היי אורלי

היי אורלי

יש לי בעיה שאני לא מצליחה ליפתור אותה . אני בהריון שלישי ומעבר לתחושות פיזית כמו בחילות ועייפות שאני מאמינה שלא תורמות למצב אז אני גם מאוד מדוכדכת אני יודעת שמצבי רוח ישנם בהריון אך אני חושבת שאצלי המצב יותר מסובך . יש בי מן היתנגות מהותית לכל התהליך ברגע שאני ניכנסת להריון אני ממש ניכנסת לדיכאון עד שאחרי הלידה השניה היתי בדיכאון אחרי לידה .אני מפחדת שזה יקרה לי שוב . וגם עכשיו בהריון אני רוצה להרגיש אחרת הרי ילד זה מתנה למה אני צריכה להיות עצובה. מקווה שתוכלי לעזור לי.

דיכאון בהריון

שלום תהילה, קראתי את דברייך ואני מבינה לחלוטין את מצבך. נשים רבות חשות דכדוך ברמה זו או אחרת במהלך ההריון. לא רק שהן לא נהנות ולא קורנות, הן עייפות, מיואשות ומלקות את עצמן שוב ושוב על כך שהן לא מאפשרות לעצמן להנות מתקופה זו. למרות שדיכאון לאחר הלידה הוא נפוץ ושכיח יותר,גם דיכאון בעת ההריון הוא תופעה מוכרת. במיוחד במהלך החודשים הראשונים. אך מעבר לבחילות ולעייפות הכללית, יש לי תחושה שעומד כאב או תסכול מאחורי סבלך.את אומרת ש"יש בי מן התנגדות לכל התהליך ברגע שאני נכנסת להריון אני ממש נכנסת לדיכאון". נראה לי שישנה חוויה לא נעימה שחווית בהריונות הקודמים, מעבר להקאות ולעייפות, שגרמה לך טראומה. אינני מכירה אותך ואת פרטי המקרה, אך אני מציעה לך לחשוב, האם ההריונות הקודמים גרמו לך איזה שהיא חוויה שלילית נלווית? לדוג', האם השמנת בצורה קיצונית והתקשית לאחר מכן לרזות, והאשמת את עצמך בכך.. או שאולי חשת שההריון "תקע" לך את החיים. אולי הפסדת מקום עבודה, או קידום, אולי לימודים שפסקו בעקבות ההריון. אולי לאחר הלידה חשת שהשתנו חייך לרעה. לפני כן היית חופשיה ואדון לעצמך ולפתע את בבית. אולי חשת חוסר אונים, פחד, תסכול עצמי בעקבות הלידה הקודמת. ייתכן שהתחושות האלו יושבות חזק בתת המודע שלך ובאופן אוטומטי את מקשרת הריון ולידה לסבל ועל כן את מדוכאת, לפי דברייך "אני יודעת שמצבי רוח ישנם בהריון אך אני חושבת שאצלי המצב יותר מסובך". אני מציעה לך לחשוב מה התחושה, הכאב, הפחד, ומה החוויה הלא נעימה שעברת בעבר שגרמה לאמונה ש"הריון שווה סבל". ברגע שתגלי, יהיה אפשר לטפל באותה פרדיגמה (תבנית חשיבה), להשתחרר ממנה ולשפר את הרגשתך. בנוסף לכך ישנן טכניקות רבות לדמיון מודרך שאת תוכלי להיעזר בהן, בכדי להשתחרר מהדכדוך, להתחבר לעצמך ולעוברך ולהנות מתקופה זו. אשמח לעזור ולסייע לך בהמשך. בהצלחה

חשיבה חיובית

שלום לך בנוסף למה שרשמתי לך אני ממליצה לך לחשוב חיובי ולהתמקד במה שטוב בחייך. גם לך אני ממליצה לקרוא את המאמר הבא: חשיבה חיובית-מה נהדר בחיי? בהצלחה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יצירת מציאות
בחר
בחר