ביטוח סיעוד

שלום, עברתי קופת חולים ולתדהמתי הגיעה לי תשובה מהביטוח הסיעודי של קופת החולים החדשה שעברתי אליה כי הם דחו תביעתי לביטוח סיעודי. לציין כי לא היתה בעיה בקודמת. בבירור עמם הם מסרו לי כי דחו אותי בשל כך שבתקופה מסויימת בחיי רופא המשפחה נתן לי טיפול תרופתי נוגד דיכאון(ציפרלקס) לתקופה מסויימת בשל משבר. חזרתי אלהם במכתב והבהרתי כי לא מדובר בבעיה נפשית וגם לא הייתי אצל פסיכיאטר כפי שהם מבקשים ממנו חוו"ד. שלחתי להם את כל התיק הרפואי שלי מקופת חולים הקודמת ביוזמתי על מנת להוכיח להם על תפקודי התקין וכי אין לי בעיה נפשית כפי שהם מצהירים אך הם לא חוזרים אליי וככה אני במכתבים איתם הלוך חזור שנה וחצי. לציין כי אני אשה בריאה נפשית ופיזית ומתפקדת כך שלא ברור לי מדוע הם עושים כך. למי אני יכולה לפנות על מנת שיעזרו לי מולם כי חשוב לי להיות מבוטחת.או אשמח לעצות כיצד עליי לנהוג בשל כך שהם מתזזים אותי הלוך ושוב.... מדובר בחברת הביטוח דקלה אם המידע חשוב. אודה על עזרתך.....

שלום רב,

אני ממליצה כי תשמרי העתק מהתכתובת עם חברת הביטוח וכן, העתק מתיקך הרפואי ותיגשי להיוועץ בעו"ד בתחום הנזיקין והביטוח. צריך לבחון את המקרה תוך עיון מדוקדק בפוליסה שלך, בהצהרת הבריאות שמילאת וכן, בתיעוד הרפואי שלך.  

בברכה,

עו"ד פנינה גל

052-3601026

Email: bepnina@walla.com

שלום חני,

את יכולה גם בנתיים להגיש תלונה למפקח על הביטוח שאחראי על חברות הביטוח כמו דיקלה שנותנות את הכיסוי הביטוחי לביטוחים הסיעודיים שנמכרו על ידי קופות החולים ויש לו סמכויות לדרוש הסברים מחברת הביטוח מדוע נדחתה תביעתך . דחיית תביעה בטענה שסבלת בעבר מהמחלה שבגללה את מגישה עכשיו את תביעת הסיעוד - כפופה היום לתקנות שנקבעו בעניין זה ומגינות על המבוטחים בעניין מצב רפואי קודם שהיה להם לפני שהצטרפו לביטוח. לדוגמה אם חלפה יותר משנה מהמועד בו הצטרפת לביטוח, וכן אם מדובר באבחנה ברורה שהופיעה בתיק הרפואי שלך.  ראי דברי הסבר על השינוי שנעשה בעקבות התקנות שהתקבלו -

http://www.anet.co.il/Dev2Go.web?id=412915&sNewsID=4512

להגשת התלונה דרך האינטרנט -

https://pe.mof.gov.il/SubmitComplaint.aspx

ב ה צ ל ח ה !

עו"ד רחל רטוביץ

email: rato@walla.co.il

ביטוח סיעודי הוא ביטוח חשוב מאד. הוא מקנה לכם טיפול אם חלילה צגיעו למצב שאינכם יכולים לטפל בעצמכם.

אל תקלו ראש, בטחו עצמכם! לפרטים נוספים

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביטוח,נזקי גוף ורכוש
בחר
בחר