תאונה עם אופנוע

שלום רב, אני מעוניין להתיעץ, לרוכב אופנוע שנפגע בתאונה (לא באשמתו), ממי מגיעים לו פיצוים בדיוק? במידה ואני מתקשה לקבל פיצוים כדאי לקחת עו"ד? האם זה שווה את זה בד"כ?

יש לך אקסטרה זמן?

תביעה זו פרוצדורה נקודה. עו"ד יכול לחסוך לך את הזמן היקר, ואת בלבולי המוח. מצד שני צריך להבין את גודל התאונה ומה בדיוק קרה, תקרא עוד בנושא של תאונת דרכים איך לגשת וממי לקבל פיצויים.

כמה נקודות חשובות

רוכבי האופנועים חשופים, כידוע, הרבה יותר מציבור הנהגים לתאונות דרכים ובייחוד לתאונות דרכים קשות, ובכלל זה כאלה שהינן קטלניות. אף שהזכויות של אותם רוכבי אופנועים לקבלת פיצויים הינן במהותן דומות לאלו של ציבור הנהגים, מן הראוי לשים לב לנקודות אחדות שהינן אופייניות לקבוצה זו אני מצרפת את הנקודות במאמר נלווה

תיקון קישור והנקודות

1.על רוכב האופנוע לבדוק היטב שנפח המנוע של האופנוע תואם את התנאים הקבועים ברישיון הנהיגה שלו. לא אחת נתקלנו במצבים בעייתיים בהם התברר רק לאחר התאונה כי נפח המנוע חרג מן הקבוע ברישיון הנהיגה. במצב דברים זה, עלול רוכב האופנוע להיחשב כמי שנהג ללא רישיון נהיגה ובהתאם לכך זכאותו לפיצויים עלולה להישלל לחלוטין. רוכב האופנוע המצוי מעוניין לרכוש ביטוח חובה בתעריף מופחת, זאת בשל העלות הגבוהה יחסית של ביטוח זה. חברת הביטוח העוסקת בביטוחי אופנועים – "הפול" – נוהגת להציע מוצר "אטרקטיבי" וזול יותר – ביטוח לנהג נקוב בשם, דהיינו ביטוח המכסה רק את בעל הפוליסה ולא כל נהג הנוהג בהתאם לאישורו, כפי שנהוג ומקובל בפוליסה התקנית של כלי הרכב. מצב דברים ייחודי זה עלול לגרום בעיה קשה של אי מתן כיסוי ביטוחי במידה ובעל הפוליסה התיר לחבר או קרוב משפחה רק "לעשות סיבוב" עם האופנוע וזה נפגע בתאונה. לכן, יש לבדוק היטב אם הביטוח הינו רק לנהג ספציפי או לכל נהג הנוהג לפי הרשאתו ולהתאים את הפוליסה לצרכים הפרטניים. רוכבי אופנועים חשופים, כאמור, לפגיעות קשות ביותר ולכן הטיפול בתביעותיהם מחייבת היערכות והתמחות מיוחדת, הן בכל הנוגע להקדמת תשלומים למימון הוצאותיהם השוטפות לאחר התאונה, והן בכל הקשור להערכת כל נזקיהם בתחום המשפט.

יש לך אקסטרה זמן?

תביעה זו פרוצדורה נקודה. עו"ד יכול לחסוך לך את הזמן היקר, ואת בלבולי המוח. מצד שני צריך להבין את גודל התאונה ומה בדיוק קרה, תקרא עוד בנושא של תאונת דרכים איך לגשת וממי לקבל פיצויים.

מסכים עם נתי..

ככל שאתה מחכה יותר זמן, כך יהיה יותר קשה לך להוכיח נזק... ממליץ לך לפנות לעורך דין בהקדם האפשרי.

תאונה עם אופנוע

שלום רב, אני מעוניין להתיעץ, לרוכב אופנוע שנפגע בתאונה (לא באשמתו), ממי מגיעים לו פיצוים בדיוק? במידה ואני מתקשה לקבל פיצוים כדאי לקחת עו"ד? האם זה שווה את זה בד"כ?

אין חכם כבעל ניסיון לכן חשוב שתדע ותקרא !!!!

כדאי לך לשכור עו"ד למען המקצועיות שיוציא סכום פרופרציונלי לנזק אם תפנה לבד חברת הביטוח עשויה לדחות אותך או במקרה יותר גרוע לא לתת לך הצעה לכן עדיף לשכור עורך דין ממוחמה אני ממליצה לך על עורך דין מעולה אביב טל בעל ניסיון וידע עשיר בתחום 039657617 ונייד 0528270684עורך דין אביב טל בעל ניסיון של 11 שנים בתחום זה ובעל רקורד של המון לקוחות מרוצים אני ממליצה לך לתבוע ולהשיג פיצוי הולם והוגן על מה שקרה לך החלמה מהירה ורק בריאות :-)

שלום רב,

ראשית, אכן אתה יכול לקבל פיצוי. בגין נזקי הגוף שלך אתה יכול לקבל פיצוי מחברת הביטוח שביטחה את האופנוע שלך. בגין נזקי הרכוש נגרמו לאופנוע - אתה יכול לקבל פיצוי גם ממבטחת האופנוע בנזקי רכוש וגם מהרכב הפוגע (במידה והוא אשם בתאונה).

במידה ואתה מתקשה לקבל פיצוי אני אכן ממליצה להיעזר בעו"ד. לעניין הכדאות הכלכלית חשוב שתדע כי נושא שכר טרחת עו"ד בתאונת דרכים מוסדר בחוק ומדובר בשכ"ט מינורי לחלוטין. באם תביעתך נסגרת באמצעות תכתובת הרי שתשלם 8% + מע"מ בלבד מסכום הפיצוי בלבד. באם תוגש תביעה לבית המשפט ואז תסגר התביעה בפשרה, תשלם 11% + מע"מ מסכום הפשרה, ובאם יתקבל פס"ד שכר הטרחה יעמוד על 13% מסכום פסק הדין בתוספת מע"מ.  

בברכה,

פנינה גל, עו"ד

טל' 052-3601026

Email:bepnina@walla.com

מקווה שהיה לך ביטוח חובה לאופנוע, וגם מקיף על הדרך. חוץ מזה חובה עו"ד. בלי זה אתה תצא בעוד יותר הפסד.

אנשים שוכחים שזה לא מספיק לחפש מודעה של אופנוע למכירה ולקנות, אלא צריך להשקיע מחשבה ביכולות של הנהג, בעלות, באזורי הנסיעה המיועדים, באפנוע עצמו ובאמצעי הבטיחות שלו. הרבה פעמים אפשר לדעת אם הנהג יפגע או לא בתהליך הקנייה שלו. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביטוח,נזקי גוף ורכוש
בחר
בחר