תביעה נגד ביטוח לאומי

אני לא יודע תאם זה הפורום הנכון אך לא מצאתי את הפורום המתאים. הסיפור שלי יהיה קצת ארוך ומורכב אך אני חייבת תשובה. אני ובעלי לקויי שמיעה ויש לנו שלושה ילדים והשלישי שלי לקוי שמיעה. הבן השלישי שלי נולד בביח ונכשל בסינון השמיעתי אך הביח לא טרח להודיע לי שהבן שלי נכשל בבדיקה ורק כשהבן שלי היה בן חודש ערכנו לו בדיקת ברה ושם הודיעו לי כי הוא נכשל בבדיקת הסינון ולא ידעתי דבר ובבדיקת הברה התגלה שהילד שומע. בגיל שנה לערך במעון שבו שהה בני המטפלות העירו את תשומת ליבי כי הבן שלי לא מגיב כמו שצריך וכמובן לקחנו אותו לבדיקות במיח"א תא שאישרו כי לבן שלי יש ירידה בשמיעה ושלחו אותנו לעשות לו בדיקת ברה בתל השומר וערכנו לו פעמיים ובשתי הבדיקות גילו שיש לו ירידה ושהוא זקוק לשיקום שמיעתי ומאז מחודש יוני הבן שלי מרכיב מכשירי שמיעה שניתנו לו במיח"א ואינו נמצא במסגרת מעון יום שיקומי במיחא בשל טענת הביטוח לאומי כי הבן שלי לא זקוק לקצבת נכות כי אינו עומד בקריטריונים של הביטוח לאומי (הוא כבד שמיעה) נודעלי כי לפני שנה בפברואר 2008 הביטוח לאומי אינו מתיחס יותר לבדיקות שמיעה של מיחא אלא יותר לבידקות של הבית חולים מה שאני לא מבינה שבבדיקות הברה ההמלצה שלהם שהבן שלי ירכיב מכשירי שמיעה כתוב במפורש כי הוא זקוק לשיקום שמיעתי אז מדוע הביטוח לאומי אינו מכיר בו?למה הסחבת הזאת שהבן שלי כיום בן שנה ושבעה חודשים יושב בבית ללא שום טיפול של קלינאית תקשורת ומעון יום שיקומי. אציין כי בוועדה הרפואית הרופא התיחס לבן שלי כאילו החרשות כי פיגור שיכלי שאל שאלות כמו:האם הוא הולך?האם יודע להחזיק באצבעות בצורת פינצטה ועוד שאלות שכל כך פגעו בי והוא ראה כי הוא נכשל פעמיים בסינון וראה שהבן שלי עשה בדיקות רבות ובכל זאת טען שאינו זקוק לקצבה.איך אני אמורה לשלם עבור מכשירי שמיעה 7 אלף שח,אוזניות 400 שח כל חצי שנה וסוללות ועוד אביזרים שהבן שלי זקוק להם?? כיום אני מתכננת להגיש תביעת ענק נגד הביטוח לאומי ונגד אותו הרופא בשיתוף מיח"א תא והורים רבים שנפגעו מהיחס המשפיל של הביטוח לאומי וכמובן לפנות לטלויזיה שיראו איך האנשים כאן במדינה שלנו מתייחסת ללקוי שמיעה. אני רוצה לדעת מה זאת הגישה הנוראית של הביטוח לאומי אל אוכלוסיית החרשים ובפרט לילדים לקויי שמיעה? נא תשותכם.

קצבת נכות

שלום רב, באופן עקרוני, לידיעה, ניתן לערער על קביעות המוסד לביטוח לאומי, במועדים הקבועים לכך. לפי מה שכתבת ככל הנראה עבר המועד לערעור אבל יש אפשרויות נוספות, אני ממליצה לך להיוועץ בעורך דין. בברכה פנינה גל, עו"ד bepnina@walla.com 054-7920644
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ביטוח,נזקי גוף ורכוש
בחר
בחר