה שחברים זה משהו שבא והולך, ושבכל תקופה אנחנו חווים חברויות שונות עם אנשים שונים כדיי ללמוד כל מיני דברים על עצמנו. הרבה אכזבות שהיו לי מחברים נבעו מכך שאני נתתי המון מעצמי וציפיתי מהבנאדם שמולי שייתן את אותו דבר, אך לצערי במשך הזמן גיליתי שהדברים לא עובדים ככה ושרוב האנשים הם לא כאלו אכפתיים ו'מכילים' כמוני. לאחרונה 'איבדתי' חברה טובה. זו הייתה מישהי שהכרתי בתקופה שהייתי דיי בודדה, ואחרי שהכרתי אותה נתתי לה המון משמעות בחיים שלי. אהבתי אותה מאוד בתור חברה, ואפשר להגיד שאני יותר רציתי את הקשר איתה ויותר הייתי יוצרת איתה קשר (למרות שגם היא הייתה יוצרת איתי קשר הרבה פעמים, אבל זה עדיין לא היה לגמרי שווה). בכמה חודשים האחרונים קרו המון דברים שאיכזבו אותי אצלה. הבנתי שלי היה אכפת ממנה הרבה יותר ממה שלה היה אכפת ממני. הייתי חושבת עליה יותר, משתפת אותה יותר בדברים שקורים לי ומתעניינת בה יותר ממה שהיא בי. בתקופה האחרונה היא נכנסה לתקופת עומס בלימודים והיא השתמשה בזה כסוג של תירוץ לכך שהיא כבר לא כל כך מתקשרת או יוצרת קשר, אבל זה לא היה רק זה שגרם לה להתנהג ככה. שמתי לב שיש לה כל מיני תגובות לא הכי נחמדות או אמפתיות אליי, והבנתי שמשהו בגישה שלה השתנה. היו לנו כמה שיחות על העניין הזה, והיא אמרה לי שככה היא, ושאני יכולה לקבל את זה או לא. היא לא הראתה לי שהחברות שלנו חשובה לה כמו שהיא חשובה לי, וזה מאוד פגע בי. באיזשהו שלב, אחרי שניסיתי ליצור איתה קשר בכל מיני צורות והיא לא הייתה הכי נחמדה, הבנתי שמשהו בחברות שלנו מת, וזה גרם לי להרבה עצבות ותחושת אובדן. בעקבות מה שקרה איתה הבנתי שהדפוס שלי בחברויות היה קצת לא נכון. תמיד התאכזבתי מאנשים כי הרגשתי שאני נותנת המון מעצמי, והבנאדם השני לא 'מחזיר' לי באותה צורה. הבנתי שבתוך קשר חברי אסור לתת כל כך הרבה, בטח שלא יותר ממה שהבנאדם השני נותן. הבנתי שלהיות בקשר שהוא לא לגמרי הדדי זה ממש רע ושיותר אני לא אתן לעצמי להיות בתוך קשר כזה. ועוד דבר שהבנתי, זה שנתתי המון משמעות לכל קשר כזה עם חברה 'טובה', והחלטתי שמעכשיו אני לא אתן לעצמי כל כך להיות מעורבת רגשית במה שקורה עם חברות ושאני לא אקח יותר ללב את כל הדברים האלה. הבנתי פשוט שנתתי המון משמעות לכל חברה כזאת וציפיתי מכל אחת מהן לכל מיני דברים שכנראה שהן לא יכלו לתת לי, ושמעכשיו אני לא אעשה את זה יותר. העניין הוא, שאני מפחדת שעכשיו אני באיזשהו מקום קצת חוסמת את עצמי ואת הרגש שלי. כי אם מראש אני אומרת לעצמי שאני לא אתן כל כך הרבה משמעות לכאלה קשרים או שאני לא אתן מעצמי כל כך הרבה, אז זה קצת משהו שחוסם ואני לא רוצה לחסום את עצמי או את הרגשות שלי, כי בסופו של דבר זה יכול לפגוע בי. אני עכשיו במצב שאני כבר לא יודעת מה לחשוב. מצד אחד, אבדה לי לגמרי האמונה בחברות ואני יודעת כבר שכל הקשרים הם זמניים ושאסור לייחס להם יותר מדיי משמעות. מצד שני, למה כן אפשר לייחס משמעות וחשיבות? לבחורים? הרי גם קשר עם בחור יכול להסתיים וגם בן זוג יכול מאוד לפגוע ולאכזב. ואני פשוט כבר לא יודעת מה לחשוב ובמה להאמין. אשמח לשמוע את דעתך....

ברוכה הבאה

שלום לאופטימית החיים מזמנים הפתעות לצד אכזבות, שמחה לצד כאב. מה שיקבע את מידת אושרנו בסופו של דבר הוא אופן המחשבה שלנו. הכירי בעובדה שיש אנשים מסוג כזה ואחר בעולם. יש אנשים נאמנים ומתחשבים לצד אנשים אנוכיים ומרוחקים. אני מבינה מדברייך שאת נהנית לתת מעצמך, את מקשיבה, אכפתית וחברה אמיתית, אך את מאוכזבת שאינך מקבלת יחס דומה מחברותייך. ראשית, הנמיכי ציפיות. אל תשקיעי אנרגיות מרובות ומשאבים נפשיים באנשים שטרם רכשת את אמונם. קחי בחשבון שיש אנשים הנרתעים מקשרים קרובים או מאנשים ש"מחטטים" בחייהם יתר על המידה. אני בטוחה שכוונותייך טובות אך הופנו כלפי אנשים שחוששים מתלות ועודף אכפתיות של אנשים כלפיהם. אולי הם בעצמם נפגעו בעבר וכעת מציבים חומת מגן סביבם.. במקביל להנמכת הציפיות, אל תאבדי תקווה למצוא חברויות אמיתיות עם אנשים מהסוג שלך. יש אנשים רבים במצבך, שמעוניינים בחברות אמיתית.. אנשים שהתאכזבו בדיוק כמוך. הם קיימים וחיים.. את רק צריכה למצוא אותם.. תני צ'אנס לקשרים חדשים, ובעת שתראי נתינה, אכפתיות וקירבה מהצד השני, תני מעצמך את מה שאת יודעת לתת. הושיטי יד למי שמושיט לך ושמרי את האנרגיות לעצמך עם אנשים שלא ראויים לאנרגיות האלו. אל תאשימי את עצמך ואל תאבדי תקווה למצוא אנשים טובים באמצע הדרך. גם אם לא פגשת עד היום, את עוד תפגשי אנשים נפלאים בהמשך. אמצי מחשבה חיובית וגישה אופטימית ותראי שכל משאלותייך יתגשמו. בהצלחה! :-)
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר